Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Планування та організація роботи менеджера

Планування та організація роботи менеджера

Назва:
Планування та організація роботи менеджера
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,08 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Вступ

Цінний той керівник, що знає свою справу, уміє добре управляти і домагатися поставлених цілей, незалежно від його зовнішності й освіти. Це головний стандарт дійсного керівника. Але навіть при наявності усіх вище перерахованих навичок керівник не буде успішним якщо він не буде правильно організовувати свій час і робочий день. Адже такий ресурс як час коштує на ряду з багатьма іншими ресурсами: людьми, фінансами і сировиною. Менеджер завжди знаходиться в трьох вимірах у дійсному, минулому і майбутньому. Час - не можна нагромадити, умножити або передати. Він проходить безповоротно. На жаль в Росії з давніх часів склалося уявлення про керівника, як про людину з мінімальною кількістю вільного часу, і чим менше часу мав керівник, тим більше значною персоною він здавався. Але насправді це лише говорить про низький рівень самоменеджменту, що являє собою послідовне і цілеспрямоване використання випробуваних методів роботи в повсякденній практика, для того щоб оптимально і зі змістом використовувати свій час.

Тут було б доречно процитувати висловлення різних авторів про значення часу: Алан Лекейн: «Той, хто дозволяє плинути своєму часу, випускає з рук своє життя; той, хто тримає в руках свій час, тримає в руках своє життя»; Пітер Друкер: «Час - самий обмежений капітал, і якщо не можеш їм розпоряджатися, не зможеш розпоряджатися нічим іншим»; Ульріх Зиверт: «Уміння розпоряджатися часом поряд із правильним керівництвом і технікою впливу на людей виступає чинником, що визначає Ваш успіх і невдачу».

Таким чином, ми можемо сміло сказати, що успіх кожного керівника залежить не тільки від матеріально-економічних розмірів, але і від того, як він розпоряджається самим цінним надбанням - часом.

1. Постановка мети.

Це аналіз і формування особистих цілей.

Значення постановки цілей

Саме в постановці цілей містяться ази діяльності підприємств і його успішне майбутнє. Мета описує кінцевий результат. Необхідно усвідомлювати, що тут розуміється ні те, що ми робимо, а те заради чого ми це робимо. Мета - це свого роду виклик, що спонукає до дій. Навіть найкращий засіб роботи безнадійний, якщо ми заздалегідь чітко не намітимо те, чого ми хочемо. У свою чергу, щоб поставити ці цілі треба думати про майбутнє. Ціль дає ясність про те, у якому напрямку необхідно рухатися. Без них можна загубитися в дрібницях і зійти з вірного шляху.

Постановка цілей - це тимчасовий процес, оскільки в плині діяльності підприємства може з'ясуватися, що ті або інші параметри змінилися, що призводить до необхідності зміни мети. Для самоменеджменту фундаментальне значення має усвідомлення того, куди ми хочемо прийти і куди потрапити не хочемо, а також не потрапити туди куди нас хочуть призвести інші. Якщо в керівника існує усвідомлена ціль, то туди ж спрямовані й усі сили керівника, тобто цілі служать концентрації сил на важливих напрямках. "Випадкові успіхи гарні, але рідкісні. Заплановані успіхи краще, оскільки вони керовані і трапляються частіше".

Знаходження цілей.

Для того, щоб домогтися успіху необхідно правильно вибрати мету. Для цього можуть використовуватися різноманітні технології. Необхідно відповісти для себе на такі питання:

- Яких цілей Ви хочете досягти?

- чи узгоджуються вони між собою?

- чи існують так називана вища ціль і визначені проміжні цілі на шляху до головного?

- Знаєте чи Ви, що Ви самі можете зробити для цього (сильні сторони) і над чим Вам ще треба працювати (слабкі сторони)? Одним словом, необхідно домогтися ястності мети.

Ситуаційний аналіз

Являє собою свого роду реєстр особистих ресурсів (засобів для досягнення цілей) і дозволяє з'ясувати, що варто заохочувати (сильні сторони) і над чим ще треба працювати (слабкі сторони). Шляхом аналізу своїх спроможностей ми визначаємо, що взагалі ми можемо учинити, тобто яким особистим потенціалом для досягнення своїх цілей ви розташовуєте. Мова йде про подальший розвиток цього потенціалу. З іншого боку, ми повинні ясно уявляти собі свої слабості, щоб уникати дій, що можуть сприяти прояву подібних «якостей», або вжити заходів до рятунку від цих хиб. Можливо також упорядкування балансу своїх найбільших невдач і поразок і виділення, слідством відсутності яких якостей вони були. «Знати свої слабості - значить зміцнювати свої сильні сторони».

- Аналіз «ціль - засіб»

У процесі аналізу необхідні для досягнення бажаних цілей засобу (особисті, фінансові, тимчасові ресурси) дорівнюються з реальною ситуацією.

Формулювання цілей.

Це останній щабель при постановки цілей. Це конкретне формулювання практичних цілей для наступної стадії планування. «Встановити терміни - сформулювати результати». При цьому необхідно пам'ятати про фізичний стан, здоров'я, про самоосвіту і про своє культурне просвітництво. Необхідно не брати на себе занадто багато і встановлювати також короткострокові цілі, узгоджені з досягненням своїх довгострокових глобальних цілей.

2. Планування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Курсова робота на тему: Планування та організація роботи менеджера

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок