Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Менеджер в антикризовому управлінні

Менеджер в антикризовому управлінні

Назва:
Менеджер в антикризовому управлінні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,57 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
1. Вступ

Ця робота присвячена одному з найболючіших питань економіки нашої країни.

Сучасний стан більшості суб'єктів господарювання в Україні фахівці визнають як кризовий. Розвиток кризових явищ, з одного боку, і заінтересованість держави в максимальному збереженні підприємств, які мають необхідний потенціал виживання та є стратегічно важливими для країни в цілому або певних регіонів, з іншого боку, зумовили виникнення та поширення нового для України, специфічного за своїми завданнями й функціями виду управління - антикризового.

Але ж антикризове управління не може відбуватися без його головного учасника – антикризового менеджера.

Отже, в цій роботі викладено найголовніші міркування про те, яким має бути менеджер антикризового управління.

Метою цієї роботи є вивчення проблем виникнення криз та їх вирішення, роль менеджера у цьому процесі.

Завданнями цієї роботи є:

• з’ясувати, що таке криза, чому виникнення криз є закономірним;

• причини, наслідки кризових ситуацій;

• етапи кризи;

• поняття керівника з антикризового управління;

• особливості діяльності фахівця з антикризового управління;

• модель менеджера з антикризового управління;

• рольова поведінка менеджера.

Об'єктом дослідження є сукупність рис характеру, вчинків, манери поведінки менеджера, що веде антикризову діяльність.

2. Економічна сутність кризи розвитку підприємства.

Як відомо, концепція циклічності розвитку економічних систем належить до фундаментальних складових категоріального апарату економічної теорії. Підприємство є мікроекономічною системою, а отже його розвитку також притаманні властивості циклічності.

Соціально-економічна система в будь-якому вигляді та будь-якої форми, чи то суспільна формація, фірма або підприємство, має дві тенденції свого існування: функціонування та розвиток.

Функціонування – це підтримка життєдіяльності, збереження функцій, які визначають цілісність організацій, якісну визначеність, суттєві характеристики.

Розвиток – це набуття нової якості, яка укріплює життєдіяльність в умовах середовища, що постійно змінюється.

Функціонування та розвиток тісно пов’язані між собою, відображають діалектичну єдність основних тенденцій соціально-економічної системи. Розвиток характеризує зміни в предметі, засобах праці та в людині. Критерієм цих змін є появаа нової якості, яка укріплює стабільність та гармонійність соціально-економічної системи або яка створює нові умови для нього. Фактором розвитку є підвищення продуктивності праці, зміна її характеру, виникнення нової технології, посилення мотивації діяльності. При цьому, звичайно, змінюються і умови функціонування соціально-економічної системи.

Зв’язок функціонування та розвитку має діалектичний характер, що відображає можливість і закономірність настання й вирішення закономірних ситуацій. Таким чином, виникає циклічна тенденція розвитку, яка відображає періодичне настання кризових ситуацій.

Кризи відображають суперечності функціонування й розвитку, але можуть виникати і в самих процесах функціонування.

Криза – це загострення суперечностей у соціально-економічній системі, які загрожують її життєстійкості в навколишньому середовищі.

Виходячи з наведеного визначення, кризові явища в діяльності підприємства є моментом різкого загострення суперечностей, які зароджуються у процесі взаємодії окремих елементів мікроекономічної системи між собою та із зовнішнім середовищем. Такі суперечності виникають між:

1) кількісними та якісними характеристиками продукції та відповідними характеристиками ринкового попиту;

2) можливою та необхідною потужністю підприємства;

3) необхідним обсягом ресурсів, що споживає підприємство та можливістю їх залучення, цінами пропозиції та попиту на них;

4) ринковою вартістю продукції та обсягом витрат, які з’являються у процесі виробництва й мають бути компенсовані за рахунок отриманого доходу;

5) між фактичному та плановим розподілом прибутку підприємства на виробничий та соціальний розвиток.

Накопичення суперечностей призводить до порушення рівноваги економічної системи, поступово втрачається життєздатність підприємства, виникає дефіцит ресурсів або можливостей підприємства для подальшого розвитку. Створюється кризова ситуація.

Кризові явища в розвитку підприємства тісно пов’язані з певним характером життєвого циклу підприємства (ЖЦП). Його можна зобразити, як: Виникнення-Становлення-Підйом(розвиток)-Вища точка-Спад-Антикризовий процес реорганізаційної процедури та ліквідаційної процедури.

Характерною особливістю є те, що кризові ситуації виникають на всіх стадіях ЖЦП. Однак реалізація всієї сукупності процедур антикризового управління починається лише на певному етапі ЖЦП: в умовах різкого спаду, який характеризується, як правило, неплатоспроможністю підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Менеджер в антикризовому управлінні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок