Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Фінансування інноваційних проектів через мережу інноваційних фондів

Фінансування інноваційних проектів через мережу інноваційних фондів

Назва:
Фінансування інноваційних проектів через мережу інноваційних фондів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,25 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота з менеджменту
на тему:
“Фінансування інноваційних проектів через мережу інноваційних фондів”


План
Вступ | ......................................................................................................... 3
Розділ І. Інноваційні фонди та основні принципи їх діяльності | ......... 4
Розділ ІІ. Рух грошових потоків в інноваційному процесі | ........ 11
Розділ ІІІ. Світовий досвід фінансування інноваційних проектів через мережу інноваційних фондів та перспективи його використання в Україні. | ........ 18
Висновки | ...................................................................................................... 28
Список використаної літератури


Вступ
Економічна криза в Україні призвела до того, що вітчизняна наука переживає надзвичайно складні часи (бюджет Академії наук скоротився на 85% минулого рівня).
Проте навіть в такий складний перехідний період до науки не можна застосувати ту ж стратегію, що й до промислових підприємств: кинути у ринковий простір і спостерігати, хто виживе. При цьому (що зараз і відбувається) буде втрачений науковий потенціал країни.
В той же час неможливо зберігати збюрократизовану багатоповерхову систему управління наукою.
Стратегічний напрямок науково-технічної політики на передбачувану перспективу зводиться до комплексного рішення наступних задач:
- концентрація коштів і зусиль на пріоритетних напрямках розвитку науки і техніки;
- прискорення процесів створення, впровадження і тиражування прогресивних науково-технічних рішень;
- підвищення уваги з боку наукових організацій до конкретних практичних завдань, що реально стоять перед виробництвом.
Проте саме фінансовий дефіцит паралізує всі складові процесу досліджень, що неминуче відбивається на його змістовній стороні.
З урахуванням всього вище викладеного досить привабливою виглядає ідея фінансування наукових досліджень та впровадження науково-технічних розробок через мережу інноваційних фондів, яка добре зарекомендувала себе як джерело фінансування інноваційних проектів в розвинених державах.
Дослідження питання, наскільки прийнятною є для України така форма фінансової підтримки інноваційних процесів і є метою цієї роботи.
Завдання:
- вивчити основні принципи діяльності інноваційних фондів;
- проаналізувати рух грошових потоків в інноваційному процесі;
- дослідити світовий досвід фінансування інноваційних проектів;
- визначити перспективи та можливі форми діяльності інноваційних фондів в Україні;


Розділ І. Інноваційні фонди та організація їх діяльності
Світовий досвід показує, що далеко не всі інноваційні ідеї втілюються в життя, а тим більше далеко не всі досягають завершення інвестиційним процесом. Причини: помилки в обгрунтуванні, недостатньо чисті результати експерименту, нестача засобів для розвитку виробництва, і, нарешті, довгі строки інноваційного процесу, які призводять до старіння новації.
Все це обумовлює підвищену ризиковість інноваційних проектів, що, звичайно, має наслідком певні особливості процесу їх фінансування.
В світовій практиці існує багато різних форм фінансування інноваційних ризикових проектів. Найпростіша з них зводиться до безпосереднього перерахування коштів від інвестора до виконавця інноваційного проекту, більш складні передбачають ряд додаткових заходів з метою зниження ризику та розподілу можливих збитків між групою інвесторів.
Проте, хоча й допускається прямий зв’язок між інвесторами та виконавцями, в розвинених країнах, в більшості випадків, інвестори ідуть на кооперацію, утворюючи спільний інноваційний венчурний (ризиковий) фонд, від імені якого здійснюються капіталовкладення.
Світовий досвід свідчить, що впровадження досягнень НТП на конкретному виробництві реалізується на одну третину результуючого ефекту новації, інше використовується іншими підприємствами.
Серед різних моделей інноваційних фондів можна виділити інноваційні фонди неприбуткового, некомерційного типу.
Їх засновниками, як правило, виступають організації, які володіють коштами для проведення вкрай потрібних їм досліджень та розробок, але, не ризикуючи проводити ці дослідження власними силами, створюють за рахунок цих коштів спеціальний суспільний (осуспільнений) інноваційний фонд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Фінансування інноваційних проектів через мережу інноваційних фондів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок