Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Значення автоматизації в організації виробничого процесу

Значення автоматизації в організації виробничого процесу

Назва:
Значення автоматизації в організації виробничого процесу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,23 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ВСТУП.

Ще із стародавніх часів людина пристосовувалася до умов навколишнього середовища, сприймав її таку як є і намагався підстроїти під себе. Він вже тоді прагнув полегшити свою працю шляхом вживання різних предметів і вже потім механізмів. З розвитком людства і відповідно науково технічного прогресу з'явилися досконалі системи автоматизованого управління, які в даний час застосовуються скрізь. Особливо добре цей процес можна поспостерігати на прикладі промисловості нашої країни. Тут передбачаються роботи із створення закінчених систем машин, приладів і високо ефективних технологічних процесів, що дозволяють комплексно механізувати і автоматизувати весь процес від надходження сировини до відвантаження готової продукції, включаючи транспортування, зберігання, вантаження – вивантаження і доставку споживачу.

Автоматизація повсюдно рахується головним, найбільш перспективним напрямком в розвитку промислового виробництва. Завдяки звільненню людини від безпосередньої участі у виробничих процесах, а також високій концентрації основних операцій значно поліпшуються умови праці і економічні показники виробництва.

Автоматизація промислових виробництв неоднакова. Вона дає найбільший ефект в виробництвах з масовим випуском продукції і порівняно працемісткими технологічними процесами.

Автоматизація виробничих процесів зв’язана з випусканням ряду автоматичних пристроїв. В масовому виробництві ці пристрої спеціалізовані. В серійному виробництві доводиться користуватися універсальними автоматичними пристроями, що потребують перенастройки або переналагодження, що викликає більшу витрату невиробничого часу.

Тому в послідні роки більша увага надається “гнучкості” автоматичного обладнання, досягненої шляхом широкого використання принципів агрегатування і програмного управління, що веде за собою поступове ускладнення конструкції.

2. Історія автоматизації.

Автоматизація – це діяльність, направлена на часткове або повне виключення людини з трудового процесу шляхом передачі його функцій в спеціально створену машину (автомат). З другого боку автоматизація – це науково-технічна дисципліна, розробляючи методи, засоби, і прийоми такої діяльності. Автомат – цей пристрій, який виконує певну послідовність операцій в режимі автоматичного управління. Одним з перших автоматів з'явився автомат, створений механіком Героном в II столітті до нашої ери в Греції. Герон створив механізм, в якому механічні фігури розігрували дію з автоматичним відкриттям і закриттям завіси і зміною декорацій. В середині XIII століття починають створюватися годинникові механізми – перші механізми програмного типу. Годинник одержував завдання по проведенню ряду певних дій, пов'язаних з переміщенням стрілок і подачею певних сигналів. В кінці XIII століття в майстернях механіка Кулібіна був так само створений ряд механізмів, у тому числі і годинник, що знаходиться на зберіганні в Ермітажі. Багато цікавих винаходів було зроблено механіками Ползуновим і братами Черепановимі. Зокрема, в 1765году, Ползуновим була розроблена система автоматичного регулювання рівня рідини в барабані парового казана. Через 20 років Уатт на своїй паровій машині сконструював регулятор підтримки частоти обертання. Вживання автоматичних регуляторів зажадало від учених розробку теорії їх функціонування. Вперше була опублікована робота про регулятори прямої дії.

Бурхливий розвиток теорії автоматичного управління спостерігався в середині минулого століття. Особливо істотний в розвитку теорії автоматичного управління був внесок радянських учених. На початку 30х років широку популярність здобули праці Міхайлова, Солодовникова і інших учених. В 1944 році увійшов до ладу розроблений у всесоюзному теплотехнічному інституті 1ый промисловий зразок гідродинамічної системи. Важливі для промисловості роботи були виконані ученими Московського енергетичного інституту, МГТУ імені Баумана і іншими науково-дослідними інститутами. Вже в середині 30х років з'явилася необхідність узагальнення досвіду роботи в області автоматизації і в 1934 році проводиться перша всесоюзна конференція по автоматиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Значення автоматизації в організації виробничого процесу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок