Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Особливості перехідного етапу державного регулювання економіки в Україні

Особливості перехідного етапу державного регулювання економіки в Україні

Назва:
Особливості перехідного етапу державного регулювання економіки в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,44 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Особливості перехідного етапу державного регулювання економіки в Україні


ПЛАН


Вступ
Держава забезпечує економічне, політичне і соціальне життя суспільства. Роль держави особливо важлива у гарантуванні соціального захисту найбідніших верств населення.
Для України, яка переходить до ринкових умов господарювання, важливо не допустити помилок на цьому шляху, використавши досвід інших країн.
Керувати державним сектором через державне планування і прогнозування, виробити пріоритети у формуванні територіальних, міжгалузевих і внутрішньогалузевих пропорцій, які б забезпечили високу ефективність суспільного виробництва й оптимальну збалансованість національного ринку.
За допомогою державного регулювання визначають напрями розвитку економіки на всіх рівнях (від країни в цілому до первинної ланки-підприємства, об'єднання), поєднують усі функції управління в ході реалізації економічної стратегії.
Суспільство змінюється і разом з ним змінюються наші уявлення про роль держави в економічному і соціальному розвитку. В сучасному суспільстві інститут держави посідає особливе місце.
Процеси глобалізації у світовій економіці спонукають учених шукати відповіді на питання: яку роль повинна відігравати держава, якими повинні бути головні сфери державного впливу.
Державне регулювання економіки є елементом взаємовідносин уряду з економічними агентами, один з дієвих засобів вирішення практичних питань. Воно може виявлятися як послабленням, так і посиленням державного впливу. Заходи щодо зменшення впливу держави на економічні процеси, тобто дерегулювання, стосуються насамперед мікрорівня. Поєднання регулювання і дерегулювання в кінцевому підсумку повинно сприяти вирішенню таких питань, як зменшення тиску держави на підприємство, формування психології власника. Дерегулювання в Україні потрібно спрямовувати на спрощення процесу реєстрації підприємницьких структур та ліцензування, вироблення нових правил інспектування та контролю, удосконалення податкової системи.


1. Значення державного регулювання економіки в процесі формування ринкової економіки
Формування ринкових відносин передбачає низку змін, які охоплюють фундаментальні засади функціонування економіки і головних її інституцій, що визначають поведінку наявних у суспільстві структур і спрямовують соціально-економічний розвиток країни. Основою переходу до ринкової економіки є проведення трьох взаємопов'язаних реформ:
- лібералізація політики, надання підприємствам та громадянам прав самостійно приймати економічні рішення, зняття різних заборон і обмежень на підприємницьку діяльність, вивільнення цін з-під державного контролю;
- приватизація державних підприємств, створення системи приватної власності, формування конкурентного середовища;
- забезпечення макроекономічної стабілізації, проведення докорінних інституційних змін, формування нової законодавчої системи, що Регулює права власності, конкуренцію тощо, а також робить зміни в системі соціального захисту.
Проте формування ринкових відносин у кожній постсоціалістичній державі має свої особливості, які зумовлюють специфіку ведення реформ та їхню тривалість. Для України, економіка якої була складовою єдиного народногосподарського комплексу, важливішим завданням є формування принципово нової структури національного виробництва, яка відповідала б її ресурсному потенціалу і потребам ринку. Для цього необхідно розробити раціональну програму реформування виробництва, цілеспрямованої діяльності всіх гілок влади, а також мати відповідні кошти. Однак програма не розроблена, законодавча база не сформована, а дії уряду, який часто змінювався, не мали цілеспрямованого характеру.
Процес реформ, зокрема, роздержавлення та відхід від централізованого планування (інші держави СНД відмовились від нього в 1991-1992 pp.), розпочато із значним запізненням. Замість структурної реформи уряд підтримував галузеву структуру виробництва. Надто високою була частка державного сектора у ВВП України: в 1997 p. вона становила 42%, а в країнах СНД - лише 28%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Особливості перехідного етапу державного регулювання економіки в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок