Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Ринок капіталу

Ринок капіталу

Назва:
Ринок капіталу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,67 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота
з мікроекономіки
Тема: „Ринок капіталу”


Зміст
Вступ.......................................................................................................................3
РОЗДІЛ 1. Поняття капіталу………………….....................................................6
1.1 Поняття та сутність капіталу..............................................................6
1.2 Структура капіталу та його рух …………………………………...12
РОЗДІЛ 2. Особливості ринку капіталу.............................................................16
2.1 Суб’єкти ринку капіталу...................................................................16
Формування попиту і пропозиції на ринку капіталу. Ціна рівноваги..............................................................................................32
РОЗДІЛ 3. Нагромадження капіталу та його інвестицій в Україні.................38
Висновки...............................................................................................................42
Список використаної літератури........................................................................45


ВСТУП
Один з основних факторів виробництва власниками якого є домогосподарства, а споживачами - фірми; будь-які створені за участю людини вироби, які використовуються у виробництві благ; ресурсів тривалого користування - капітал .
Особливістю капіталу є те, що він має бути кимсь накопичений.
Накопичення капіталу - використання прибавочной вартості в вигляді капіталу або обернене перетворення прибавочной вартості в капітал.
Отже, саме процес первісного нагромадження капіталу створив передумови для виникнення, концентрації та централізації капіталу в нинішньому його розумінні.
В умовах товарного виробництва і ринкових економічних відносин між суб'єктами господарювання кожне підприємство має відповідні фінансові (грошові) кошти для забезпечення своєї ефективної діяльності.
Сукупність (фінансових коштів підприємства, що має постійно підтримуватись на необхідному рівні за рахунок перелічених основних джерел формування, прийнято розподіляти на оборотні кошти (поточні витрати) та інвестиції (капітальні довгострокові витрати).
Капітал як фактор виробництва являє собою майно (засоби виробництва), що належить підприємцям або іншим власникам і використовується в процесі створення товарів і послуг.
В процесі виробництва капітал постійно й одночасно перебуває у всіх трьох формах. Швидкість обороту виробничих фондів істотно впливає на затрати виробництва і прибутковість підприємства. Чим більше обертів роблять виробничі фонди, тим нижчі затрати виробництва й вищі прибутки.
У сучасних умовах економіка кожної країни мимоволі підпадає в зростаючу залежність від економіки інших країн. . Економічні відносини між країнами вже не обмежуються зовнішньою торгівлею, товарообміном, вони включають рух капіталу між країнами, валютні відносини, міграцію робочої сили, науково-технічний обмін.
Зовнішньоекономічні зв'язки представлені найчастіше у вигляді ввозу і вивозу товарів, імпорту й експорту. Але в сучасній економіці в число товарів, що вивозяться і ввозяться попадає і такий специфічний, як капітал.
Світовий ринок - це сукупність національних ринків окремих країн, зв'язаних один з одним торгово-економічними відносинами.
А якщо повернутися до економіки України, то перед ринковою трансформацією економіки України постає також важлива проблема, як нагромадження та інвестування. Причому мова йде про інвестування в економіку України не іноземного капіталу, як це зазвичай сприймається, а, насамперед, капіталу, нагромадженого за рахунок національних джерел.
Ситуація, що склалася, насамперед, звертає увагу на можливість використання в Україні світового досвіду нагромадження та інвестування капіталу. Досвід різних країн свідчить про те, що нагромадження капіталу є однією з головних проблем країн з перехідною економікою.
Можливості ж використання зарубіжного досвіду нагромадження капіталу в Україні з метою подальшого інвестування, на думку фахівців, полягають ось у чому: проведення маркетингового дослідження місткості майнового та фінансового ринків для оцінки реальної ситуації та визначення потенційних можливостей внутрішніх джерел нагромадження та інвестування капіталу, створення механізму координації діяльності між економічними відомствами, що мають відношення до нагромадження та інвестування капіталу, на рівні Кабінету Міністрів України за участю вищезгаданих відомств має бути розроблена комплексна програма стимулювання вітчизняних та іноземних інвестицій, створення банку реконструкції та розвитку України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Ринок капіталу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок