Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Скачати безкоштовно: Національне в організаційній культурі

Національне в організаційній культурі / сторінка 21

Назва:
Національне в організаційній культурі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,60 KB
Завантажень:
525
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Нові ідеї. Нові ініціативи. Нові проекти.
4. Будь-яка організація повинна визнавати свої героїв. Хто є героєм революції? Зі сцени постійно звучало «Ви – герої! Замість того, щоб дивитись спортивні передачі чи КВН, Ви піднялися з ліжка і приїхали в Київ захищати своє право на чесні вибори!» Таким чином, визнали і похвалили усіх та ще раз нагадали про головну ідею!
Крім цього героями є ті, хто виступали зі сцени на Майдані. Кому давали слово? Переважно, тим, хто підтримав революцію: керівникам органів місцевого самоврядування або силових структур. Політики стояли в черзі на виступ. Але їм Томенко сказав: «Пробудете дві ночі в наметовому містечку, пізніше можете претендувати на мікрофон». Ось так і з’являється мотиваційна політика організації…
5. Будь-яка організація повинна мати свою символіку. Революція
все-таки помаранчева. Можна мати будь-які симпатії, але не можна не визнавати, що помаранчева символіка та скандування деяких прізвищ і гасел мало потужний об’єднуючий ефект.
Американський дослідник з питань лідерства і корпоративної культури Ворен Бенніс розповідає про один експеримент. У кімнату запросили 20 людей з вулиці і на вході в кімнату половині дали зелені значки, а іншій половині – червоні. Далі за їх поведінкою спостерігали відеокамерами. Що сталось через п’ять хвилин? Незважаючи на те, що люди до цього не знали один одного, «зелені» зібрались в одному кутку, а «червоні» – у протилежному і почали знайомитись. Що сталось ще через десять хвилин? «Зелені» почали показувати на «червоних» і говорити «Подивіться на них, ми явно не такі як вони». Людській природі притаманний поділ по лінії «ми - вони». Успішні керівники (у тому числі помаранчевої революції) цією рисою людей ефективно користуються для посилення організаційної культури.
І нарешті останній, дещо песимістичний, але реалістичний висновок. Той самий Ворен Бенніс говорить, що «Найкращі команди працюють не надто довго». Чому? Тому що (і помаранчева революція це доводить), таку потужну організаційну культуру, яку ми описали вище, важко утримувати протягом тривалого періоду часу.
Висновок
Організаційна культура фірми є складною композицією припущень, що бездоказово приймаються і розділяються її співробітниками. На цих базових припущеннях ґрунтується вся діяльність співробітників фірми.
Важливість організаційної культури для успішного функціонування фірми вже є загальновизнаною у всьому цивілізованому світі. В ефективних компаніях організаційна культура являється вирішальним фактором мотивації [2, 58]. Всі могутні, процвітаючі компанії без виключення створили і підтримують у себе яскраво виражені організаційні культури. Але це не означає, що організаційна культура є атрибутом тільки крупних компаній. Вона присутня у всіх організаціях, незалежно від розміру чи виду діяльності.
Особливості організаційної культури знаходять віддзеркалення в символіці, залежній від пріоритету в організаційній культурі влади, ролі, вчинків або особи. Проте, при вивченні організаційної культури треба розглядати не стільки зовнішній її прояви, скільки приховані базові, лежачі в його основі значення, уявлення, цінності, особливості сприйняття індивідами навколишнього світу.
Організаційна культура робить сильний вплив на різні аспекти функціонування організації. При цьому організаційна культура може як «гальмувати» розвиток, так і стимулювати його. Визначення того, який тип організаційної культури є адекватнішим управлінській стратегії, що розробляється, або типу регуляції поведінки – одна з складних і поки невирішених завдань.
Формування, підтримка і зміни організаційної культури, яка б підтримувала ефективність фірми на максимально можливому рівні, є одним з найважливіших завдань сучасного ефективного менеджера.
На процеси формування і розвитку культури в організації великий вплив справляє культура народу, суспільства у якому функціонує організація. Виділення основних характеристик національного в культурі є предметом вивчення багатьох дослідників організаційної культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Курсова робота на тему: Національне в організаційній культурі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок