Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> курсова робота українською мовою: Національне в організаційній культурі

Національне в організаційній культурі / сторінка 13

Назва:
Національне в організаційній культурі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,60 KB
Завантажень:
525
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Оскільки організаційна культура може сприяти зведенню до мінімуму розбіжностей, то процес ухвалення рішень стає ефективнішим.
Суть процесу контролю полягає в стимулюванні дій у напрямі досягнення поставленої мети. У природі управління існують три механізми контролю: ринок, адміністрування і клановість. Зазвичай в організаціях присутні всі три механізми відразу, але різної міри.
Вплив культури на комунікації відбувається по двох напрямах. Перше - відсутність необхідності комунікації в справах, у яких є припущення, що розділяються всіма членами організації. В цьому випадку певні дії здійснюються як би без слів. Друге - припущення, що розділяються, забезпечують спрямованість і надають допомогу в інтерпретації одержуваних повідомлень.
Індивід відчуває себе відданим організації тоді, коли він ототожнює себе з останньою і випробовує деякий емоційний зв'язок з нею. Сильна культура робить сильним ототожнення і відчуття індивіда по відношенню до організації.
Сприйняття індивідом організаційної реальності або того, що він бачить обумовлено значною мірою тим, що говорять про побачене його колеги, що розділяють з ним один і той же досвід. Культура впливає на цей процес, забезпечуючи членів організації загальною інтерпретацією їх досвіду.
Культура допомагає людям в організації діяти осмислено, забезпечуючи виправдання їх поведінки. У компаніях, де цінується ризик, людина йде на нього, знаючи, що у разі невдачі він не буде покараний і що з невдачі будуть зроблені висновки на майбутнє. Виправдовувані таким чином дії підсилюють існуючу поведінку, особливо коли вони вписується в ситуацію.
Модель Пітерса - Уотермана
Автори відомого бестселера “У пошуках успішного управління” Т. Пітерс і Р. Уотерман виявили зв'язок між культурою і успіхом в роботі організації. [13] Узявши за зразок успішні американські фірми і описавши управлінську практику, вони “вивели” ряд вірувань і цінностей організаційної культури, що привели ці компанії до успіху:
Віра в дії. Згідно цієї цінності, рішення ухвалюються навіть в умовах обмеженості інформації. Відкладання рішень рівносильне їх неприйняттю.
Зв'язок із споживачем. Для успішно діючих компаній споживач представляє ціль в їх роботі, оскільки саме від нього поступає головна інформація для організації. Задоволеність споживача складає серцевину їх організаційної культури.
Автономія і підприємливості. Компанії, що борються з недоліком нововведень і бюрократією, “діляться” на дрібніші, управлінські частини і надають їм, а також окремим індивідам певний ступінь самостійності, необхідної для прояву творчості і ризику.
Продуктивність від людини. Дана цінність проголошує людину найбільш важливим активом організації. При цьому ефективність організації вимірюється через задоволеність її членів. Віра у те, що відношення до людей з повагою і гідністю веде до успіху, лежить в основі культури подібних організацій.
Знай те, чим управляєш. Відповідно до цієї глибоко укоріненої норми успішних компаній очікується, що вони управляються не із-за закритих дверей кабінетів керівників, а через відведені керівниками керовані ними об'єкти і через безпосередні контакти з підлеглими на місцях їх роботи.
Не займайся тим, чого не знаєш. Дане положення відноситися до розряду однієї з важливих характеристик культури успішно діючих фірм. Ці фірми не проводять диверсифікації убік від основного бізнесу.
Прості структури і мало управлінців. Типовою для успішно діючих компаній є наявність невеликого числа рівнів управління і порівняно невеликого штату управлінських працівників, особливо у вищому ешелоні. Положення менеджера в таких компаніях визначається не кількістю його підлеглих, а його впливом на справи організації і, головне, на її результати.
Одночасна гнучкість і жорсткість в організації. Парадокс цього атрибуту організаційної культури успішних компаній вирішується таким чином. Висока організованість в них досягається за рахунок того, що всі працівники розуміють і вірять в цінності компанії. Це їх жорстко зв'язує і інтегрує.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Курсова робота на тему: Національне в організаційній культурі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок