Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Скачати курсова робота: Національне в організаційній культурі

Національне в організаційній культурі / сторінка 4

Назва:
Національне в організаційній культурі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,60 KB
Завантажень:
525
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 

Якщо класична теорія менеджменту під терміном організація розуміє перш за все ділову організацію (корпорацію), то стосовно сфери бізнесу організаційна культура одержала і свою другу, вельми поширену, назву - “корпоративна культура”
Для вирішення складної проблеми пізнання корпоративної культури Э. Шейн ще в 1981 р. запропонував розглядати її три основні рівні.
Згідно Шейна, пізнання організаційної культури починається з першого, “поверхневого” або “символічного”, рівня, що включає такі видимі зовнішні чинники, як вживана технологія і архітектура, використання простору і часу, спостережувані зразки поведінки, способи вербальної і невербальної комунікації, гасла і т.п., або все те, що можна відчувати і сприймати через відомі п'ять відчуттів людину.
Ті, хто намагаються пізнати організаційну культуру глибше, зачіпають її другий, “підповерхневий”, рівень. На цьому рівні вивченню піддаються цінності, вірування і переконання організації, що розділяються членами, відповідно до того, наскільки ці цінності відбиваються в символах і мові, яким чином вони несуть в собі смислове пояснення першого рівня. Сприйняття цінностей і вірувань носить свідомий характер і залежить від бажання людей. Другий рівень корпоративної культури одержав у Шайна назву “Організаційна ідеологія”. Він особливо підкреслює тут роль життєвого кредо лідера компанії - творця або перетворювача її культури.
Третій, “глибинний”, рівень включає нові (“фундаментальні”) припущення, які важко усвідомити навіть самим членам організації без спеціального зосередження на цьому питанні. Серед цих прихованих припущень, що приймаються на віру, направляють поведінку людей в організації, Шейн виділив відношення до буття в цілому, сприйняття часу і простору, загальне відношення до людини і роботи.
Рівні організаційної культури (по Шейну).
Видимі, але часто I Вивчення
не інтерпретуються Зовнішні факти організаційної
Технології культури Архітектура починається з поверхні
Спостережувані зразки поведінки
 


II
Вимагають більш Ціннісні орієнтири …а потім
глибокого пізнання і вірування зачіпає більш
і знайомства Що перевіряються у фізичному глибинні цінності оточенні глибокі цінності
Перевіряються тільки через
соціальний консенсус
 
III
Приймаються Базові припущення ...і приховані
підсвідомо Відносини з природою припущення
і бездоказово Розуміння реальності
часу і простору
Відносини до людини
Відносини до роботи
Схема 1.
Культуру організацій не можна розуміти як якийсь монолітний блок. У реальності в кожній організації існують окремі групи (формальні і неформальні), які є носіями своєї “локальної” субкультури. Субкультура - це набір символів, переконань, цінностей, норм, зразків поведінки, що відрізняють те або інше співтовариство або яку-небудь соціальну групу. При цьому мається на увазі одна, переважаюча у всій організації культура і культура її частин. Часто (хоч і не завжди) структура субкультури повторює культуру самої організації. Так, адміністрація, відділи, служби, як правило, мають свою субкультуру, яка може співіснувати як мирно, так і вороже “під дахом” загальної культури компанії.
У організаціях може існувати також субкультура, яка достатньо наполегливо відкидає те, чого організація в цілому хоче досягти - контркультура. Серед цих організаційних контркультур можуть бути виділені наступні види:
пряма опозиція цінностям домінуючої організаційної культури;
опозиція структурі влади в рамках домінуючої культури організації;
опозиція до зразків відносин і взаємодії, підтримуваних організаційною культурою. [3, 333]


Атрибути організаційної культури
Існує багато підходів до виділення різних атрибутів, що характеризують та ідентифікують ту або іншу культуру як на макро-, так і на мікрорівні.
Якщо брати «підповерхневий» рівень організаційної культури, то його основою виступають цінності співробітників і всієї організації. «Самий вищий рівень лояльності співробітників – це рівень цінностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Курсова робота на тему: Національне в організаційній культурі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок