Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> курсова робота українською: Реалізація функції контролю на сучасному підприємстві

Реалізація функції контролю на сучасному підприємстві / сторінка 5

Назва:
Реалізація функції контролю на сучасному підприємстві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
57,55 KB
Завантажень:
1296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Контроль повинен мати деякі характеристики, що роблять його найбільш ефективним. Насамперед, – це стратегічна спрямованість контролю, тобто контроль повинен відбивати загальні пріоритети організації й підтримувати їх. Діяльність, що не має стратегічного значення, не повинна піддаватися тотальному й строгому контролю. Абсолютний контроль над дрібними операціями не має змісту, і буде тільки відволікати сили від дійсно важливих цілей.

Орієнтація на результати: кінцева мета контролю полягає в тому, щоб вирішити проблеми варті перед організацією й досягти бажаних результатів. Контроль впливає на організацію. Невдало спроектовані системи контролю можуть зробити поводження людей орієнтованим на них, тобто співробітники будуть прагнути до задоволення вимог контролю, а не до досягнення цілей організації

Для того щоб бути ефективним контроль повинен відповідати контрольованому виду діяльності. Він повинен об'єктивно вимірювати й оцінювати те, що дійсно важливо.

Важливою вимогою до ефективного контролю є його своєчасність. Своєчасність полягає в наявності тимчасового інтервалу (між проведенням вимірів або оцінок), що адекватно відповідає контрольованому явищу. Значення оптимального тимчасового інтервалу визначається з урахуванням тимчасових рамок основного плану, швидкості змін і витрат на проведення вимірів і поширення отриманих результатів. Крім цього найважливішою метою контролю залишається усунення відхилень перш, ніж вони придбають необоротний характер.

Контроль повинен бути досить гнучким і пристосовуватися до змін, що відбуваються. Без достатнього ступеня гнучкості система контролю буде не діюча в тих ситуаціях, для яких вона призначалася.

Простота контролю є запорукою його ефективності. Найпростіші методи контролю вимагають менших зусиль і більше економічні. Для того щоб бути ефективним контроль повинен відповідати потребам і можливостям людей, взаємодіючих із системою контролю й реалізующіх її.

Економічність контролю має на увазі пропорційність між затрачуваними зусиллями й результатами контролю. Необхідно взяти за правило - всі витрати, чинені організацією, повинні приводити до збільшення її переваг і доходів [12,с.632].

2 РЕАЛІЗАЦІЯ ФУНКЦІЇ КОНТРОЛЮ НА ПРИКЛАДІ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ІНСПЕКТОРСЬКОГО ВІДДІЛУ МУ

Планові, комплексні й цільові інспекторські перевірки проводяться відповідно до щорічного графіка інспекторських перевірок ДМК України, що готовить і затверджує голова ДМК України.

Щорічний графік комплексних інспекторських перевірок ДМК України формується виходячи з того, що послідовність їхнього проведення повинна забезпечувати перевірку кожного регіонального митного керування й митниці, безпосередньо підлеглої ДМК України, не рідше одного разу в 3 роки, причому протягом року підлягають перевірці не менш чим два регіональних митних керування.

Позапланові комплексні й цільові інспекторські перевірки проводяться в міру необхідності за рішенням голови ДМК України.

Інспекторські перевірки за постановам (вимогам) що наглядають і контролюють органів здійснюються відповідно до порядку, установленому справжньою інструкцією.

Комісія, для проведення інспекторської перевірки митного органа, у тому числі її голова і його заступник призначаються наказом ДМК України із числа найбільш компетентних посадових осіб структурних підрозділів ДМК України й при необхідності інших митних органів.

До участі в роботі Комісії можуть залучатися як фахівців представники установ, підвідомчих ДМК України.

Перевірка відбувається після підготовчого періода, у ході якого учасники перевірки зобов'язані вивчити звітні й статистичні дані, інші наявні матеріали, що характеризують діяльність підмета перевірці митного органа.

Голова Комісії несе повну відповідальність за організацію й проведення перевірки.

Головою Комісії для проведення комплексної інспекторської перевірки призначається:

- заступник голови ДМК України або начальник Головного організаційно-інспекторського керування ДМК України або його перший заступник;

- начальник відділу інспектування діяльності митних органів;

- головний інспектор відділу інспектування діяльності митних органів;

Голова Комісії:

- бере участь у підборі членів Комісії;

- розробляє план проведення перевірки, що повинен включати її тему, період, що повинна охопити перевірка, перелік митних органів, напрямків діяльності й питань, що підлягають перевірці (план затверджує голова ДМК України;

- знайомить учасників перевірки із планом перевірки;

- розподіляє ділянки роботи між членами Комісії, визначаючи їхнього завдання з урахуванням кваліфікації й конкретні завдання;

- забезпечує наявність у кожного члена Комісії завдання на проведення перевірки;

- організовує, координує й контролює роботу Комісії;

- забезпечує в повному обсязі проведення перевірки і її належна якість;

- організовує при необхідності взаємодія з органами федеральної й місцевої виконавчої влади, правоохоронними й контролюючими органами;

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Реалізація функції контролю на сучасному підприємстві

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок