Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> курсова робота на тему: Національне в організаційній культурі

Національне в організаційній культурі / сторінка 17

Назва:
Національне в організаційній культурі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,60 KB
Завантажень:
525
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Оучі
«Культурні» змінні
Характеристики японських компаній
Характеристики американських, компаній типу «Z»
Характеристики типових американських компаній
Найм
Пожитєвий
Довготерміновий
Короткотерміновий
Оцінка і просування
Якісне і повільне
Якісне і повільне
Кількісне і швидке
Кар’єра
Із широкою спеціалізацією
Із помірною спеціалізацією
Із вузькою спеціалізацією
Механізм контролю
Неясний і неформальний
Неясний і неформальний
Ясний і формальний
Прийняття рішень
Групове і консенсусне
Групове і консенсусне
Індивідуальне
Відповідальність
Групова
Індивідуальна
Індивідуальна
Інтерес до людини
Широкий
Широкий
Вузький
Оцінка виконання роботи. Всі три типи організацій проводять цю роботу, використовуючи як кількісні, так і якісні вимірники. Проте часовий лаг і його вплив на кар'єру мають відмінності. Так, в "чисто" американській фірмі цінується швидке просування, засноване на оцінці роботи за допомогою множини кількісних вимірників.
Планування кар'єри. Кількість виконуваних в процесі проходження кар'єри функцій значно відрізняє японського і американського менеджерів. "Третій" шлях пропонує урізноманітити кар'єру менеджера в рамках трьох — п'яти функцій.
Система контролю. Без контролю не обходиться жодна організація. Проте кожна організація вирішує це по-своєму. Якщо типова американська фірма має чітку, ясну і достатньо формальну систему звітності, то для "ідеальної" моделі пропонується в основному японський підхід, коли контроль здійснюється через неформальні і менш структуровані механізми. Одним з найбільш ефективних механізмів є організаційна культура.
Ухвалення рішень. Перевага віддається японському варіанту, коли рішення в організації ухвалюються на рівні групи і на консенсусній основі (всі в основному згодні і ухвалюють рішення до виконання).
Рівень відповідальності. Не дивлячись на переваги групового консенсусного рішення, модель У. Оучі пропонує для американської фірми типу "Z" зберігати відповідальність на індивідуальному рівні. В цьому випадку передбачається, що дві різні культурні цінності (групове рішення і індивідуальна відповідальність) повинні «ужитися» один з одним. Вирішується це у багатьох випадках через механізм участі в управлінні, що зберігає традиційно останнє слово у рішенні за менеджером. Американська індивідуальність при цьому страждати не повинна.
Інтерес до людини. Слідуючи японському підходу, У. Оучі пропонує у варіанті "Z" розглядати особу в організації ширше, ніж просто працівника, виявляти цікавість до його домашнього життя, захоплень, віри, бажань, побоювань і натхнення. Типово американський підхід бачити у індивідові тільки працівника обмежує можливості управління людиною в організації.
Модель У. Оучі одержала практичне застосування на ряді японських автомобільних заводів фірм "Тойота" і "Ніссан" в США. У тих випадках, коли компанії систематично інвестували в своїх працівників і у їх роботу впродовж тривалого періоду часу, спостерігалися поступові і значні поліпшення".
Типологія Хенді Оригінальна типологія організаційних культур Ч. Хенді вперше була представлена ним у книзі «Розуміючи організації» і була розвинена в наступній – «Боги менеджменту» [4, 14]. Боги менеджменту – це чотири типи корпоративних культур, при описанні яких Хенді використав образи давньогрецького Олімпу: культура Зевса, Аполлона, Афіни і Діоніса [19].
Культура влади (символ – Зевс). Зевс - головне божество грецького пантеону, бог-патрон. Сильною стороною організацій з культурою влади є швидкість ухвалення рішень і в тих ситуаціях, де швидкість представляється життєво важливою подібний стиль управління приносить чималі вигоди.
Ця культура досягає своєї швидкодії за допомогою вельми незвичайної форми комунікацій - емпатії. Рішення ухвалюються на основі припущень про думку центральної фігури організації.
Організації з цим типом культури є клубами, що складаються з людей мислячих схожим чином, введених в організації також людьми з схожим чином думки, які функціонують скоріше на основі інтуїтивної емпатії і особистих контактів, чим формальних зв'язків.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Курсова робота на тему: Національне в організаційній культурі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок