Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Організація вивчення попиту покупців в роздрібному підприємстві

Організація вивчення попиту покупців в роздрібному підприємстві

Назва:
Організація вивчення попиту покупців в роздрібному підприємстві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,29 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ПЛАН
Вступ
1. Організація вивчення попиту покупців в роздрібному підприємстві
1.1. Значення і завдання вивчення споживчого попиту
1.2. Види попиту та чинники, що впливають на його зміни
1.3. Методи вивчення споживчого попиту в магазині
2. Основна частина
2.1. Характеристика підприємства роздрібної торгівлі
2.2. Вивчення споживчого попиту на товари на прикладі роздрібного торгівельного підприємства
2.3. Стимулювання опиту на товари в торгівельному підприємстві
2.4. Реклама як основний засіб стимулювання попиту
3. Висновки і пропозиції щодо покращення вивчення попиту покупців в торгівельному підприємстві
список літератури


Вступ
У сучасних умовах переходу до ринку в країні одержала широку популярність ринкова концепція управління виробництвом і збутом названа маркетингом. Маркетинг характеризується системним підходом до виробничо-збутової діяльності з чітко поставленою задачею – виявлення і перетворення купівельної спроможності споживача в реальний попит на визначений товар і повне задоволення цього попиту, забезпечення намічених прибутків.
Маркетингові дослідження повинні відігравати першорядну роль при відкритті нового бізнесу чи посиленні існуючих позиції фірми на ринку. Потрібно знати, наскільки дорого обходяться підприємству маркетингові прорахунки. Фінансовий крах компанії на 50% обумовлений низьким рівнем ринкових досліджень і тільки 7% недостачею фінансових ресурсів.
Багато керівників вважають, що вони досить глибоко знають той ринок, на якому працюють, і проблеми зі збутом відносять до об'єктивних, але насправді ці причини можна змело віднести до суб'єктивних. Досвід показує, що на більшості малих і середніх підприємств важко одержати відповідь на питання: “Яка асортиментна політика вашого підприємства? На які сегменти ринку орієнтована реалізація вашої продукції?“ і т.д.
В основному серйозно займаються маркетингом тільки великі торгові фірми. Проведення досліджень – “річ” досить дорога, але ефект від правильно проведених досліджень набагато більший. Одним із ключових напрямків маркетингового дослідження є вивчення споживчого попиту для підприємства роздрібної торгівлі.
1. Организація вивчення попиту покупців в роздрібному підприємстві
1.1. Значення і завдання вивчення споживчого попиту
Під споживчим попитом розуміють ту частину потреб населення, яка може бути реалізована через купівлю товарів (виражену у вартісній формі). Від того, наскільки глибоко буде вивчено цей попит, залежить науково обгрунтоване планування та забезпечення оптимального співвідношення між виробництвом і споживанням, задоволення потреб населення у товарах широкого вжитку.
Залежно від споживчого попиту планується товарний оборот у державній та кооперативний торгівлі, розподіляються товарні ресурси по країні, формується асортимент у роздрібній торгівлі.
У вивченні попиту на продовольчі товари основну роль відіграють торговельні організації та підприємства, передусім універсами, гастрономи, спеціалізовані, фірмові магазини. Ці ланки торгівлі вивчають попит на товари безпосередньо свого асортименту, вимоги покупців до якості товарів та упакування, розфасування. З цією метою у фірмових магазинах можуть влаштовуватися столи дегустації нових товарів, проводитися виставки-продажі.
Вивчення попиту має на меті розв'язати такі завдання:
розробити замовлення промисловості на виробництво товарів та їх постачання в торгівлю залежно від попиту;
забезпечити регулярне постачання магазинів товарами залежно від споживчого попиту.
Аналізуючи попит населення, слід звертати увагу на особливості попиту на продовольчі товари:
продовольчі товари є товарами першої необхідності. За відсутності потрібного товару покупець може замінити його іншим, близьким за якостями. Наприклад, вершкове масло – маргарином, сметану – вершками;
покупець, купуючи певний продукт для приготування якоїсь страви, може купити й інші товари, необхідні для цього (супутні). Наприклад, з картоплею – олію, спеції; з молоком – макаронні вироби, крупи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Організація вивчення попиту покупців в роздрібному підприємстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок