Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Лідерство

Лідерство

Назва:
Лідерство
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,61 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Лідерство
§1. Основи лідерства
1.1. Природа і визначення поняття лідерства
1.2. Вміст поняття лідерства в управлінні організацією
1.3. Лідерство і управління. Лідер і менеджер
1.4. Підходи до вивчення лідерства §2. Традиційні концепції лідерства
2.1. Теорія лідерських якостей
2.2. Концепції лідерської поведінки
§3. Концепції ситуативного лідерства
3.1. Контініум лідерської поведінки Та мені нбаума -Шмидта
3.2. Модель ситуативного лідерства Фідлера
3.3. Модель ситуативного лідерства Херсен і Бланшарда
3.4. Модель лідерства "шлях-мета" Хаузу і Мітчелла
3.5. Модель ситуативного лідерства Стінсона-Джонсона
3.6. Ситуативна модель ухвалення рішень Врума-Йеттона-Яго
3.7. Порівняльний аналіз ситуативних моделей лідерства
§4. Нове в теоріях лідерства
4.1. Концепція атрибутивного лідерства (причинно-наслідковий підхід до вивчення лідерства)
4.2. Концепція харизматичного лідерства
4.3. концепція перетворюючого лідерства або лідерство для


§ 1. Основи лідерства
1.1. Природа і визначення поняття лідерства
Організації, що добиваються успіху, відрізняються від протилежних їм головним чином тим, що мають більш динамічне і ефективне керівництво. В сучасній російській мові під керівництвом, з погляду власника, мається на увазі або індивід (керівник) або група (керівний склад), або ж процес, т.е володіючий індивідуальними особливостями спосіб управління організацією. Синонімами слів керівництво і керівник є слова лідерство і лідер.
Питання лідерства викликали інтерес людей із стародавніх часів. Проте систематичне, цілеспрямоване і широке вивчення лідерства почалося тільки з часів Ф.Тейлора. Було проведено дуже багато досліджень. Проте все ще не існує повної згоди з приводу того, що таке лідерство і як воно повинне вивчатися.
Природа лідерства може краще зрозуміти, якщо його порівняти з власне управлінням. Бути менеджером і бути лідером в організації - це не одне і теж. Менеджер в своєму впливі на роботу підлеглих і побудові відносин з ними перш за все використовує і покладається на посадову основу влади і джерела, її живлячі. Лідерство ж, як специфічний тип відносин управління, грунтується більше на процесі соціальної дії, а точніше взаємодії в організації. Цей процес є набагато більш складним, вимагаючим високого рівня взаємозалежності його учасників. На відміну від власне управління лідерство припускає наявність в організації послідовників, а не підлеглих. Відповідно відносини "начальник-підлеглий", властиві традиційному погляду на управління, замінюються відносинами "лідер-послідовник".
Так, якщо узяти як приклад директора заводу, то за посадою він є менеджером. Посада відкриває йому дорогу до лідерства. Процес впливу на людей з позиції займаної в організації посади називається формальним лідерством. Проте в своєму впливі на людей директор не може покладатися тільки на посаду. Наочно це стає очевидним, коли з'ясовується, що один з його замов, має менше формальної влади, користується великим успіхом в управлінні в стресових і конфліктних ситуаціях або при рішенні життєве важливих для підприємства проблем. Цей заступник користується підтримкою, довір'ям, пошаною, а може бути, і любов'ю колективу за свою компетентність, розсудливість і хороше відношення до людей.
Бути менеджером ще не означає автоматично вважатися лідером в організації, оскільки лідерству значною мірою властива неформальна основа. Можна посідати першу посаду в організації, але не бути в ній лідером. У вищенаведеному прикладі 8 колективі лідером швидше вважатиметься заступник, ніж його безпосередній начальник директор заводу. Процес впливу через здібності і уміння або інші ресурси, необхідні людям, одержав назву неформального лідерства.
Неформальний характер лідерської позиції у великій мірі обумовлений використовуванням особової основи влади і джерел, її живлячих. Ідеальним для лідерства вважається використовування ефективного поєднання обох основ влади.
У ході вивчення проблеми лідерства ученими було запропоновано багато різних визначень даного поняття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Лідерство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок