Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> курсова робота українською: Система управління персоналом підприємства

Система управління персоналом підприємства / сторінка 5

Назва:
Система управління персоналом підприємства
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,48 KB
Завантажень:
1285
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Коли ж усі вищеописані прийоми не працюють, працівник трудиться неефективно і всі можливості виправлення ситуації не приводять до поліпшення, такий працівник повинний бути звільнений.
Інформаційні функції. Працівники довідаються в процесі оцінки не тільки результати своєї праці, але і свої сильні і слабкі сторони, напрямки, у яких їм потрібно працювати й удосконалювати свої навички.
Мотиваційні функції. У процесі оцінки виявляються працівники, що особливо добре справляються зі своїми обов'язками. Навіть якщо таких працівників неможливо перевести на більш привабливу посаду (у них немає такого чи потенціалу з іншої причини), вони все рівно заслуговують винагороду. Така винагорода додає працівнику впевненість у собі, стимулює самоповага, підштовхує до ще більш ефективної праці, іншими словами сильно мотивує до позитивного поводження.
Якщо результати оцінки повідомляються працівнику не як критика, а як інформація, що вони може обговорити з начальством, не приймаючи оборонної позиції, то ця інформація завжди впливає на роботу персоналу.
Підготовка означає навчання навичкам, що працівник повинний буде використовувати в майбутньому. Звичайно підготовка керівних кадрів здійснюється для просування працівника по службовим сходам. При підготовці керівних кадрів, як і іншім навчанні, дуже важливу роль грають аналіз і планування.
Перед початком навчання керівних кадрів потрібно проаналізувати можливості і здатності наявних менеджерів. Потрібно проаналізувати, якими навичками повинний володіти людина, займаючи те чи інше місце в організації. Потрібно визначити посадові обов'язки на кожнім місці. Потім уже підбираються кандидати, відповідно до їх відповідності.
Якщо в процесі аналізу виявляються недоліки підготовленості керівних кадрів для виконання своїх майбутніх обов'язків, тоді розробляються плани навчання і підвищення кваліфікації працівників.
До методів навчання керівних кадрів відносяться: проведення лекцій, дискусій у складі невеликих груп, розбори конкретних ділових ситуацій, читання літератури, ділові ігри, рольовий тренінг, ротація по службі.
У багатьох фірмах розробляються програми керування кар'єрою. Дані програми сприяє розкриттю в працівників усіх навичок, умінь і талантів і більш ефективному використанню їхнього потенціалу. Також це важливо і для самих працівників, тому що це сприяє більшої відданості організації, адже з просуванням по службі в працівника з'являється можливість задовольняти більш високі свої потреби у владі, більш творчій роботі, самореалізації й ін.
1.3 Соціальні аспекти управління персоналом і соціально-економічна політика підприємства
Соціальна система управлінняСоциальная система управления покликана забезпечити ефективну роботу технічної системи. Вона створюється в тісному взаємозв'язку з технічною системою і не передається в розпорядження підрозділів по управлінню виробництвом. Соціальна система включає:
підбор і просування кадрів;
забезпечення розподілу відповідальності в ході прийняття рішень;
ефективну систему оплати праці і преміювання;
рішення проблеми статусу.
У соціальній системі найважливіше значення надається наступним критеріям: високої технічної кваліфікації і здібності до навчання; досвіду спілкування і готовності до співробітництва для ефективної роботи в команді як самоврядному колективі. При груповому підході до організації і управління виробництвом оплата праці провадиться на конкурентній основі, щоб зацікавити в конкретній роботі найбільш кваліфікованих працівників. Більш високу оплату одержують працівники, що опанували декількома суміжними спеціальностями. Таким чином, зарплата кожного члена цільової групи залежить від рівня його кваліфікації і числа освоєних спеціальностей. Груповий підхід до організації роботи, створення умов для тісної взаємодії різних груп сприяють усуненню бар'єрів між різними категоріями персоналу, формуванню сприятливого психологічного клімату в процесі співробітництва, відсутності підпорядкування по ієрархії одних працівників іншим. Методи, що використовують "людський фактор" для підвищення продуктивності праці й ефективності виробництва, частіше застосовуються японськими фірмами, тим часом як американські фірми більше орієнтовані на використання традиційних методів управління персоналом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота на тему: Система управління персоналом підприємства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок