Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Маркетингове дослідження конкурентоспроможності

Маркетингове дослідження конкурентоспроможності

Назва:
Маркетингове дослідження конкурентоспроможності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
38,44 KB
Завантажень:
529
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Маркетингове дослідження конкурентоспроможності
курсова робота з маркетингу


ЗМІСТ


Вступ
Маркетинговою діяльністю на підприємствах, у фірмах, як правило, займаються підрозділи, які здійснюють продаж, рекламу, дослідження, обслуговування споживачів і клієнтів, а також управляючі, що відповідають за певні територіальні ринки і товарні групи, віце-президент, який здійснює загальне керівництво маркетингом. Вони виконують певні обов'язки, що стосуються маркетингової діяльності – планування, ціноутворення, розподіл, просування товару на ринку, комунікації ринку, реклама тощо.
Часто людину, що керує маркетинговою діяльністю, уявляють як таку, метою якої є лише стимулювання попиту на продукцію фірми. Насправді ж коло її завдань значно ширше. Слід забезпечити такі рівень, час пред'явлення і характер попиту, за яких можливо досягти цілей, що постають перед підприємством, фірмою.
Метою курсової роботи є систематизація, розширення і закріплення теоретичних знань із маркетингу, застосування їх при вирішенні конкретних економічних проблем, розвиток навичок самостійної роботи та опанування методикою маркетингових досліджень при вирішенні визначених у курсовій роботі питань.
Завданням даної курсової роботи є виявити ступінь підготовки із питань вибору та розробки маркетингової стратегії комплексу маркетингових заходів, товарної, цінової, збутової політики та просування товарів.
Обґрунтування рекомендації для прийняття управлінських рішень у сфері маркетингу на визначеному підприємстві.
Методи дослідження, які використовувались в роботі – статистичні.
Об’єктом дослідження є товар – печиво Марка Марія, виробництва ЗАТ "Кондитерська фабрика "Світоч".
Актуальність теми полягає в тому, що маркетингові заходи є вкрай необхідними для економічного процвітання підприємства, і правильна розробка їх – це шлях до добробуту в нових економічних умовах.


Розділ 1. Маркетингове дослідження конкурентоспроможності товарів (послуг)
Конкурентоспроможність продукції – це її здатність бути виділеною споживачем з аналогічних товарів, які пропонуються на ринку фірмами-конкурентами. Її визначають, порівнюючи параметри товару фірми з відповідними конкуруючими аналогами. В основу такого порівняння беруть визначення ступеня задоволення потреб споживачів, їхніх індивідуальних вимог до продукції щодо показників продажної ціни і вартості споживання (витрат на експлуатацію чи комерційне використання товарів). У сумі ці витрати становлять ціну споживання.
При визначенні конкурентоспроможності продукції треба зважати на такі міркування. Споживач завжди намагається отримати максимальний споживчий ефект із розрахунку на одиницю його витрат. Тому умовою конкуренто-спроможності товару (К) є максимізація питомого споживчого ефекту [5, 117]:
Рис. 1.. Класифікація головних параметрів продукції [5, 117]
Оцінка конкурентоспроможності продукції може здійснюватись проведенням групових експертиз висококваліфікованими спеціалістами, методом опитування споживачів, для чого організовують відповідні презентації, виставки, семінари, ярмарки та ін. Найбільш конкретним методом оцінки конкурентоспроможності є її розрахунок на основі головних параметрів продукції, тобто технічних, економічних, нормативних і патентно-правових показників (рис. 1.1).
Схему такої оцінки представлено на рис. 1.2.
Рис. 1.. Схема оцінки конкурентоспроможності [5, 118]
Головним є розрахунок одиничних і групових параметричних індексів за формулами:
qі = Рі / Р100,
де qі – одиничний параметричний індекс, розрахований за і-м параметром;
Рі – і-й параметр реального виробу;
Р100 – аналогічний параметр гіпотетичного виробу, який задовольняє потреби споживача на 100 %;
 
де qі – груповий параметричний індекс за технічними показниками продукції;
бі – питома вага і-го технічного параметра;
n – кількість технічних параметрів, які використовуються для розрахунку.
За такою самою формулою може бути розрахований груповий параметричний індекс за економічними показниками (ІГ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Маркетингове дослідження конкурентоспроможності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок