Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> курсова робота: Система управління персоналом підприємства

Система управління персоналом підприємства / сторінка 2

Назва:
Система управління персоналом підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,48 KB
Завантажень:
1285
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 

Керівництво персоналом як функція управління покликана поєднувати, координувати і інтегрувати всі інші функції в єдине ціле. Функція керівництва - це мозок усього управління, його центральна нервова система. Чим складніше система функцій управління, тим гостріше перед керівництвом встає задача постійного удосконалювання управління як усередині кожної функції, так і в міжфункціональному аспекті. У результаті від функції керівництва все частіше формується специфічна функція удосконалювання управління як самостійна функцію . Найважливішими принципами керівництва персоналомРуководство персоналом принципы є:
покладання відповідальності на кожного працівника за його роботу;
кожен працівник повинний знати, кому саме він підлеглий і від кого одержує вказівки. [5,c.67]
Система управління, що складається з ієрархії різних рівнів (ланок), припускає закріплення різних етапів управління за окремими керівниками чи органами (апаратом) управління. Ці керівники мають різні ранги. Так, при розвитій ієрархії управління вищий керівник не зайнятий якою-небудь однією функцією управління. Головною задачею вищого керівництва є процес управління в цілому: координація різних функцій, їхнє ув'язування й узгодження: підбор керівників відповідних служб і підрозділів; організація ієрархії керуючої системи в цілому.
Керівники середнього і низового рівня виступають як організатори визначених видів робіт. У їхні обов'язки входить: складання загального плану роботи; об'єднання людей для роботи; керівництво роботою; узгодження роботи окремих частин організації й окремих працівників; контроль за роботою.
У сучасних умовах перетерпіла істотні зміни Руководство персоналом мотивациямотивація керівництва персоналом: переважне значення придбали соціально-економічні і соціально-психологічні методи управління персоналом над адміністративними; керівництво тепер спрямоване на здійснення співробітництва персоналу й адміністрації для досягнення намічених цілей; одержав розвиток принцип колегіальності в управлінні. Колегіальність у управлінні припускає, що професіонали-менеджери працюють у тісному контакті один з одним і зв'язані узами співробітництва і взаємозалежності, складаючи управлінський штат.
Метою управління персоналом стало спонукання працівників до розвитку їхніх здібностей для більш інтенсивної і продуктивної праці. Вважається, що керівник повинен не наказувати своїм підлеглим, а направляти їх зусилля, допомагати розкриттю їхніх здібностей, формувати навколо себе групу однодумців. Важливе значення придбали наступні соціально-психологічні аспекти управління:
головним стимулом у роботі є стабільність службового становища;
звільнення з ініціативи адміністрації порівняно рідко, тому що сполучено з дотриманням безлічі різних правил;
виховання у працівників почуття прихильності своїй фірмі здійснюється за допомогою видання фірмових інформаційних бюлетенів, журналів, у яких висвітлюються діяльність і події життя фірми; показу престижних відео- і кінофільмів; влаштування свят і проведення днів відпочинку, на які витрачаються значні кошти.
Підвищення ефективності керівництва персоналом досягається за рахунок використання таких факторів, як:
гарна організація робочих місць;
раціональне планування і використання виробничих площ;
систематична перепідготовка і підвищення кваліфікації працівників;
забезпечення стабільності зайнятості;
розробка і реалізація різних соціально-економічних програм.
Для забезпечення стабільної зайнятості для постійних працівників в американських фірмах звичайно використовуються наступні методи:
залучення тимчасових працівників у період циклічного підйому;
маневрування трудовими ресурсами в рамках фірми;
перекваліфікація працівників і навчання їх новим спеціальностям;
скорочення робочого тижня в період погіршення кон'юнктури;
пропозиція позачергових відпусток і дострокового виходу на пенсію.
Такі заходи звичайно проводяться в американських фірмах у рамках спеціально розроблених програм по стабілізації зайнятості. Їхнє основне завдання полягає в збереженні необхідного числа найбільш кваліфікованих працівників, стимулюванні їхнього бажання постійно підвищувати продуктивність і ефективність своєї роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота на тему: Система управління персоналом підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок