Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Організація роботи менеджера туристичного комплексу

Організація роботи менеджера туристичного комплексу

Назва:
Організація роботи менеджера туристичного комплексу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
39,64 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Вступ

Ми вступили в ринкове господарство в той період, коли на міжнародному ринку уже відбулися істотні зміни у відношенні туризму. Туризм у усьому світі став однієї із самих значних економічних галузей, а для деяких держав, що розвиваються - основою їхнього існування (Таїланд, Кіпр, Малайзія й ін.). Крім того, у багатьох країнах світу туристська галузь надає робітники місця і можливості для фахового росту приблизно 350 млн. робітників та службовців. При цьому обсяг зайнятості в дане галузі зростає майже в два рази швидше, чим в інших сферах послуг.

Туризм - явище, відоме кожному. За всіх часів нашу планету перетинали численні мандрівники і першопрохідники. Але лише нещодавно туризм виник як специфічна форма діяльності людей, котрою обов'язково потрібно управляти.

Міркування про те, що таке туристський менеджмент, в остаточному підсумку зводяться до однієї з найважливіших функцій менеджменту - мотивації подорожі. Чому люди відправляються в подорожі? Що вони шукають під час відпустки? Які чинники впливають на пропозицію туристських послуг і їх кількість? Чи залишаються мотиви подорожі і потреби в ньому стабільними або ж вони змінюються? Можна задати ще багато питань, так чи інакше пов'язаних із менеджментом у туристській індустрії. На розвиток менеджменту в туризмі за всіх часів впливали економічні, соціальні і техніко-технологічні чинники. З одного боку, незадоволена потреба в подорожах пов'язана з бажанням усунути перешкоди на цьому шляху.

Саме тому подорожі повинні бути забезпечені купівельною спроможністю. З іншого боку, подорож може дозволити собі тільки той, хто розташовує для цього необхідними засобами. Це варто розуміти так: без прибутків, що дає розвита економіка, не можна досягти масового туризму, а, отже, і немає предмета керування.

Крім економічних, у туризмі дуже важливі і соціальні чинники. Як відомо, у Конституції законодавчо закріплене право кожного громадянина на відпочинок, а щоб це право реалізувати, необхідно вирішити ряд проблем соціальної спрямованості: транспорт, дороги, організація нічлігу, харчування, проживання і багато чого іншого - усе те, чим користується споживач туристських послуг на визначеній території. Мова йде про створення відповідної туристської інфраструктури, що ми визначаємо як туристський продукт. Оскільки є туристське місце як кінцева ціль подорожі або туристський продукт, що користується попитом у населення, то варто визнати, що складні туристського продукту потребують керування ними. Там, де менеджменту туристського місця приділяється особлива роль, гарантується високий результат у конкурентній боротьбі. Успіх приходить до того, хто може здійснити стратегічний менеджмент у такій складній галузі, як туризм. Це нелегко, проте навіть маленький крок вперед у цьому напрямку може означати великий крок стосовно конкурентів.

Розділ 1. Організаційна функція

У будь-якому плані, складеному в туристській фірмі, завжди є присутнім організаційний етап, тобто етап створення реальних умов для досягнення запланованих цілей. Організаційна функція керування забезпечує упорядкування технічної, економічної, соціально-психологічної і правової сторін діяльності будь-якого туристського підприємства (організації). Вона націлена на упорядкування діяльності менеджера і виконавців. Оскільки всю роботу виконують люди, то за допомогою цієї функції визначається той, хто саме повинний виконувати кожне конкретне завдання з великої кількості таких завдань і які для цього будуть потрібні засоби.

Через організаторську діяльність, тобто розподіл і об'єднання задач і компетенції, повинно цілеспрямовано відбуватися керування відношеннями на підприємстві. Організація - це засіб досягнення цілей підприємства. З економічної точки зору організаційна діяльність веде до підвищення ефективності роботи підприємства, із погляду керування персоналом вона передає зміст роботи і розподіляє її по виконавцях.

На прикладі організації роботи турменеджерів можна більш наочно уявити собі організаційну функцію керування туризмом. Так, турменеджер вирішує виробничі, торгові, інформаційні задачі, задачу освоєння нових регіонів і ін. По кожній із них менеджер розподіляє обов'язки і установлює відповідальність, тобто мова йде про встановлення постійних і тимчасових взаємовідносин між усіма підрозділами фірми, визначенні порядку й умов її функціонування. Це процес об'єднання людей і засобів для досягнення поставлених фірмою цілей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Організація роботи менеджера туристичного комплексу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок