Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Експертні методи прийняття рішення

Експертні методи прийняття рішення

Назва:
Експертні методи прийняття рішення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,16 KB
Завантажень:
340
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Курсова робота
Експертні методи прийняття рішення


План
Вступ.
I Характеристика експертних методів прийняття рішення:
1.1 Аналіз існуючих методів прийняття рішень;
1.2 Прийняття рішення за допомогою експертних методів (діагностика проблеми, виявлення альтернатив);
Вимоги до експертних методів прийняття рішення;
Характеристика експертних систем для прийняття управлінських рішень.
II Реалізація експертних методів прийняття рішень на прикладі СТОВ „Новоселиця" Катеринопільського району; Черкаської області:
Виробничо-економічна характеристика господарства;
реалізація методу прийняття рішень в господарстві.
III Удосконалення методики прийняття рішень на основі експертних методів та експертних систем:
Наслідки експертизи та її використання в удосконаленні господарського механізму та експертних систем;
Шляхи удосконалення виробничої діяльності на основі експертних методів прийняття рішень.
Висновки.
Список використаної літератури.


ВСТУП
Сучасна економіка пред’являє нові, більше високі вимоги до управління. Питання вдосконалення методів управління здобувають зараз дуже важливе значення, оскільки саме в цій сфері є ще більші резерви росту ефективності народного господарства.
Істотним фактором підвищення наукового рівня управління є застосування при підготовці рішень математичних методів і моделей. Однак, повна математична формалізація техніко-економічних завдань часто нездійсненна внаслідок їхньої якісної новизни й складності. У зв'язку із цим усе ширше використаються експертні методи, під якими розуміють комплекс логічних і математико-статистичних методів і процедур, спрямованих на одержання від фахівців інформації, необхідної для підготовки й вибору раціональних рішень.
Експертні методи застосовують зараз у ситуаціях, коли вибір, обґрунтування й оцінка наслідків рішень не можуть бути виконані на основі точних розрахунків. Такі ситуації нерідко виникають при розробці сучасних проблем управління суспільним виробництвом і, особливо, при прогнозуванні й довгостроковому плануванні. В останні роки експертні оцінки знаходять широке застосування в соціально-політичному й науково-технічному прогнозуванні, у плануванні народного господарства, галузей, об'єднань, у розробці великих науково-технічних, економічних і соціальних програм, у рішенні окремих проблем керування.
У ході розвитку суспільного виробництва зростають не тільки складність керування, але й вимоги до якості прийнятих рішень. Для того, щоб підвищити обґрунтованість рішень і врахувати численні фактори, що роблять вплив на їхні результати, необхідний різнобічний аналіз, заснований як на розрахунках, так і на аргументованих судженнях керівників і фахівців, знайомих зі станом справ і перспективами розвитку в різних областях практичної діяльності. Застосування експертних методів забезпечує активна й цілеспрямована участь фахівців на
всіх етапах прийняття рішень, що дозволяє істотно підвищити їхню якість і ефективність.
Метою нашої роботи є вивчення методу експертних оцінок - одного з найважливіших етапів прийняття грамотних управлінських рішень. Завдання:
вивчення ролі експертизи в керуванні;
розгляд порядку організації експертного оцінювання;
вивчення видів шкал і порядку їхнього використання;
4) докладний розгляд заключного етапу експертного оцінювання
обробки експертних оцінок.
Об'єктом дослідження слугують економічні та управлінські відносини на підприємстві в ході процесу прийняття управлінського рішення та його виконання. При написанні роботи використовувалися різноманітні наукові методи досліджень: економіко-математичний метод, статистичний, графічний метод, економічний аналіз тощо.
1. ХАРАКТЕРИСТИКА ЕКСПЕРТНИХ МЕТОДІВ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ.
1.1. Аналізі Існуючих методів прийняття рішень.
Уміння приймати рішення необхідно для реалізації управлінських функцій, тому процес прийняття рішень є основою теорії управління. Як наука, цей напрямок зародилася в Англії, під час Другої світової війни, коли група вчених одержала завдання на рішення складної військової проблеми оптимального розміщення різних підрозділів цивільної оборони й вогневих позицій своєї армії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Експертні методи прийняття рішення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок