Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Маркетинг

Маркетинг

Назва:
Маркетинг
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,16 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
1 Роль маркетингу в підвищенні ефективності діяльності підприємства
1.1 Маркетинг, його задачі і функції
В економічній літературі даються різні поняття маркетингу як виду ринкової діяльності. Відповідно до визначення, що було схвалено Американською асоціацією маркетингу, "маркетинг являє собою процес планування і втілення задуму, ціноутворення, просування і реалізацію ідей, товарів і послуг за допомогою обміну, що задовольняє мети окремих осіб і організацій".
Для розуміння сутності маркетингу доцільно удатися до зіставлення його з концепцією збуту. Ці дві категорії, без сумніву, досить схожі, але маркетинг вирішує набагато більше коло задач. Основна мета збуту - реалізовувати вже зроблені товари, а маркетинг ставить перед собою задачу створення попиту і випуску товарів відповідно до нього [1].
Основою маркетингової діяльності є її мети. Під метою розуміють певний кількісний чи якісний результат, який варто досягти до визначеного моменту часу. Виходячи з цього, метою маркетингу є визначений (бажаний) стан результатів діяльності об'єкта.
Мети маркетингу повинні формулюватися так, щоб їх можна було виразити кількісно. Наприклад, під кінець року підвищити частку товару на ринку з 15 до 20% чи одержати 20% прибутку. Чим чіткіше сформульована мета і доведена до кожного працівника, тим більше користі принесе служба маркетингу.
У маркетингу мети поєднують у п'ять груп:
1 - ринкові (частка на ринку, завоювання ринку, виявлення перспективних ринків);
2 - маркетингові (створення іміджу фірми, заходу "public relations", обсяг продажів, обсяг прибутку, конкурентна боротьба);
3 - структурно-управлінські (удосконалювання структури управління);
4 - що забезпечують (цінова політика, стимулювання збуту, споживчі властивості товару, параметри товароруху );
5 - контроль діяльності.
Однак головна мета маркетингу - зв'язати виробника і споживача, допомогти їм знайти один одного.
При розробці цілей маркетингу керуються наступним. Мети повинні бути:
- як можна більш простими;
- мобілізуючими;
- досяжними;
- концентруючими увагу;
- контрольованими;
- ранжируємими;
- схвалені організацією.
Мети повинні:
- передбачати стимули для тих, хто досягне їх;
- мати осіб, відповідальних за їхнє досягнення;
- включати точні терміни.
Основні функції маркетингу наступні:
- Аналітичні функції, що включають систематичний комплексний аналіз зовнішнього і внутрішнього середовища, тенденції їхньої зміни; кон'юнктуру ринку; аналіз покупців; аналіз товарів і послуг; вивчення конкурентів; аналіз джерел постачання фірми ресурсами, вивчення постачальників і посередників; аналіз стану і можливостей фірми.
- Виробничо-збутові функції: організація розробки нових товарів, їхнього виробництва, збуту, сервісу; проведення цінової політики; формування попиту; стимулювання збуту.
- Функції управління і контролю: управління маркетингом як системою; стратегічне і тактичне планування; виконання і контроль маркетингових рішень; оцінка їхньої ефективності, наближення до поставленої мети, вироблення пропозицій по всіх аспектах маркетингової діяльності.
Для реалізації функцій маркетингу створюється служба маркетингу. Кожну з функцій виконує відповідний підрозділ (суб'єкт) маркетингу. Один суб'єкт, як правило, не бере на себе виконання усіх функцій. Причин для цього досить: немає необхідних засобів і фахівців; немає можливості випустити супутні товари для ефективного виконання окремих функцій. Служба маркетингу повинна вміти дати відповіді на наступні питання: що купується на ринку, хто купує, чому купує, як здійснюється покупка, які операції виконує покупець при покупці, коли і де здійснюється покупка і т.п.
У залежності від виду продукції, обсягів виробництва, місткості ринку можливі різні варіанти служб маркетингу.
- Організація по функціях, коли товари і ринки розглядаються як деякі однорідності. Для однорідних товарів чи ринків створюються спеціальні відділи, що виконують усі функції маркетингу: дослідження ринку, планування виробництва і маркетингу, управління збутому, його стимулюванням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: Маркетинг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок