Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Аналіз ефективності управління трудовими ресурсами на підприємствах

Аналіз ефективності управління трудовими ресурсами на підприємствах

Назва:
Аналіз ефективності управління трудовими ресурсами на підприємствах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,45 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Аналіз ефективності управління трудовими ресурсами на підприємствах


План


Вступ
В діяльності підприємств важливе місце займають питання праці і її оплати: організації праці і заробітної плати, підвищення продуктивності праці і організації її нормування, бухгалтерського обліку і контролю, економічного аналізу ефективності використання праці робітників і фонду заробітної плати, удосконалення форм, систем оплати праці і інші, - комплексне дослідження й пливу яких на результати господарської діяльності підприємства в умовах ринкової економіки являється однією з важливих проблем планування ефективності його розвитку.
В цьому аспекті, актуальною задачею являється аналіз використання трудових ресурсів, основною метою якого являється вивчення показників ефективності ресурсів праці і їх впливу на результати діяльності фірми, виявлення резервів виробництва і факторів, які позитивно чи негативно вплинули на кінцеві показники роботи підприємства.
Кадровий потенціал підприємства відіграє провідну роль у розв'язанні науково-технічних, організаційних і економічних завдань господарювання. Неефективне використання трудових ресурсів значно знижує рівень кваліфікації і працездатності працівників, зменшує матеріаломісткість продукції, створює нерівномірність витрат, призводить до значного підвищення собівартості продукції та зниження ефективності виробництва.
Розподіл трудових ресурсів за галузями виробництва та економія їх робочого часу відіграють важливу роль в народному господарстві. Виявлення трудових резервів та залучення їх до виробництва є основою ефективного розвитку підприємства.
Слід зауважити, що з переходом до ринкової економіки аналіз трудових відносин стає вагомішим, оскільки робоча сила має вартісну оцінку і є конкурентною на ринку праці. Це розширює межі аналітичних досліджень, критеріями оптимізації трудових відносин стають не лише економічні, а й соціальні параметри. Економічні та соціальні гарантії праці, з одного боку, і жорсткі умови трудової діяльності - з другого, формують сферу глибоких аналітичних досліджень трудового потенціалу підприємства. Тому робота, присвячена аналізу використання трудового потенціалу на підприємстві, є актуальною.
Метою даної роботи являлося розкриття методики аналізу використання ефективності трудових ресурсів промислового підприємства в умовах ринку.
Виконання роботи здійснювалось шляхом вирішення наступних завдань:
- вивчення і викладення теоретичних аспектів проблеми праці і її оплати в ринкових умовах;
- узагальнення теорії і практики стану методики обліку і аналізу ефективності використання трудових ресурсів підприємств.


1. Теоретичні аспекти проблеми праці та її оплати в ринкових умовах
1.1. Поняття праці і характеру трудових відносин
Праця є основним елементом виробничого процесу. Без праці виробництво матеріальних благ не може бути здійснено. Але однієї праці для виробництва матеріальних благ недостатньо: щоб виробляти матеріальні блага, люди повинні мати машини, станки, сировину, матеріали. Тільки тоді, коли праця поєднується з засобами виробництва, виникає виробничий процес, або виробництво матеріальних благ.
Заробітна плата кожного працівника є доля національного доходу, виділена державою в його особисте користування в згідності з кількістю та якістю витраченої ним праці.
Основним та вирішальним елементом процесу праці є робітник з його вмінням та кваліфікацією, відношенням до праці, його потребами та можливостями їх задоволення.
Як відомо, люди працюють, переслідуючи різні цілі та вкладаючи в свою діяльність різний зміст. Тому дуже важливо в умовах формування ринкових відносин передбачити на підприємствах такі системи матеріального заохочування, так збудувати відношення в колективі, щоб психологічний клімат сприяв покращенню працездатності, підвищенню ефективності виробництва.
Важливо розуміти, що якщо праця перестає задовольняти потреби, людина шукає нові шляхи їх задоволення.
Трудові відносини в Україні регулюються Кодексом Законів про працю. Законодавство про працю розповсюджується на робітників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності, галузевої підпорядкованості, а також осіб, які працюють по трудовим угодам у фізичних осіб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Аналіз ефективності управління трудовими ресурсами на підприємствах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок