Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Планування та фінансування видатків на утримання установ охорони здоров’я

Планування та фінансування видатків на утримання установ охорони здоров’я

Назва:
Планування та фінансування видатків на утримання установ охорони здоров’я
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,70 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
Планування та фінансування видатків на утримання установ охорони здоров’я
Зміст
Вступ………………………………………………………………………………3
1. Загальний стан системи охорони здоров'я в Україні………………………..5
2. Обчислення витрат на медичні послуги……………………………………13
3. Планування та фінансування видатків на утримання установ
охорони здоров’я……………………………………………………………..20
4. Зарубіжний досвід щодо фінансування системи охорони здоров'я……….25
Висновки та пропозиції…………………………………………………………27
Список літератури………………………………………………………………30
Вступ
Поглиблення демографічної кризи, вражаючі показники смертності та захворюваності населення, особливо працездатного віку, від травм, отруєнь, нещасних випадків, швидке поширення серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань, ВІЛ/СНІДу і туберкульозу загрожують національній безпеці та унеможливлюють економічне зростання України в майбутньому. За роки незалежності чисельність громадян нашої держави скоротилася з 52 до 47 мільйонів.
На показники здоров'я населення значною мірою впливають соціально-економічні чинники, екологія, спосіб життя, а також доступність та рівень медичної допомоги. За період з 2000 по 2005 рік розмір фінансування сфери охорони здоров'я зріс більш як удвічі (2000 рік - 4,8 млрд грн; 2005 рік - 12,6 млрд грн)! Чи відчули це збільшення громадяни України з точки зору поліпшення доступності та якості медичної допомоги чи медичні працівники з точки зору підвищення рівня оплати праці та поліпшення умов роботи? Можна впевнено сказати: ні!
Зростання вартості лікування та збільшення неофіційних платежів зробили медичну допомогу недоступною для широких верств населення. На сьогодні ми маємо найбільшу мережу медичних закладів охорони здоров'я в Європі, найбільшу кількість лікарів. Чи задоволені громадяни України станом справ у системі, що покликана забезпечувати збереження та відновлення найдорожчого їхнього надбання - здоров'я? Чи здатна система, яка "відстала" від інших суспільно важливих сфер держави на 15 років і формально "залишилася" в Радянському Союзі, задовольняти потребу в здоров'ї громадян України в нових ринкових умовах, побудованих на принципах прозорості, економічної ефективності та якості? І знову - негативна відповідь. Такий стан речей - це виклик суспільству і владі, що вимагає адекватного системного реагування. Сьогодні всі - і Президент, і урядовці, і парламентарі, і медики, і пацієнти - розуміють: потрібні радикальні зміни.
Дискусії стосовно реформування системи охорони здоров'я найчастіше зосереджуються на питаннях, пов'язаних із наданням медичних послуг і пошуком шляхів фінансування та організації медичної допомоги у найбільш раціональний, з економічної точки зору, спосіб. При цьому менше уваги приділяють тому, яким чином можна скоротити потребу в медичних послугах шляхом впливу на основні показники здоров'я населення та ефективніше використати наявні ресурси. Якщо кінцева мета існування системи охорони здоров'я полягає в максимальному поліпшенні здоров'я населення, то реформування цієї сфери має стати частиною більш широкої стратегії і не обмежуватись суто медичною галуззю.
Сьогодні українські лікарі виконують свої обов'язки в нелегких умовах. Виклики, що постали перед ними, вже давно переросли у питання національної безпеки. Їх не розв'язати лише ліками і рецептами. Здоров'я нації потребує підвищеної уваги не тільки лікарської громадськості, але й активної міжвідомчої співпраці у владі і підвищення відповідальності кожної конкретної людини за стан власного здоров'я.
Чинна політика держави в галузі охорони здоров'я побудована на принципах лікування хвороб, а не їх профілактики, утримання лікувальних закладів, а не на збереженні здоров'я своїх громадян.
Тому, на мою думку, розгляд вищеперечислених проблем та завдань на сучасному етапі розвитку України є важливим та актуальним.
Метою курсової роботи є огляд загального стану системи охорони здоров'я та планування і фінансування видатків на утримання установ охорони здоров’я.
Предметом дослідження є система охорони здоров’я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Планування та фінансування видатків на утримання установ охорони здоров’я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок