Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Персонал організації, трудові відносини і поведінка людини в організації

Персонал організації, трудові відносини і поведінка людини в організації

Назва:
Персонал організації, трудові відносини і поведінка людини в організації
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,97 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ВСТУП

Керівництво людьми (або як зараз прийнято говорити, управління персоналом) – справа не менш тонке чим будівництво будинку, і тут не слід покладатися на те, що «може вийти». І старі проблеми не зникають, і виникають нові, та ще гірше колишніх. Хотіли як краще, а заплутали клубок ще більше.

У сучасних умовах вже накопичений значний багаж знань, досвід кращих організацій, що добилися значних успіхів в справі мобілізації персоналу, що увібрав в себе, - набір правив, принципів і технологій, які можуть бути використані керівниками, що поставили перед собою мету отримати максимальну віддачу від всіх ресурсів, що є у розпорядженні організації. Тому правила, принципи і технології є тими дороговказними нитками, які дозволяють позначити дорогу в густому лісі проблем, що стоять перед керівництвом будь-якої організації.

На даний час доля будь-якої ділової організації більшою мірою залежить від її співробітників. Віддзеркаленням цього в області науки і освіти служить бурхливий розвиток і широке розповсюдження знань в області управління персоналом.

Безпосередня дія на сучасні технології в управління персоналом надає виробнича демократія. Сьогодні в більшості країн світу існують ті або інші форми демократії на виробництві: виробничі (робочі) ради, професійні організації, тарифні угоди і тому подібне Налагодження взаємин з профспілками і іншими органами виробничої демократії – важливий напрям діяльності сучасного управління персоналом.

Розвиток демократії в області і на виробництві прямо пов'язано з сьомим чинником – зростанням ціни робочої сили.

Об'єктом дослідження є персонал організації, трудові відносини і поведінка людини в організації.

Предметом дослідження є управління персоналом як специфічна сфера управління; набір правив, принципів і технологій управління персоналом.

Відповідно до об'єкту і предмету дослідження визначені цілі і завдання:

• Досліджувати персонал в сучасній організації, основні чинники підвищення його ролі в сучасному суспільстві.

• Вивчити людський капітал в управління персоналом; соціальний капітал як чинник ефективності організації.

• Вивчення, впровадження сучасних технологій управління персоналом, щоб співробітник міг нарощувати і використовувати свій трудовий і творчий потенціал і завдяки цьому сприяв досягненню цілей підприємства, а так само підтримував діяльність інших співробітників в цьому напрямі .

1. ПЕРСОНАЛ В СУЧАСНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ

Управління як специфічний вид соціальної діяльності, базуючись на фінансових, сировинних і інших матеріальних ресурсах, включає три головні складові частини, або три сфери:

1) планування, тобто визначення цілей і завдань підприємства і будь-якої іншої організації, а також шляхів їх реалізації;

2) організацію, діяльність людей, що упорядковує і регулюючу;

3) управління персоналом.

Остання з цих складових частин - управління персоналом - має ключове значення для успіху діяльності будь-якого підприємства. Підраховано, що в середньому керівник витрачає на управління співробітниками - персоналом, або кадрами, до 80% свого робочого часу .

Перші помітні кроки на шляху специфікації функції управління персоналом були зроблені в середньовічних гільдіях і цехах - об'єднаннях ремісників: каменярів, шкіряників, теслярів і тому подібне У цих об'єднаннях виявлялася турбота про поліпшення умов праці,

і життя працівників, про навчання поповнення - учнів, а також здійснювалося регулювання професійної кар'єри,

просування по сходинках цехової ієрархії.

Аж до 60-х років діяльність кадрово-посередницьких служб в управлінні підприємством мала швидше допоміжний, чим основний, базовий характер. Це пояснювалося наступними причинами:

- переважно індустріальним характером праці, що вимагає його жорсткого розділення, вузької спеціалізації працівників, функціональної поляризації виконавців і керівників;

- досить обмеженим рівнем освіти і профессионально-

-культурного розвитку працівника, а також його потреб, виробничих очікувань і прав в управлінні підприємством;

- пануванням уявлень про управління і місце в нім

персоналом, більш менш адекватних індустріальній

виробництва і розвитку працівника.

1.1. Основні чинники підвищення ролі персоналу в

постіндустріальному суспільстві

Приблизно у 70-х роках управління персоналом, як і вся система управління організаціями, зазнало глибокі якісні зміни. В цілому це було пов'язано зі вступом низки промислово розвинених країн Заходу до постіндустріальної стадії розвитку, а також з дією цілого ряду чинників економічного, політичного і соціально-культурного характеру.

Що веде і першим в наший класифікації чинником підвищення ролі персоналу в сучасному виробництві є принципові зміни в змісті праці, викликані застосуванням нових техніки, технологій і методів виробничої діяльності. На перший план висувалися функції забезпечення безперервності роботи системи агрегатів, обслуговування і наладки устаткування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Персонал організації, трудові відносини і поведінка людини в організації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок