Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Людина в організації

Людина в організації

Назва:
Людина в організації
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
55,25 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
Людина в організації
1   Взаємодія людини і організації
1.1  Модель взаємодії людини і організаційного оточення
1.2  Проблема встановлення взаємодії людини і організаційного оточення
2   Входження людини в організацію
2.1  Навчання при входженні в організацію
2.2  Вплив організації на процес входження
2.3  Розвиток відчуття відповідальності перед організацією
2.4  Завершення процесу включення нової людини в організацію
2.5  Засвоєння норм і цінностей організації новим співробітником
3   Ролевий аспект взаємодії людини і організації
4   Особовий аспект взаємодії людини і організаційного оточення
4.1  Сприйняття людиною оточення
4.2  Критерійна основа поведінки
4.3  Характеристика індивідуальності людини
5   Взаємодія людини і групи
5.1  Загальне поняття групи
5.2  Загальна характеристика групи
5.3  Індивід і група
6   Адаптація людини до організаційному оточення і зміна його поведінки
6.1  Навчання поведінці в організації
6.2  Процес свідомого навчання поведінці в організації
6.3  Навчання поведінці і модифікація поведінки людини в організації


Золоте правило повинне бути прочи-тано інакше: не роби іншим того, що, на твою думку, вони повинні ро-бити тобі.
Бернард Шоу
Основою будь-якої організації і її головним багатством є люди. Був час, коли вважалося, що машина, автомат або робот витіснять людину з більшості організа-цій і остаточно затвердять примат техніки над працівником. Проте, хоча машина і стала повновладним господарем в багатьох технологічних і управлінських проце-сах, хоча вона і витіснила людину майже повністю або навіть повністю з окремих підрозділів організацій, роль і організації не тільки не навіть і збільшилися. При цьому людина стала не тільки "ресурсом" організації, але і найдорожчим. Багато організацій, бажаючи підкреслити свою вагу і розмах діяльності, говорять не про розмір їх виробничих потужностей, об’єм виробництва або продажів, фінансовому потенціалі і т.п., а про число працівників в організації. Хороша організація прагне максимально ефективно використовувати потенціал своїх працівників, створюючи всі умови для якнайповнішої віддачі співробітників на роботі і для інтенсивного розвитку їх потенціалу. Все це є однією стороною взаємодії людини і організації. Але є і інша сторона цієї взаємодії, яка відображає те, як людина дивиться на ор-ганізацію, на те, яку роль вона грає в його житті, що вона дає йому, яке значення він вкладає в свою взаємодію з організацією.
Більшість людей майже все своє свідоме життя проводять в орга-нізаціях. Починаючи з ясел і кінчаючи будинком для старезних, людина свідомо або несвідомо, добровільно або з примусу, зацікавлено або з повною апатією включається в життя організації, живе за її законами, взаємодіє з іншими членами організації, віддаючи щось організації, але одержуючи від неї також щось в обмін.
Вступаючи у взаємодію з організацією, людина цікавиться різними аспектами цієї взаємодії, що стосуються того, ніж він повинен жертвувати для інтересів ор-ганізації, що, коли і в яких об'ємах він повинен робити в організації, в яких умовах функціонувати в організації, з ким і скільки часу взаємодіяти, що даватиме йому організація і т.п. Від цього і ряду інших чинників залежить задоволеність людини взаємодією з організацією, його відношення до організації і його внесок в діяль-ність організації. Встановлення органічного поєднання двох цих сторін взаємодії людини і організації є однією з найважливіших задач менеджменту, оскільки воно забезпечує основу ефективного управління організацією.
1   Взаємодія людини і організації
Для того, щоб зрозуміти, як будується взаємодія людини з організацією, необ-хідно з'ясувати, в чому суть проблеми взаємодії людини і організації, які характе-ристики особи визначають поведінку людини в організації і які характеристики організаційного оточення надають дію на включення людини в діяльність органи-зации.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 Курсова робота на тему: Людина в організації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок