Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Маркетингова стратегія сегментації та її використання на фірмі

Маркетингова стратегія сегментації та її використання на фірмі

Назва:
Маркетингова стратегія сегментації та її використання на фірмі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,39 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
“Маркетингова стратегія сегментації та її використання на фірмі”
Зміст
Вступ.......................................................................................................................3
1 Теоретична частина
Сегментування ринку
1.1 Сутність сегментації ринку............................................................................4
1.2 Принципи сегментації.......................................................................................7
1.3 Проблеми при обранні стратегії охоплення ринку......................................16
2 Аналітична частина
Аналіз виробничо-господарської діяльності підприємства
2.1 Загальна характеристика ВАТ “Івано-Франківськбджолопром”.............21
2.2 Аналіз основних техніко-економічних показників........................................21
2.3 SWOT-аналіз, аналіз маркетингової діяльності...........................................23
3 Проектна частина
Аналіз проведення сегментування і позиціювання товару на ринок
3.1 Вибір стратегії охоплення ринку...................................................................30
3.2 Закріплення позиції товару на ринку.............................................................31
Висновки.............................................................................................................41
Перелік використаної літератури............................................................42
Вступ
Мабуть, для кожного підприємця важливо знати, як покупець на ринку сприйме його товар. Ринок — це, свого роду, неопановане життєдайне середовище для кожного починаючого підприємця. Кожен, хто виробляє товари, потім їх буде продавати, а, отже, буде вступати в стосунки з ринком. Ринок складається зі споживачів, людей, якими являємося ми з вами. Щоб виграти у складній боротьбі з конкурентами, підприємець повинен дослідити всі бажання покупців, їхні прагнення і сподівання. І тому, хто виділить і знайде найважливіше, усміхнеться вдача.
Кожна людина є індивідуальна за своїми якостями, отже, дуже важливо дослідити, згрупувати і виділити найважливіші, найбільші групи людей, що можуть стати потенційними, а потім і справжнiми покупцями. Отже, проблема охоплення ринку досить актуальна сьогодні, оскільки кожен виробник, кожна фірма продає свої товари споживачам на ринку.
Почавши працювати над цим питанням, я побачив, що питання це не нове і досліджувалося багатьма вченими-маркетологами. В теорії маркетингу теж дуже добре висвітленні всі проблеми. Зокрема американський економіст Філіп Котлер дуже ретельно підійшов до проблеми вирішення цього питання. Дещо по-іншому розписав Романов, Гаркавенко та Герасимчук. За останнi роки особливу увагу вирiшенню стратегiчних проблем придiлили такi вченI, як М. Портер, Ч. Ансофф, К. Боумен. Чiльне мiсце в їх публiкацiях вiдведено дослiдженню проблем при обраннi стратегiї охоплення ринку. Їхнi працi досить детально вiдобразили сучаснi пiдходи до вирiшення цього питання. Отже, ця тема сьогоднi досить розроблена i дослiджена, залишається тiльки добре в нiй розiбратися.
Ознайомившись з теорією, роздивившись деякі конкретні приклади, я вважаю, що проблеми охоплення ринку починаються вже з самої сегментації ринку. Адже правильно розбити ринок на сегменти, враховуючи всі географічні, демографічні, психологічні принципи, теж складає неабияку проблему. А сама поведінка споживача, “чорний ящик” його свідомості? Все це, на мою думку, є однією з проблем при охопленні ринку. Потім, коли ринок вже розбитий на сегменти, потрібно вибрати цільовий сегмент, саме той, на якому ти хочеш виступити зі своїм товаром. І тут треба враховувати багато різних факторів. Потім залишається надати своєму товару певного місця в очах споживача, а це теж потребує великих витрат.
Тема ця викликала в мене неабиякий інтерес, так як охоплення ринку одна з найважливіших проблем, з якою стикаються всі, хто хоче отримати перемогу у складній боротьбі ринкових відносин.
Теоретична частина
1 Сегментування ринку
1.1 Сутність сегментації ринку
Головною дійовою особою на споживчому ринку виступає кон-кретна особистість з властивим тільки їй неповторним набором спе-цифічних рис, якостей, які перебувають під постійним впливом зов-нішніх факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Маркетингова стратегія сегментації та її використання на фірмі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок