Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Суть менеджменту та його роль в розвитку сучасного суспільства

Суть менеджменту та його роль в розвитку сучасного суспільства

Назва:
Суть менеджменту та його роль в розвитку сучасного суспільства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,61 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
“Суть менеджменту та його роль в розвитку сучасного суспільства”


План


ВСТУП
Актуальність обраної для курсової роботи теми випливає з особливостей розвитку суспільства в ХХ сторіччі. Важко уявити собі яким міг бути рівень розвитку людства в будь-якій галузі діяльності, якби не достатній розвиток науки з управління та наявність відповідних фахівців.
Менеджмент почав розвиватися у тому вигляді, в якому ми звикли сприймати це поняття з розвитком капіталістичних відносин. Не можна казати, що він раптово з'явився саме з розвитком капіталізму, він існував і раніше. В часи рабовласництва були управителі на плантаціях, які стежили за правильним виконанням робіт, але це вірніше було б назвати наглядом, ніж управлінням. В часи феодалізму і процвітання натурального господарства, також існували управителі, помічники хазяїна, це, напевно, можна вважати одним із перших проявів саме управління, а не тільки нагляду над працюючими, оскільки в управителя була можливість маневру: він міг замінити вид роботи у вигляді заохочення або покарання селян, міг знизити податок (хоча, лише за рахунок підвищення податку для інших). Це було убогим, але все ж проявом управління. Але по-справжньому менеджмент почав розвиватися тільки з розвитком капіталізму, саме тоді з'явилася потреба в талановитих управлінцях, які могли б виробити свою стратегію керування фірмою і розвитку бізнесу та привести фірму до успіху, або у крайньому випадку, врятувати її від банкрутства.
Про важливість менеджменту для суспільних відносин свідчить той факт, що на Заході кількість літератури, написаної менеджерами та про менеджерів набагато перевищує потік продукції, присвячений голлівудським “кінодівам”. Останнім часом з'явилися численні публікації й українських авторів. Хоча на сучасному етапі розвиток менеджменту в Україні недостатній. Українське суспільство здійснює винятково важку, багато в чому суперечливу, але історично неминучу і необхідну перебудову. У соціально-політичному житті це перехід від тоталітаризму до демократії, в економіці - від адміністративно-командної системи до ринку, у житті окремої людини - перетворення її з “гвинтика” у самостійний суб'єкт господарської діяльності. Одне з вузьких місць здійснення структурної перебудови економіки в Україні - проблема управлінських кадрів. За деякими оцінками, "критична маса" керівників, фахівців з економіки й управління, спроможних перетворити образ наших підприємств і організацій відносно до нових вимог, повинна складати не менше ніж 20% від їх загальної кількості в народному господарстві України. А це не менше ніж мільйон чоловік. Сформувати такий корпус управлінців нового типу - завдання винятково складне, але необхідне. Засвоєння і реалізація постулатів науки управління є наріжним каменем процвітання будь-якого суб'єкта підприємницької діяльності, а отже і всього суспільства.
Метою роботи є визначення основних етапів і напрямків еволюції менеджменту, його місця і ролі в розвитку економіки та суспільства на сучасному етапі.
Об'єктом дослідження є менеджмент як специфічний вид діяльності по управлінню підприємницькою діяльністю.
Теоретико-методологічною основою дослідження є загальні принципи об'єктивності, історичності, пріоритету фактів, конкретної істини та загальнолюдських цінностей, які передбачають об'єктивний аналіз подій і явищ на основі науково-критичного використання різноманітних джерел. Серед спеціальних методів дослідження було використано: метод спостереження і метод аналізу документів з залученням структурно-функціонального, діалектичного і системного підходів.
Наукова новизна і практичне значення роботи визначаються тим, що автором зроблена спроба дослідити усі взаємозв’язки і взаємозалежності, які притаманні проблемі розвитку менеджменту та його ролі в сучасному суспільстві, що було виконана на основі ретельного вивчення новітньої закордонної і вітчизняної спеціальної літератури з даного питання.
В роботі використано праці провідних українських та закордонних фахівців.


РОЗДІЛ 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Суть менеджменту та його роль в розвитку сучасного суспільства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок