Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Безкоштовно курсова робота скачати: Моделі процесу прийняття управлінських рішень на промисловому підприємстві (на прикладі хлібокомбінату)

Моделі процесу прийняття управлінських рішень на промисловому підприємстві (на прикладі хлібокомбінату) / сторінка 9

Назва:
Моделі процесу прийняття управлінських рішень на промисловому підприємстві (на прикладі хлібокомбінату)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
51,16 KB
Завантажень:
767
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
В умовах ринку економічні методи керівництва одержать подальший розвиток, розшириться сфера їхньої дії, буде переборений формальний госпрозрахунок, підвищаться дієвість і результативність економічних стимулів, що дозволить поставити кожного робітника і кожний колектив у такі економічні умови, при яких з'явиться можливість найбільше повно сполучити особисті інтереси з загальнодержавними. Використовуючи особисту економічну зацікавленість, можна домогтися цілей, поставлених державою перед тієї або іншою організацією.

Конкретний набір і утримання важелів економічного впливу визначаються специфікою керованої системи. Відповідно до цого в управлінській практика економічні методи керівництва частіше усього виступають у таких формах: планування, аналіз, госпрозрахунок, ціноутворення і фінансування.

Економічна практика обумовила появу ряду математичних дисциплін: математичного програмування, теорії ігор, масового обслуговування, управління запасами, дослідження операцій і ін.

Незважаючи на характерне для сучасного етапу посилення ролі економічних важелів і стимулів, не варто обмежувати й організаційно-адміністративні методи впливу, що за рахунок централізації управління допомагають виконувати напружені планові завдання.

3.3 Пропозиції щодо вдосконалення моделей прийняття управлінських рішень в АТ «Коломийський хлібокомбінат”

Для вдосконалювання методів управління і досягнення найвищих кінцевих результатів потрібно:

 розширювати економічну самостійність підприємств та підвищувати їхню відповідальність за результати перед суспільством та споживачами;

 підвищувати і розширювати економічну зацікавленість у випуску конкурентноздатної продукції, ЇЇ реалізації усередині країни і на експорт;

 встановлювати пряму залежність рівня доходів колективу від ефективності роботи;

 розширювати соціальні гарантії й оплату праці за рахунок зароблених колективом коштів.

Заходи щодо вдосконалення методів прийняття управлінських рішень

Таблиця 1

Методи управління на підприємстві АТ „Коломийський хлібокомбінат” ґрунтуються на дії законів і закономірностей управління, які одночасно враховують науково-технічний рівень розвитку виробництва і рівень розвитку відносин управління.

Методи менеджменту на підприємстві АТ " Коломийський хлібокомбінат " настільки ж різноманітні, як і інтереси людей, характер їхньої роботи. У них у конкретній формі, адаптованій до реальних ситуацій бізнесу, виражається сутність його принципів. Мета методів — забезпечення гармонії, органічного поєднання індивідуальних, колективних і суспільних інтересів.

Наприклад, методи менеджменту на підприємстві АТ " Коломийський хлібокомбінат" орієнтовані насамперед на високу продуктивність і ефективність діяльності персоналу, на злагоджену роботу підрозділів установи, на чітку організацію різноманітної діяльності установи й управління нею на рівні світових стандартів.

Висновок

У роботі була розглянута класифікація рішень за різними

класифікаційними ознаками. За цими ознаками рішення поділяються на

традиційні - нетипові, стратегічні - тактичні - операційні, глобальні -

локальні, довгострокові - короткострокові, формалізовані - неформалізовані

та ін.

В залежності від типу проблеми обирається відповідна технологія прийняття управлінських рішень. Серед найчастіше застосовуваних технологія „Управління за результатами", „Управління шляхом постійних перевірок та вказівок", „Управління в виняткових випадках", „Управління на базі штучного інтелекту", „Управління на базі активізації діяльності персоналу".

Запрограмовані рішення, типові для ситуацій, які повторюються, приймаються з дотриманням конкретної послідовності етапів. Нові або складні ситуації вимагають незапрограмованих рішень, у цьому випадку керівник сам обирає процедуру прийняття рішень.

Існує багато методів обробки та реалізації управлінських рішень, найбільш відомі з них були розглянуті в роботі : аналітичні, статистичні, метод сценаріїв, дерево рішень, евристичні, експертні, методи математичного програмування. В залежності в ступеня повторюваності проблеми, її складності, досвіду керівника та підлеглих обирається оптимальний для вирішення цієї проблеми метод.

Необхідність прийняття рішень пояснюється свідомим і цілеспрямованим характером людської діяльності, виникає на всіх етапах процесу керування і складає частину будь-якої функції менеджменту.

Прийняття рішень (управлінських) в організаціях має ряд відмінностей від вибору окремої людини, тому що є не індивідуальним, а груповим процесом.

Комплексний характер проблем сучасного менеджменту вимагає комплексного, усебічного їхнього аналізу, тобто участі групи менеджерів і фахівців, що призводить до розширення колегіальних форм прийняття рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Моделі процесу прийняття управлінських рішень на промисловому підприємстві (на прикладі хлібокомбінату)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок