Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Продуктивність праці персоналу

Продуктивність праці персоналу

Назва:
Продуктивність праці персоналу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,91 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
„Продуктивність праці персоналу”


ПЛАН


Вступ.
Сучасне виробництво відрізняється високою динамічністю, яка зумовлена технічним прогресом, розвитком науки, загостреною конкуренцією, політичними і соціальними процесами.
На даний час кожне ефективно працююче підприємство постійно знаходиться в стані перманентних змін продукції, технології, персоналу, системи організації виробництва. В зв’язку з цим почала розроблюватися теорія управління організаційними змінами. Деякі аспекти цієї теорії розглянуті в книзі професора В. Крюгера.
В залежності від глибини перетворень він виділяє наступні етапи трансформацій:
Рекрустарізація – зміна виробничих і організаційних структур, в тому числі заміна і модернізація обладнання, раціоналізація ієрархії управління, систем обробки інформації.
Переорієнтація – зміна профілю продукції і послуг з вимогами ринку або зі зміною суспільних умов. Одним з напрямків переорієнтації є конверсія оборонних підприємств, т.т. перевід їх на випуск продукції для населення.
Оновлення – перетворення в галузі стилів керівництва, розширення прав структурних підрозділів і окремих працівників, стимулювання творчої діяльності в т.п.
Переоцінка цінностей – зміна в системі цінностей підприємства, його ідеології, підприємницької культури, соціальних проблем.
Таким чином, зміни можуть відноситися як до речових елементів (обладнання, приміщення, засоби транспорту та зв’язку), так і до ідеології, стилям і методам управління.
Основною проблемою управління процесом виробництва є подолання різних бар’єрів, які перешкоджають або сповільнюють зміни. Бар’єри можуть бути внутрішніми та зовнішніми.
Внутрішні бар’єри пов’язані зі структурою та персоналом. При багатоступінчастій ієрархії імпульси до перетворення, які йдуть з верху (від лідерів підприємства), так і з низу (від працівників, інженерів, економістів і т.п.), можуть затухати і перекручуватися після проходження багатоступінчастих ієрархічних “фільтрів”.
Бар’єри зумовлені персоналом, є слідством особливостей виробничої культури і традицій фірми. Вони визначаються тим, що можна назвати “генетичним кодом” підприємства. Найбільш глибокі та важкі перетворення вимагають зміни саме в цьому “генетичному коді” і значного часу.
Багато внутрішніх бар’єрів пов’язано з невпевненістю в успіху перетворень. Жах від’ємних наслідків є ключовою проблемою глибоких змін.
Зовнішні бар’єри перетворень можуть бути зумовлені соціально-політичною ситуацією, ринковою кон’єктурою і джерелами фінансування.
В книзі В.Крюгера розглядаються два види перетворень: еволюційний і революційний.
Еволюційна модель відповідає природному ходу виробництва, дозволяє колективу поступово усвідомлювати суть та стратегію змін. В процесі навчання персонал освоює нові методи, при перших позитивних результатах працівники підприємства з великою впевненістю роблять наступні кроки. Недоліками еволюційної моделі є тривалість перетворень, які можуть відставати від вимог зовнішнього середовища., а також атмосфери постійного безладдя, яка заважає продуктивній діяльності підприємства.
Революційна (переломна) модель припускає швидкі, радикальні зміни, які принципово змінюють стереотипи, які склалися протягом певного часу поведінки, методів виробництва і управління. Така модель може бути здійснена лише при дуже активних діях керівника і значних ресурсах, які повинні бути в наявності перед початком перетворення. Достоїнство революційної стратегії : короткі строки, можливість корінних змін у всіх сферах діяльності підприємства, чітке розмежування фази “від початку змін” от “фази закінчення змін”. Недоліки даної моделі пов’язані з високим рівнем нестабільності в період перетворень і обмеженими можливостями коригувань прийнятих рішень в процесі їх реалізації.
В.Крюгер відмічає, що питання про вибір еволюційного чи революційного шляху залишається відкритим.
Після вибору стратегії та тактики, повинен розроблятися проект їх здійснення, в якому відображаються всі заплановані заходи, їх виконавці, строки, витрати, джерела фінансування і методи контролю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Продуктивність праці персоналу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок