Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Управління конфліктами в організації

Управління конфліктами в організації

Назва:
Управління конфліктами в організації
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,31 KB
Завантажень:
569
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Управління конфліктами в організації


План


Вступ
З початку ХХ століття (тобто моменту зародження сучасної теорії управління як науки) і до 60-х років у своєму розвитку управлінська думка поступово прийшла до розуміння того, що ефективне функціонування виробничих структур, одержання максимального прибутку, що особливо актуально в умовах ринку, можливо лише при збігу інтересів і цілей фірми з інтересами персоналу, тобто керівників, робітників та службовців.
В останні роки в науці про управління виробничими організаціями спостерігається корінна зміна представлень про роль персоналу в діяльності підприємства. У відмінності від поглядів, що раніше панували, що економічно включали персонал у категорію витрат, що підлягали строгому контролю і можливо більшому скороченню, з'явилася концепція управління людськими ресурсами, відповідно до якої персонал являє собою один з найважливіших ресурсів підприємства, що по своїй економічній природі має потребу в ефективному і багатоплановому управлінні, що включає, як необхідний фактор, забезпечення соціального, професійного і структурного розвитку персоналу. Відповідно до сучасних представлень, стратегія управління персоналом є істотною складовою частиною стратегії підприємства і повинна розроблятися і реалізовуватися у відповідності з перспективними задачами розвитку підприємства.
Це визначає актуальність теми даної курсової роботи.
Метою курсової роботі є дослідження теоретичної та практичної складових управління конфліктами в організації та вироблення рекомендацій з ефективного подолання конфліктних ситуацій на підприємстві.
Завданнями роботи є наступні:
- визначити мету та задачі управління конфліктами;
- охарактеризувати можливі види та напрями вирішення конфліктних ситуацій в організації;
- дати пропозиції щодо усунення впливу конфліктів на продуктивність праці персоналу.
Об’єктом дослідження є туристичне підприємство готель „Приморський” (м. Одеса).
Джерельною базою роботи виступають теоретичні та науково-практичні праці вітчизняних та зарубіжних вчених та фахівців галузі управління персоналу, менеджменту, економічного аналізу, а також матеріали внутрішньої звітності готелю.


1. Теоретичні основи управління конфліктами в організації
1.1. Сутність поняття «конфлікт»
Найбільш широке поширення одержали два підходи в розумінні конфлікту. При одному з них конфлікт визначається як зіткнення сторін, думок, сил, тобто дуже широко. При такому підході конфлікти можливі й у неживій природі.
Інший підхід укладається в розумінні конфлікту як зіткнення протилежно спрямованих цілей, інтересів, позицій, думок і поглядів опонентів чи суб'єктів взаємодії. Коло учасників конфлікту обмежується групою людей. Саме таке визначення конфлікту дає психологічний словник.
Як у багатьох понять, у конфлікту є безліч визначень і тлумачень. Одне з них визначає конфлікт як відсутність згоди між двома чи більше сторонами, що можуть бути конкретними особами чи групами. Кожна сторона робить усе, щоб була прийнята її точка зору чи ціль, і заважає іншій стороні робити те ж саме.
Коли люди думають про конфлікт, вони найчастіше асоціюють його з агресією, погрозами, суперечками, ворожістю, і т.п. У результаті, існує думка, що конфлікт - явище завжди небажане, що його необхідно, по можливості уникати і що його варто негайно вирішувати, як тільки він виникне. Таке відношення чітке просліджується в працях авторів, що належать до школи наукового управління, адміністративній школі і поділяючих концепцію бюрократії по Веберу. Ці підходи до ефективності організації в більшому ступені спиралися на визначення задач, процедур, правил, взаємодій посадових осіб і розробку раціональної організаційної структури. Вважалося, що такі механізми, в основному, усунуть умови сприятливі появі конфлікту, і можуть бути використані для рішення виникаючих проблем.
Автори, що належать до школи “людських відносин”, теж були схильні вважати, що конфлікти можна і треба уникати. Вони визнавали можливість появи протиріч між цілями окремої особистості і цілями організації в цілому, між лінійним і штабним персоналом, між повноваженнями і можливостями однієї особи і між різними групами керівників.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Управління конфліктами в організації

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок