Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Управління фінансовими інвестиціями

Управління фінансовими інвестиціями

Назва:
Управління фінансовими інвестиціями
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
583
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Індивідуальне науково-дослідне завдання
з дисципліни “Фінансовий менеджмент”
на тему:
Управління фінансовими інвестиціями


Зміст
Вступ…………………………………………………………………...3
Розділ I. Теоретичні основи управління фінансовими інвестиціями
1. Сутність фінансових інвестицій та особливості їх управління……..5
2. Інвестиційний портфель як основа інвестування…………………...10
3. Аналіз та оцінка ефективності фінансових інвестицій……………..14
Розділ ІІ. Аналіз діяльності ВАТ “Алмазінструмент”
4. Характеристика і аналіз фінансового стану підприємства “Алмазінструмент”..................................................................................21
5. Рекомендації і пропозиції щодо вдосконалення ВАТ“Алмазінструмент”……...................................................................32
Висновок……………………………………………………………..34
Список використаної літератури………………………………….. 36
Вступ
Виробничо-господарська діяльність підприємства є основним джерелом отримання прибутку. Вона обумовлена статутом підприємства, пов’язана з виробництвом та реалізацією продукції і супроводжується постійним інвестуванням коштів у товарні запаси, основні засоби та інші активи, які забезпечують безперервність виробничого процессу.
Однак у процесі своєї діяльності підприємство здійснює інвестиції не тільки у матеріальні, а й у фінансові активи, які не беруть безпосередньої участі у виробничому процесі. До фінансових активів відносять вкладення підприємства у статутні капітали інших підприємств, а також державні та корпоративні цінні папери, придбані підприємством на фінансовому ринку.
Придбавши ті чи інші фінансові активи, підприємство може вирішувати різні завдання. Так, вкладаючи вільні кошти у пайові або боргові цінні папери,підприємство отримує дохід від володіння останніми та забезпечує ефективне використання вільних фінансових ресурсів. Беручи участь у формуванні статутних капіталів інших господарююючих суб’єктів(дочірніх та асоційованих фірм), підприємство забезпечує контроль над ними і зміцнює свою конкурентну позицію на ринку відповідної продукції. Купуючи високоліквідні цінні папери, воно забезпечує належний рівень ліквідності, ефективно використовує тимчасово вільні грошові кошти. Оформляючи заборгованість дебітора вексельною угодою, підприємство знижує рівень ризику при проведенні господарської операції.
Основними завданнями, які підприємство вирішує, інвестуючи кошти у фінансові активи, є:
використання тимчасово вільних фінансових ресурсів з метою отримання доходу;
розширення впливу на ринок відповідної продукції;
забезпечення ліквідності;
компенсація витрат з фінансування оборотного капіталу;
зменшення ризиків, що супроводжують фінансово-господарську діяльність.
Метою даного дослідження є розкриття поняття фінансових інвестицій та особливості їх управління, оцінка фінансового стану підприємства. Об’єкт дослідження – ВАТ “Алмазінструмент”.
Для того щоб підприємство могло здійснювати фінансові вкладення, необхідні вільні фінансові ресурси, які немає потреби використовувати у виробничо-господарській діяльності, а також наявність розвиненого фінансового ринку, на якому можна придбати високоліквідні та надійні фінансові активи.
Більшість вітчизняних підприємств не тільки не мають вільних фінансових ресурсів для здійснення фінансових інвестицій, а й відчувають постійний брак джерел фінансування для підтримки обсягів виробничої діяльності на належному рівні. Тому якщо підприємством здійснюються фінансові вкладення, то вони переважно призначені для підтримки діяльності окремих суб’єктів господарювання, які відіграють або будуть відігравати значну роль у забезпеченні життєдіяльності та конкурентоспроможності цього підприємства.
Розділ I. Теоретичні основи управління фінансовими інвестиціями
1. Сутність фінансових інвестицій та особливості їх управління
У період розвитку ринку цінних паперів підвищується роль останніх у функціонуванні інвестиційного механізму. Проте, ефективність ринку цінних паперів залежить від того, наскільки ефективно працюють фінансовий, інвестиційний та інші ринки, від роботи емітентів, економічної стабільності та багатьох інших факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Управління фінансовими інвестиціями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок