Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Методи та рівні управління соціальною роботою на виробництві, аналіз і розгляди їх на різних рівнях управління

Методи та рівні управління соціальною роботою на виробництві, аналіз і розгляди їх на різних рівнях управління

Назва:
Методи та рівні управління соціальною роботою на виробництві, аналіз і розгляди їх на різних рівнях управління
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
42,91 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Вступ

Актуальність даної курсової роботи полягає в тому, що одним з головних завдань сучасної системи управління є створення сприятливих умов для реалізації можливостей керованої системи, які з'являються тільки з розширенням ініціативи і відповідальності кожного суб'єкта самоврядування, ширшого використання методів саморозвитку і самоврядування.

Управління в будь-яких його проявах в суспільному житті — на виробництві, в різних областях суспільного життя і так далі — є дія одних людей — керівників, тобто реалізовуючого повноваження і функції управління — на інших, виступаючих об'єктом цієї дії, тобто керованих. Але перші у свою чергу випробовують на собі дії других в процесі здійснення відповідних функції. Ці дії можуть бути різними — або готовність виконувати управлінські розпорядження, або, навпаки, більш менш сильний опір цим розпорядженням і ін. Зрозуміло, що в будь-якому випадки між тими, що управляють і керованими складається соціальна взаємодія. Останнє в найширшому сенсі припускає обмін між його суб'єктами якими-небудь матеріальними або нематеріальними атрибутами. Взаємодія між продавцем і покупцем відбувається на основі обміну товарами і грошима, між працівником і працедавцем — обміну робочою силою і винагородою за неї, в багатьох видах взаємодії має місце обмін ідеями

Результатом конкретної управлінської діяльності соціального менеджменту є управлінське рішення. Основа управління — прийняття рішень. Вироблення і прийняття рішень — творчий процес у діяльності керівників будь-якого рівня. Результативність і ефективність управління сучасною організацією значною мірою залежать від того, яких принципів дотримуються її керівники, приймаючи управлінські рішення, і які методи вони застосовують для їх реалізації. Правильний вибір забезпечить досягнення бажаного результату найменшими зусиллями.

Соціальна робота здійснюється організаціями, установами і відомствами сфери, де зачіпаються такі аспекти життєдіяльності, як умови праці, побуту, дозвілля, охорони здоров'я, працевлаштування, безпеки. Призначення системи соціального захисту полягає в тому, щоб за допомогою нормативно-правових, економічних, фінансових, соціально-психологічних і організаційно-технічних засобів здійснювати підтримку і допомогу групам населення, що мають потребу, і окремим людям.

Будь-який колектив (а суспільство — найбільш всеосяжний колектив в державних кордонах) має загальні інтереси і, отже, загальні цілі (наприклад, підтримка певного порядку, недопущення анархії і розпаду суспільства). У зв'язку з цим в суспільстві з'являються «загальні справи», їх необхідно вирішувати, управляти подіями (тими, якими можна управляти). Для регулювання життя в різних суспільствах-колективах створюються особливі органи (у племені — ради вождів, старійшини, в державно-організованому суспільстві — парламенти, уряди і так далі).

Метою даної курсової роботи є вивчення методів та рівнів управління соціальною роботою на виробництві, аналіз і розгляди їх на різних рівнях управління.

1. Основи теорії управління

Види управління визначаються особливостями об'єктів, якими мають намір управляти (для цього потрібно створити, спроектувати систему управління), або які реально існують якась кількість часу (функціонуючі системи управління). Тому розрізняють техніко-технологічне управління (вивчається технічними науками); біологічне управління (розглядається в природніх науках) і соціальне управління (досліджується цілим рядом соціальних, організаційних і економічних наук).

Головна особливість соціального управління полягає в тому, що суб'єктом і об'єктом в нім є людина. У свою чергу, воно ділиться на підвиди — державне, військове, економічне, виробниче і суспільне.

Управління соціальною роботою — це різновид соціального управління. Дане поняття багатозначне і виражає різні сторони, грані і аспекти управління.

.

1.1. Основні поняття теорії управління

Суб'єкти і об'єкти управління. У кожній країні як господарська, так і негосподарська (військова, релігійна, спортивна і ін.) діяльність суспільства свідомо управляються. Що мається на увазі під терміном «управління»? Управління - процес дії суб'єкта на об'єкт в цілях перекладу його в нове якісне полягання або підтримку у встановленому режимі.

Суб'єкт управління – це той, хто управляє. Об'єкт управління – це той, ким управляють.

Перше значення соціального управління— організаційно-структурне. Ключовими проблемами тут є: «Хто повинен виконати (виконує) соціальну роботу?"; «Які органи, підрозділи повинні цим займатися (займаються)?»; «Яка ефективність (результативність) їх діяльності, функціонування?». Управління соціальною роботою організовується на федеральному, регіональному (територіальному) і локальному рівнях і має відповідні організаційні структури: Міністерство праці і соціального розвитку України, комітети (управління) соцзахисту (допомозі), територіальні служби, центри соціального обслуговування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Методи та рівні управління соціальною роботою на виробництві, аналіз і розгляди їх на різних рівнях управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок