Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> курсова робота: Національне в організаційній культурі

Національне в організаційній культурі / сторінка 2

Назва:
Національне в організаційній культурі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,60 KB
Завантажень:
525
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Цей підхід найчастіше асоціюється з «феноменологічною моделлю організації». Прихильники (Д. Сильверман і П. Бергер) цього підходу трактують ОК як суть організації, а не її атрибут; вони не розглядають ОК як чинник, що прямо програмує поведінку індивіда в організації, але скоріше як чинник, що забезпечує умову конвенціонального узгодженого сприйняття реальності і узгодженої групової поведінки людей. Для підходу характерний розгляд поведінкових актів як первинних по відношенню до їх осмислення. Пряме управління організаційної культури, тому неможливо.
Крім питання можливості і неможливості впливу на організаційну культуру проблемним є і питання «запозичення» певних елементів чужої культури, синергії різних національних культур і створення ідеальної організаційної культури, яка б забезпечила успіх організації. В цьому напрямку було проведено ряд досліджень Г. Хофштеде, Г. Лейн, Дж. Дистефано, У. Оучі. Моделі, створені під час цих досліджень вже сьогодні знайшли застосування у великих корпораціях.
Актуальність теми пов’язана і з потребою зміни та вдосконалення організаційної культури на підприємствах України. Адже, нам у спадок від командної економіки колишнього СССР залишилася слабка і недолуга організаційна культура авторитарного типу. Особливо гостро проблема зміни цінностей в бік ринкової культури постає перед нами сьогодні, коли Україна задекларувала своє бажання вступу в Європейський Союз і НАТО, що неодмінно позначиться як на культурі всієї економіки загалом, так і на культурі діяльності кожної організації зокрема.
Розділ 1. Концептуальні засади організаційної культури
Хороші менеджери не тільки «роблять» гроші,
але й створюють смисл існування для людей.
Т. Пітерс і Р. Уотерман
Поняття і структура організаційної культури
Пригадаймо назви найбільш процвітаючих фірм світу… Почнемо напевно з таких нині всім відомих «гіпопотамів» бізнесу, як Coca-Cola, Disney, General Electric, Intel, McDonalds, Merck, Microsoft, Rubbermaid, Sony, Toyota. Як бачимо, це досить різні фірми. Вони відрізняються за сферою діяльності, за своїми розмірами і стилем управління. Історія успіху цих компаній зовсім різна, до того ж вони розміщені в різних країнах. Що ж їх об’єднує, завдяки чому вони досягли всесвітнього визнання і який «рецепт» їх небаченого успіху в бізнесі? Це досить складне питання. Можна звичайно сказати, що основою їх успіху була добре розроблена і втілена в життя стратегія, передова технологія чи виважена маркетингова діяльність. Проте, хоча стратегія, маркетингова діяльність і технології, поза сумнівом, важливі, всі ці фірми загалом і кожна процвітаюча фірма зокрема у визначенні свого успіху на перше місце ставить іншу силу. Буквально кожна лідируюча організація, яку ви зможете назвати, будь вона малою або великою, володіє культурою, що склалася: добре видимою і чітко розпізнаваною її співробітниками.
За словами менеджерів цих компаній організаційна культур зменшує ступінь колективної невизначеності, створює громадський порядок, забезпечує цілісність, створює відчуття причетності до організації і відданість загальній справі шляхом скріплення членів групи в одне ціле.
Отже, однією із передумов успішної діяльності будь-якої фірми є висока організаційна культура. Що ж таке організаційна культура? Слід зазначити, що якщо у визнанні наявності феномена організаційної культури академічні і ділові кола практично одностайні, то в змістовному трактуванні її визначень такої одностайності не було і немає.
Більшість авторів сходяться на тому, що культура організації є складною композицією важливих припущень (часто непіддатливих формулюванню), що бездоказово приймаються і розділяються членами колективу. Нижче наведено основні формулювання концепції організаційної культури, що є найбільш вживані на сьогоднішній день:
Е. Джакус (1952 р.): “Культура підприємства – це те, що увійшло до звички, образу мислення, що стало традицією, і способом дії, яке більшою чи меншою мірою розділяють всі працівники підприємства і яке повинно бути засвоєне і хоч би частково прийняте новачками, щоб нові члени колективу стали “своїми”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Курсова робота на тему: Національне в організаційній культурі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок