Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Національне в організаційній культурі

Національне в організаційній культурі

Назва:
Національне в організаційній культурі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,60 KB
Завантажень:
525
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
План.
Вступ………………………………………………………………..1
Розділ 1. Концептуальні засади організаційної культури
 
1.1. Поняття і структура організаційної культури…………………..3
1.2. Атрибути організаційної культури……………………………….....7
Розділ 2. Розвиток організаційної культури та її вплив на ефективність
2.1. Формування і підтримка організаційної культури……………...11
2.2. Зміни організаційної культури……………………………………....14
2.3. Вплив організаційної культури на ефективність……………….17
Розділ 3. Національне в організаційній культурі
3.1. Системний підхід до вивчення національного в організаційній культурі……………………………………………..22
3.2. Моделі національних культур та їх поєднання………………….23
3.3. Організаційна культура в Україні…………………………………..28
Висновок…………………………………………………………..33
Список використаної літератури.................................................34


Вступ
Ефективність будь-якого підприємства, незалежно від його розміру чи виду діяльності, насамперед залежить від ефективності управління його персоналом. Як стверджує визнаний гуру менеджменту Лі Якокка «виробничі операції можна, в кінцевому рахунку, визначити трьома словами: люди, продукт, прибуток. На першому місті стоять люди. Якщо у вас немає надійної команди, то із інших факторів мало що вдасться зробити». [12, 132] Тому люди на сьогоднішній день являються найбільш цінним ресурсом фірми, головним джерелом продуктивності, центральним об’єктом уваги менеджера.
Однією із центральних проблем управління персоналом виступає проблема взаємодії людини та організації. Не слід забувати, що людина це не просто основний ресурс підприємства, але й жива істота, особистість із своїми переконаннями і звичками. Продуктивною робота працівника буде тільки у тому випадку, коли його основні цінності, норми і принципи поведінки будуть співпадати із загально-організаційними. З іншого боку загальні цінності та норми , які склалися в організації мають великий вплив на працівника, на його ставлення до колег по роботі, до керівництва і до організації загалом. Тому надзвичайно актуальним (для ефективного управління персоналом) завданням менеджменту є дослідження базових цінностей, філософії, норм і правил поведінки, які бездоказово розділяються всіма членами організації, тобто дослідження організаційної культури.
Концепція організаційної культури (ОК) була і залишається предметом численних суперечок і припущень. Проблематика вивчення організації як культурного феномена не є чимось новим для економіки і сходить до традицій М. Вебера, Т. Парсонса, До. Льовіна, Ф. Селзника і особливо Ч. Барнарда і Р. Саймона. Проте саме введення терміну і його детальне опрацьовування датується кінцем 70-х. Прийнято вважати, що відправною точкою досліджень послужило зіткнення Заходу з так званим «японським викликом». [20] Для ряду американських дослідників стало очевидне, що раціонально-нормативні управлінські теорії перестали себе виправдовувати. Виявилось, що однотипні управлінські дії в різному організаційному середовищі викликають різні (іноді протилежні) поведінкові реакції, а самі способи і методи управління багато в чому визначаються традиціям і культурними особливостями.
Так як організаційна культура не є вимірним явищем, а основна її частина не доступна органам відчуття людини, то проблема її дослідження є досить складною. Існує багато підходів до трактування змісту і ролі цього феномену в організації. В цілому концепції організаційної культури, з відомою часткою умовності, можна розділити на дві великі групи:
1) ті, які розглядають ОК як атрибут організації (передбачається можливість впливати на її формування). Цей підхід можна умовно назвати «раціонально-прагматичним»; Представники цього напряму (Е. Шейн, І. Ансофф, Р. Уоттермен) розглядають організаційну культуру як одну із змінних, що виступає регулятором поведінки працівника в організації, разом з іншими (наприклад, такими, як формальна або неформальна структура, організаційний клімат, технологія).
2) ті, які трактують ОК як позначення самої суті організації (це не властивість, якою володіє організація, а то, чим вона по суті є).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Курсова робота на тему: Національне в організаційній культурі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок