Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Основні фактори зниження матеріаломісткості продукції

Основні фактори зниження матеріаломісткості продукції

Назва:
Основні фактори зниження матеріаломісткості продукції
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
9,93 KB
Завантажень:
83
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Основні фактори зниження матеріаломісткості продукції


Зміст


Вступ
Тема даної роботи – “Основні фактори зниження матеріаломісткості продукції”.
Основна мета роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з раціональністю використання матеріальних ресурсів підприємства та основними факторами зниження матеріаломісткості продукції
Основними завданнями при написанні роботи стали:
підбір та аналіз літературних та наукових джерел з економіки підприємств, економічного аналізу, економічної теорії тощо;
узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної курсової роботи.
Актуальність обраної теми курсової роботи полягає в тому, що матеріалоємність – один з основних показників економічної ефективності суспільного виробництва. Матеріалоємність характеризує питомі (що приходяться на одиницю продукції) витрати матеріальних ресурсів (основних і допоміжних матеріалів, палива, енергії, амортизації основних фондів) на виготовлення продукції. Матеріалоємність може вимірятися у вартісному і натуральному вираженні. Показник матеріалоємності використовується при аналізі виробничо-господарської діяльності підприємства, зокрема собівартості продукції, при порівняльному аналізі питомих витрат у різних галузях промисловості, а також при укрупнених методах планування матеріально-технічних ресурсів, встановлення оптових цін на нову продукцію і т.п.
Розрахунок матеріалоємності ведеться або за нормами (нормативна матеріалоємність), або за фактичними даними (фактична матеріалоємність).
Перевищення фактичної матеріалоємності над нормативною показує резерви зниження матеріалоємності. Зменшення цього показника має величезне значення: воно обумовлює скорочення витрат праці, упредметненої в зекономлених матеріальних ресурсах, і збільшення випуску продукції при тих же виробничих фондах, сприяє зниженню собівартості, підвищенню рентабельності. Основні шляхи зниження матеріалоємності – це застосування більш економічних сортів, розмірів і марок матеріалів, їхня попередня обробка (наприклад, збагачення корисних копалин), зменшення відходів в процесі виробництва (використання більш точних методів), встановлення оптимальних запасів міцності при конструюванні виробів та інше.
Про ефективність використання матеріальних ресурсів у галузях матеріального виробництва судять за наступними показниками: динаміка матеріальних витрат на 1 грн. продукції; відносної економії матеріальних витрат (без амортизації); витрати найважливіших видів матеріальних ресурсів у натуральному вираженні на вартісну суму продукції; відношення темпів приросту матеріальних витрат до темпів приросту продукції.
При написанні роботи автором були використані підручники, монографії, періодичні видання, аналітичні статті з економіки підприємства, економічного аналізу, промислового менеджменту тощо.


1. Основні показники ефективності використання матеріальних ресурсів
Необхідною умовою організації виробництва продукції є забезпечення його матеріальними ресурсами: сировиною, матеріалами, паливом, енергією, напівфабрикатами і т.д.
Вартість матеріальних ресурсів входить у собівартість продукції за елементами «Матеріальні витрати» і містить у собі ціну їхнього придбання (без обліку ПДВ і акцизів), націнки, комісійні винагороди, що сплачуються постачальникам і зовнішньоекономічним організаціям, вартість послуг бірж, мито, плату за транспортування, збереження і доставку, здійснені сторонніми організаціями[1, с.42-43].
Задоволення потреби підприємства в матеріальних ресурсах може забезпечуватися двома шляхами: екстенсивним і інтенсивний.
Екстенсивний шлях припускає збільшення видобутку і виробництва матеріальних ресурсів і пов'язаний з додатковими витратами. Крім того, ріст обсягу виробництва при існуючих технологічних системах привів до того, що темпи виснаження природних ресурсів і рівень забруднення навколишнього середовища вийшли за припустимі межі. Тому зростання потреби підприємства в матеріальних ресурсах повинне здійснюватися за рахунок більш ощадливого їхнього використання в процесі виробництва продукції чи інтенсивним шляхом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Основні фактори зниження матеріаломісткості продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок