Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> курсова робота українською: Національне в організаційній культурі

Національне в організаційній культурі / сторінка 19

Назва:
Національне в організаційній культурі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,60 KB
Завантажень:
525
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 

Проте, на сьогоднішній день спостерігається велике зацікавлення питаннями культури українських фірм як вітчизняними науковцями і підприємцями, так і менеджерами транснаціональних корпорацій із закордону.
Одним із перших досліджень по організаційній культурі в Україні можна назвати спробу А. Панченко оприділити чисельне значення чотирьох індексів Хофштеде для української культури. [8, 18] Дослідження проводились на базі спільного українсько-американського підприємства. В результаті були отримані наступні значення чотирьох факторів культури: |
Дистанція влади | Уникнення невизначеності | Індивідуалізм | Мужність
Україна | 119 | 119 | 13 | 54
Середнє знач. | 52 | 64 | 50 | 50
Таблиця 6. Індекси Хофштеде для України
Як ми бачимо, величина двох перших індексів значно перевищує середнє значення, в той же час індекс індивідуалізму набагато нижче середнього рівня. Останній індекс не набагато вищий, ніж в середньому по Хофштеде.
Дистанція влади. Значення цього індексу (119) підводить нас до висновку, що в українській культурі концентрація влади є досить високою і степінь нерівності в ієрархії влади також вищий середнього значення. При чому влада у суспільстві розподілена нерівномірно – більша її частина належить невеликій кількості людей.
Уникнення невизначеності. Величина індексу (119) говорить про степінь стурбованості українців своїм майбутнім, потрібності у безпеці і великій залежності зовнішніх факторів. По суті такий великий показник індексу спричинений складністю, невизначеністю перехідного періоду від командно-адміністративної до ринкової економіки.
Індивідуалізм. Величина даного індексу (13) є набагато меншою за середній показник, що демонструє стремління українців приділяти більше значення колективним трудовим цінностям, ніж індивідуальним. Він показує також 2 тенденції в суспільстві: по-перше – готовність українців працювати в колективі, прихильність до командної праці; по-друге – деяку індивідуальну обмеженість, нездатність брати ініціативу на себе.
Мужність. Визначена для України величина цього показника є дещо вищою за середній рівень і показує те, що для українських робітників такі трудові цінності, як дохід, сучасність, навчання в рівній мірі такі ж важливі, як і дружелюбна атмосфера, стабільність положення, взаємодія.
Аналіз впливу вказаних культурних факторів на організацію переконує, що уважне їх врахування при створенні і подальшій діяльності організації дозволяє зробити її більш управляючою і ефективною. [8, 19]
Як підтвердженням вище сказаного можна навести приклади українських банків, які успішно застосовує організаційну культуру в своїй діяльності. Це банк «Ажіо», який у своїй власності має коледж, де навчаються його майбутні працівники. Національний банк постійно проводить семінари для спеціалістів по корпоративній культурі. [1, 15]
Проте, не так вже і багато сьогодні в Україні підприємств, які ефективно застосовують практичні переваги організаційної культури в своїй діяльності. Але, організація – це не тільки економічна одиниця (підприємство), тому загальні засади організаційної культури можна застосовувати і в інших видах діяльності людини. Наприклад в політиці. Здавалось би як можна застосувати теорії організаційної культури у передвиборчій боротьбі за пост Президента країни??? А виявляється можна, і ще й досить ефективно. Розгляд політичних подій недалекого минулого в Україні дає змогу краще зрозуміти теорію організаційної культури і дозволяє дати цінні поради по її практичному застосуванню.
Отже, базуючись на теорії, що будь-яка корпоративна культура складається з [1] ідеї, [2] цінностей, [3] ритуалів, [4] героїв та [5] символів, можна виокремити і проаналізувати п’ять уроків помаранчевої революції. [11, 26-27]
1. Будь-яка організація повинна мати потужну ідею. Потужна ідея
має потужний магнетичний потенціал. Вона приваблює велику кількість людей, які готові працювати на ідею, а не тільки за гроші.
Ідея помаранчевої революції мала декілька рис. По-перше, вона була історичною.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Курсова робота на тему: Національне в організаційній культурі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок