Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Підприємство – головна структурна одиниця економіки

Підприємство – головна структурна одиниця економіки

Назва:
Підприємство – головна структурна одиниця економіки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,97 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЗМІСТ
ВСТУП
I. Підприємство – головна структурна одиниця економіки
1.1. Сутність і соціально-економічні форми підприємства
1.2. Види підприємств
II. ОСНОВНІ ФОНДИ ПІДПРИЄМСТВА
2.1. Економічна сутність основних фондів і их класифікація
2.2. Види оцінок основних фондів
2.3. Знос основних фондів і их амортизація
2.4. Шляхи підвищення ефективності використання основних фондів
III. ОБОРОТНІ ФОНДИ ПІДПРИЄМСТВ
3.1. Склад оборотних фондів
3.2. Оцінка використання оборотних фондів у виробництві
3.3. Економія елементів оборотних фондів на підприємстві
IV. ТРУДОВІ РЕСУРСИ І ЗАРОБІТНА ПЛАТА
4.1. Персонал підприємства
4.2. Заробітна плата
ВИСНОВКИ
ВСТУП
Підприємство (фірма) - це економічна одиниця, що наймає фактори виробництва для виготовлення продукції – чи товарів послуг, що вона потім продає домогосподарствам, іншим чи фірмам державі. Фірми відносять до сектора виробників. Економісти виділяють наступні властивості фірм:
1) кожна фірма приймає єдине рішення, як якби вона складалася з однієї людини. Це дозволяє економістам розглядати фірму як первинний, єдиний компонент виробничого процесу, а домогосподарства - аналогічним компонентом процесу споживання;
2) більшість своїх рішень фірми приймають, переслідуючи єдину мету - дістати максимальний прибуток;
3) фірми є повновладними користувачами факторів виробництва. На ресурсному ринку роль фірм аналогічна ролі, що грають домогосподарства на ринку товарів і послуг.
Основою приватного підприємництва служать фірми - виробничі одиниці, що використовують фактори виробництва, щоб виготовити товари і послуги, а потім продати їх іншим фірмам, чи домогосподарствам державі. Які мотиви змушують, стимулюють кожну фірму брати участь у настільки складному і ризикованому процесі як виробництво товарів і послуг, якими принципами вона керується у своїй діяльності? Строго говорячи, таких мотивів і принципів може бути багато - і бажання виявити себе, і добродійність, і нанесення мінімальної екологічної втрати, і заздрість і т.п. Однак економісти вважають, що головним мотивом кожного приватного підприємництва є можливість одержання прибутку, а основним принципом діяльності кожної фірми служить досягнення максимального прибутку. Іншими словами, економічна наука будується на припущенні, що будь-яка фірма, приймаючи своє рішення завжди буде дотримуватись тієї альтернативи, що обіцяє принести їй максимальний прибуток.
Зміни в попиті та пропозиції неодмінно позначаються на величині прибултку, що спонукає фірму перерозподіляти ресурси.
Фактори виробництва – економічна категорія, що позначає вже реально залученні в процес виробництва ресурси.
На відміну від ресурсів, фактори стають такими тільки в рамках взаємодії; тому виробництво завжди є взаємодіюча єдність його факторів.
В економічній теорії виділяють чотири основних фактори виробництва, за допомогою яких здійснюється виробництво товарів і послуг.
ЗЕМЛЯ. Що вкладає економіст у поняття «земля»? Набагато більше, ніж більшість людей. До поняття "земля" відносяться всі природні ресурси – усі «дари природи», що застосовані у виробничому процесі. У цю широку категорію входять такі ресурси, як орні землі, ліси, родовища мінералів і нафти, водяні ресурси.
КАПІТАЛ. Що таке капітал? Поняття "капітал", чи "інвестиційні ресурси", охоплює всі зроблені засоби виробництва, тобто усі види інструментів, машини, устаткування, фабрично-заводські, складські, транспортні засоби і збутову мережу, використовані у виробництві товарів і послуг і доставці їх до кінцевого споживача. Процес виробництва і нагромадження цих засобів виробництва називають інвестуванням.
ПРАЦЯ. Праця – це широкий термін, що економіст уживає для позначення усіх фізичних і розумових здібностей людей, застосовних у виробництві товарів і послуг (за винятком особливого виду людських талантів, а саме підприємницької здатності, що ми, у силу її специфічної ролі в капіталістичній економіці, вирішили розглядати окремо). Таким чином, роботи, виконувані лісорубом, продавцем, машиністом, учителем, професійним футболістом, фізиком-ядерником, – усі вони охоплюються загальним поняттям "праця".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Підприємство – головна структурна одиниця економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок