Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Загальна характеристика організації, поняття і її складові.

Загальна характеристика організації, поняття і її складові.

Назва:
Загальна характеристика організації, поняття і її складові.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,13 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ПЛАН
Вступ.
Загальна характеристика організації, поняття і її складові.
Основні класи організаційних структур.
Жіттєвий цикл організації .
Культура організації. Типи організації в Україні.
Значення культури.
Чинники культури.
Керування культурою організації .
Організація як відкрита динамічна система .
Висновок.
Список використаної літератури .
1. Загальна характеристика організації, поняття і її складові.
Усі складні організації мають загальні характеристики . Ці загальні характеристики допомагають зрозуміти , чому, щоб добитися успіху, організацією необхідно керувати .
Ресурси. В загальних рисах мета будь-якої організації вміщує перетворення ресурсів для досігнення результатів. Основні ресурси , які використовуються організацією , - це люди, капітал, матеріали, технологія та інформація .
Наприклад , організація " Мак Дональдс " ( виробництво і обслуговування ) .
Матеріали - м'ясо, картопля, булочки, папір.
Технологія – механізоване приготування їжі ( кухонне обладнання ) .
Люди – управляючі ресторанами, бухгалтери, м'ясники, продавці на роздачі.
Інформація – звітність щодо реалізації, облік на складах, звіт щодо затрат на придбання продуктів для виготовлення продукції.
Цей приклад показує взаємозв'язок між цілями і ресурсами.
Залежність від зовнішнього середовища. Однією із найважливіших характеристик організації є її взаємозв'язок із зовнішнім середовищем. Організації повністю залежні від навколишнього світу, від зовнішнього середовища – як щодо своїх ресурсів, так і щодо споживачів, користувачів їх результатів, яких вони намагаються досягти.
Горизонтальний розподіл праці. Найбільш наочною характеристикою організації є розподіл праці . Якщо дві особи працюють для досягнення однієї мети, вони повинні ділити роботу між собою . Розподіл всієї роботи на складові називають горизонтальним розподілом праці. Розподіл великого обсягу роботи на багаточисельні невеликі спеціалізовані завдання дозволяє організації виробляти значно більше продукції, ніж якби та ж кількість людей працювала самостійно. Класичним прикладом горизонтального розподілу праці на виробничому підприємстві є виробництво, маркетинг і фінанси. Це основні види діяльності, які повинні бути успішно здійснені, щоб фірма досягла поставлених цілей.
Підрозділи . Складні організації здійснюють чіткий горизонтальний поділ за рахунок утворення підрозділів, які виконують специфічні завдання і досягають конкретної мети.
Вертикальний поділ праці. Оскільки робота в організації розподіляється на складові, хтось повинен координувати роботу групи для того, щоб вона була успішною.
Необхідність управління. Для того щоб організація могла досягати своєй мети, завдання повинні бути скоординовані засобом вертикльного розподілу праці. Тому управління є суто вжливою діяльністю для оргнізації.
Складові успіху організації :
Виживання. Деякі організації планують свій розпуск після досягнення ними ряду заздалегідь запланованих завдань. Виживання, можливість існувати якомога довше є первинним завднням більшості організацій.
Результативність і ефективність. Щоб успішно господарювати протягом тривалого часу, вижити й досягти мети, організація повинна бути як ефективною, так і результативною.
Продуктивність. Ефективність можна виміряти і виразити кількісно, тому що є можливість визначити грошову оцінку ресурсів, які споживаються, і продуктів, що випускаються. Продуктивність – це відношення кількості одиниць на виході до кількості одиниць на вході.
Практична реалізація. Управлінські рішення, як би добре вони не були обгрунтовані з точки зору теорії і підкріплені дослідженнями, це лише ідеї, думки. Мета управління – це виконання реальної роботи реальними людьми.
Нова організація виробництва повина будуватися на таких принципах:
Не можна будувати організацію до здібностей наявних людей.
Принцип єдинонаальності .
Принцип спеціалізації у сфері управління.
Принцип діапазону управління, рекомендується мати не більше 6-12 підлеглих.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Загальна характеристика організації, поняття і її складові.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок