Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ФІРМИ

МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ФІРМИ

Назва:
МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ФІРМИ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,70 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
"МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ФІРМИ"I. ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ.
Маркетингові дослідження - це збір, обробка і аналіз даних про ринки, конкурентів, споживачів, ціни, ринкові можливості фірми з метою зниження підприємницького ризику в процесі прийняття управлінських рішень.
Активізація підприємницької діяльності в Україні, забезпечення життєдіяльності діючих і новостворених фірм в умовах розгортання конкуренції на ринку неможливі без попереднього проведення маркетингового дослідження, виявлення сприятливих можливостей і бар'єрів у зовнішньому середовищі, пов'язаних з реалізацією цілей фірми.
Мета даного курсового проекту - практично навчитиcь самостійно проводити маркетингові дослідження на конкретній інформаційній базі і обгрунтувати доцільність управлінських рішень у підприємницькій діяльності фірми.
В першу чергу потрібно вивчити маркетингове середовище фірми - економічний потенціал України, певного регіону, зокрема, Львівщини, чинне законодавство відносно підприємницької діяльності, системи оподаткування, ознайомитись з фінансово-господарською і зовнішньоекономічною діяльністю фірми, на базі якої проводиться маркетингове дослідження.
Без виявлення проблем даної фірми в процесі її функціонування в поточному періоді, а також пов'язаних із забезпеченням перспективних цілей, неможливо визначити завдання маркетингового дослідження і напрямки його проведення. Власне цілі і завдання даного дослідження виступають орієнтирами в пошуку необхідних інформаційних джерел - внутрішніх і зовнішніх.
Часові межі і масштаб маркетингового дослідження залежать від особливостей об'єктів вивчення, наприклад, ринку товарів довго- чи короткотривалого користування, виробничої чи невиробничої сфери , засобів виробництва з різною тривалістю життєвого циклу виробів, проміжних чи кінцевих товарів виробничого призначення.
II. СТРУКТУРА КУРСОВОГО ПРОЕКТУ.
1. Розробка концепції маркетингового дослідження.
1.1. Визначення проблеми фірми і цілей маркетингового дослідження.
1.2. Структуризація проблеми і побудова моделі основних причинно-наслідкових зв'язків.
1.3. Формулювання робочої гіпотези.
2. Планування і організація маркетингового дослідження.
2.1. Розробка програми дослідження.
2.2. Кабінетні дослідження і аналіз вторинної інформації.
2.3. Планування польових досліджень.
2.4. Формування вибірки.
3. Аналіз маркетингової інформації.
3.1. Підготовка анкет для обробки на ЕОМ.
3.2. Обробка і аналіз отриманих результатів.
3.3. Оцінка похибки результатів дослідження.
3.4. Екстраполяція.
4. Висновки і рекомендації.
1. Розробка концепції маркетингового дослідження.
1.1. Визначення проблеми фірми і цілі маркетингового дослідження.
Концепція маркетингового дослідження - це визначення змісту предмету дослідження, загальна постановка задачі.
Концепція маркетингового дослідження включає:
- визначення мети і напрямку маркетингового дослідження,
- виявлення конкретної проблеми по реалізації даної мети, що грунтується на формулюванні сукупності окремих задач,
- розробку робочої гіпотези або припущення про суть досліджуваного явища, основні причинно-наслідкові зв'язки, від яких залежить вирішення проблем маркетингу.
Мета маркетингового дослідження залежить від фактично сформованої ринкової ситуації і проблем даної фірми. Мета дослідження - це загальна постановка задачі, що визначається стратегічними цілями даної фірми, вирішення якої дозволяє знизити рівень невизначеності в процесі прийняття управлінських рішень.
Сукупність окремих задач, що випливають з основної задачі, можна розглядати як конкретну проблему, для розв"язання якої проводиться дане маркетингове дослідження. Зокрема, проблеми можуть бути пов'язані з рівнем насиченості ринку і падінням обсягу продаж в умовах конкуренції.
Кожна фірма має власні цілі маркетингової діяльності. Вони можуть виражатися в кількісних показниках (обсяг продажу, процент росту прибутку, частка на ринку та ін.), а також в якісних характеристиках (місце в галузі, інноваційний рівень, імідж і ін.).
Фірми, які виготовляють товари виробничого призначення, часто переслідують маркетингові цілі, пов'язані з максимізацією прибутку, зусиллями торгових агентів, розробкою нової продукції, політикою ціноутворення; виробники споживчих товарів - з максимізацією прибутку, стимулюванням продаж, розробкою нової продукції, політикою ціноутворення і затратами на рекламу; фірми, що діють в області сервісу - із зусиллями торгових агентів, рекламою, обслуговуванням споживачів і стимулюванням збуту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ФІРМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок