Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Безкоштовно курсова робота на тему: Реалізація функції контролю на сучасному підприємстві

Реалізація функції контролю на сучасному підприємстві / сторінка 11

Назва:
Реалізація функції контролю на сучасному підприємстві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
57,55 KB
Завантажень:
1296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Крім того, істотно розширені функціональні обов'язки голови Державної митної служби - тепер саме він буде визначати пріоритети й стратегічні напрямки роботи Служби, подавати міністрові фінансів звіти про результати її діяльності, ухвалювати рішення щодо розділі бюджетних засобів, розпорядником яких є Державна митна служба. Також він буде подавати міністрові фінансів розроблені Службою проекти законів України, актів Президента України й Кабінету Міністрів для розгляду КМУ. Крім того, голова Служби буде формувати Вищу атестаційну комісію й займатися питаннями про присвоєння спеціальних звань і державних нагород. Ще визначено, що тепер голова Державної митної служби не несе персональної відповідальності перед Президентом, він відповідає тільки перед КМУ.

Також викликає інтерес норма про те, що проекти нормативно-правових актів Служби повинні узгоджуватись з міністром фінансів. Положенням передбачено, що тепер рішення Служби будуть обов'язковими для виконання центральними й місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами й організаціями. Раніше передбачалося, що такі рішення будуть обов'язкові лише у випадках, передбачених законодавством.

Крім того, у новому Положенні визначено, що структуру Служби тепер буде затверджувати міністр фінансів, а не голова за узгодженням з Кабінетом Міністрів України.

Отже, відповідно до нового Положення, істотно розширені функціональні обов'язки Державної митної служби України, що дозволить удосконалити систему митного контролю, митного оформлення товарів і інших предметів, а також контроль за виконанням законодавства України в сфері митної справи.

ВИСНОВОК

У курсовій роботі був розглянутий такий аспект управлінської діяльності в системі митних органів як реалізація функції контролю. Дану управлінську функцію в митних органах здійснюють різні структурні підрозділи. Однак ОІВ МУ є відділом, у якому найбільше яскраво й повно представлені функції керування (розробка й реалізація рішень, контроль, планування й тд.). ОІВ МУ здійснює діяльність по внутрішньому контролі за ухваленими рішеннями, по організації структур керування в митній системі, організаційно-методичній і координаційній роботі.

Будучи по суті однієї з фундаментальних функцій управлінської діяльності, контроль викликає величезний інтерес у науці менеджменту. Цим обумовлене велика кількість наукових праць присвячених вивченню даного питання.

У науці менеджменту виділяють три основних види контролю:

1) попередній контроль;

2) поточний контроль;

3) заключний контроль.

Крім того, виділяють види контролю залежно від того яким образом він здійснюється й ким є суб'єкт контролю (активний і пасивний контроль, внутрішній і зовнішній контроль, самоконтроль).

Існує безліч способів (методів) здійснення контролю.

У практиці митних органів застосовуються наступні методи реалізації функції контролю:

- метод безпосередньої роботи посадової особи вищестоящого митного органа в підлеглих митних органах

- вивчення документів.

- контроль із використанням технічних засобів зв'язку й замкнутих комп'ютерних систем

Процес контролю являє собою дуже складну управлінську діяльність, що вимагає високої підготовленості.

Процес контролю складається із трьох основних елементів:

1) установлення стандартів;

2) зіставлення досягнутих результатів із установленими стандартами;

3) дії.

Установлення стандартів є досить важливим етапом контролю, тому що саме на цьому етапі встановлюються критерії дозволяющії керівництву зіставити реально зроблену роботу із запланованої.

На другому етапі повинне бути встановлене наскільки досягнуті результати відповідають очікуванням, і є чи відхилення від стандартів.

Після оцінки інформації процес контролю переходить на заключний етап, на якому вибирається одна із трьох ліній поводження:

- залишити досягнуті результати без зміни;

- усунути відхилення;

- переглянути стандарти.

Реалізація функції контролю в митній системі заснована на загальних принципах і законах вироблених у науці менеджменту. Головною метою контролю в митних органах є забезпечення безумовної й своєчасної реалізації запланованих заходів.

Широко застосовуваним методом діяльності митних органів є інспекторські перевірки. Крім того інспекторська перевірка діяльності митного органа є найбільш ефективним методом контролю, що дозволяє на місці перевірити правильність виконання функціональних обов'язків. Цей метод дає можливість на місці детально проінформувати підлеглих про оперативну обстановку, відповісти на виникаючі питання й надати конкретну допомогу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Реалізація функції контролю на сучасному підприємстві

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок