Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Розробка стратегії діяльності підприємства. Стратегічний менеджмент

Розробка стратегії діяльності підприємства. Стратегічний менеджмент

Назва:
Розробка стратегії діяльності підприємства. Стратегічний менеджмент
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,70 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Розробка стратегії діяльності підприємства. Стратегічний менеджмент.


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи – „Розробка стратегії діяльності підприємства”.
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань пов’язаних з поняттям, сутністю та основними підходами до розробки стратегії діяльності підприємства. Також метою написання роботи є поглиблення теоретич-них і практичних знань з менеджменту і уміння їх самостійно застосовувати при вирішенні прикладних проблем.
Основними завданнями при написанні роботи стали:
підбір та аналіз літературних джерел, присвячених проблемам стратегічного управління;
узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної курсової роботи.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що кількість літератури, присвяченої розробці стратегії, значна і невпинно зростає, але незважаючи на те, що досліджень на цю тему чимало, єдиного визначення стратегії не існує. Як наслідок — наявність великої кількості концептуальних основ для визначення та впровадження стратегії.
На думку перших вчених, які займались дослідженнями в цій сфері, таких як Andrews, стратегія — це раціональне прийняття рішень, в результаті яких ресурси компанії протиставляються можливостям, запропонованим умовами конкуренції. Інші, такі як Aldrich, стверджують, що зовнішнє середовище має визначний вплив на процес формування стратегії в компаніях. З іншого боку, прибічники думки про важливість ресурсів стверджують, що не оточення, а ресурси компанії є основою формування стратегії фірми. Незважаючи на згадані розбіжності, всі концепції об'єднує одна спільна мета — оптимізація діяльності компанії по відношенню до інших в одному і тому ж конкурентному середовищі. Однак, цього досягти стає усе важче й важче з огляду на те, що рівень конкуренції у різних конкурентних середовищах продовжує зростати.
Зростає також усвідомлення того, що у високо динамічних конкурентних середовищах традиційний підхід до розробки стратегії часто не дає бажаних результатів, і компанії повинні орієнтуватись на більш динамічні концепції, так як основні умови змінюються раніше, ніж сформульовані стратегії досягають цілковитого втілення. Але залишається незрозумілим, як досягти динамічного підходу до розробки стратегії.
В роботі розкриті наступні питання:
поняття та сутність стратегії підприємства;
методи та інструменти формування стратегії підприємства;
характеристика різних підходів до розробки стратегії діяльності підприємства;
реалізація стратегії діяльності підприємства;
розробка та втілення динамічної стратегії;
тощо.
При написанні роботи автор використовував підручники, монографії, періодичні видання, наукові статті вітчизняних і зарубіжних фахівців з менеджменту.1. Поняття та сутність стратегії підприємства
1.1 Визначення стратегії
Існує декілька поглядів на поняття стратегії. Типові визначення подано нижче.
Стратегія — це вміння керувати або планувати.
Стратегія — це першочерговий засіб досягнення основної мети. Власне кажучи, основна мета — це будь-яка мета, яка наразі є пріоритетною. Без наявності такої мети видається безглуздим говорити про стратегію. Розглядаючи стратегію в такому аспекті, її можна визначити як невід'ємну частину співвідношення "мета — засіб".
Стратегія — це визначення напрямку та масштабів діяльності організації в довгостроковій перспективі. Вона ідеально визначає ресурси, які відповідають умовам середовища, що змінюється, особливо, ринкові, клієнтам, споживачам з метою задоволення очікувань власників підприємства.[14]
Причину існування різних визначень можна пояснити грецьким походженням терміну стратегія: "strategia" — мистецтво ведення війни. В бізнес-середовищі цей термін має декілька значень. На рис. 1 підсумовано ці значення та наведено приклади різних аспектів розуміння поняття стратегії. Їх наявністю і пояснюється існування такої значної кількості концепцій розробки стратегії. Ці концепції не можна вважати такими, що виключають одна одну.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Розробка стратегії діяльності підприємства. Стратегічний менеджмент

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок