Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Управління кризовими ситуаціями на прикладі готелю "Горинь"

Управління кризовими ситуаціями на прикладі готелю "Горинь"

Назва:
Управління кризовими ситуаціями на прикладі готелю "Горинь"
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,18 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Вступ
Будь-яка система прагне до стабільного стану і хоче уникати хаосу. Однак закони діалектики говорять про зворотнє становище. Стабільність не може існувати сама по собі, без хаосу, без кризи.
Криза, при широкому на неї погляді, так само потрібна системі, що розвивається, як і стабільний стан. Кризу треба розглядати як переломний момент у розвитку системи, що дає простір новому витку економічних змін.
Криза змінює тенденції життєдіяльності системи, тобто порушує її стійкість, радикальним чином її оновлює. Тому очисна сила кризи потрібна системі не менше, ніж спокійне безтурботне життя. Це дві сторони однієї медалі, одне не може існувати без іншого, це свого роду закон єдності та боротьби двох протилежностей. Без боротьби – немає розвитку.
Таким чином, виникає циклічна тенденція розвитку, що відбиває періодичне настання криз. Кризи не обов’язково є руйнівними, вони можуть протікати з визначеним ступенем гостроти, але їхнє настання викликається не тільки суб’єктивними, але й об’єктивними причинами, самою природою соціально-економічної системи.
Дотепер, через невизначеність наукових передбачень, на кризу реагували тільки з її появою. А іноді, ще гірше, тоді коли надзвичайна ситуація ставала реальністю і назрівала катастрофа.
Але поступово став вимальовуватися інший підхід, виникла інша система на те, як необхідно діяти в передкризових ситуаціях. Зараз у діях ведучих фірм усе більш частіше використовується стратегія попередження кризи.
Дійсно, набагато розумніше та простіше передбачити кризу і ввести в поведінку системи такі нововведення чи альтернативи, що згладять негативні моменти того, щоб стабільний розвиток підприємства не перетерпів значних порушень.
Для запобігання кризи велике значення має своєчасне виявлення ознак майбутньої кризової ситуації.
Попередження та недопущення кризо-вого стану підприємств можливе на основі викорис-тання поєднання різних методів та прийомів антикризового управлін-ня. Так, використання стратегічного управління дозволяє забезпечити стійкий розвиток підприємства в умовах нестабільного зовнішнього середовища шляхом моніторингу стану мікро- і макросередовища, ска-нування внутрішнього середовища на основі ресурсного аналізу, засто-сування інформаційних технологій, захисних механізмів ризик-менеджменту, бюджетування (якісного поточного управління фінансови-ми ризиками). Поєднання цих прийомів сприяє ранньому виявленню та адаптації до слабких сигналів кризової ситуації, що народжується.
Менеджеру необхідно вміти передбачати причини та джерела виникнення проблемних ситуацій та мати про запас заздалегідь спроектований механізм їхнього розв’язання для того, щоб наявними ресурсами і можливостями можна було, якщо і не досягти поставленої мети, то хоча б не мати значних втрат.
Антикризове управління слід розглядати як одну із спеціальних функцій управління діяльністю підприємства, як систему подолання в ній кризових явищ.
Отже, метою даної роботи є розкриття сутності кризових явищ, дослідження причин їх виникнення та розробка шляхів і методів виходу з кризи; аналіз кризових ситуацій санаторію “Косів”,


1 Загальна характеристика санаторію “Горинь”
1.1 Історія діяльності санаторію “Горинь”, характеристика послуг
Санаторій „Горинь” розташований на Поліссі в Рівненській області (м.Сарни) і добре відомий на Україні, а також за її межами. Керівником даного лікувально-оздоровчого закладу є головний лікар Головач Ю.Л.
Товариство з повною відповідальністю санаторій „Горинь” – це спеціалізований лікувально-профілактичний заклад загальнодержавної форми власності, який виступає юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки.
Санаторій у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України, актами президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства, статутом підприємства.
Санаторій розташований на березі річки Горинь в місті Сарни, на висоті 115 м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Управління кризовими ситуаціями на прикладі готелю "Горинь"

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок