Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Проектування організації

Проектування організації

Назва:
Проектування організації
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,99 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Проектування організації
1. Чинники проектування організації
1.1, Зовнішнє середовище
1.2. Технологій роботи 1.3 Стратегічний вибір
2. Елементи проектування організації
2.1. Розподіл праці і спеціалізація
2.2. Департаментізация і кооперація
2.3. Зв'язки в організації і координація
2.4. Масштаб керованості і контролю
2.5. Ієрархія в організації і її эвенность
2.6. Розподіл прав і відповідальності
2.7. Централізація і децентралізація
2.8. Диференціація і інтеграція


Legate bene, а poi lascia la andare - To, щo добре зв'язане, легко розв'язати. Італійське прислів'я I
План глави
У попередньому розділі книги були розглянуті людина і робота, а ] точніше те, як поводиться людина при виконанні роботи і як I проектується або створюється робота в організації. Проте набір людей і робіт ще не представляє з себе організацію. Для того, щоб відбувся перехід від проектування роботи до проектування або створення організації, необхідно певним чином з'єднати роботи (види діяльності) і працівників (людей) між собою. Це з'єднання повинне забезпечити взаємодію між роботами і між людьми, що виконують ці роботи. Дана взаємодія має як статичний прояв, що знаходить вираз в структурі організації, так і динамічний, що виражається в процесах, що відбуваються в організації і що роблять її "живим організмом", здатним реагувати на зміни зовнішнього середовища. До такого роду процесів в організації відносяться комунікації, ухвалення рішень, групова динаміка, управління конфліктами, влада і вплив, керівництво. Організаційні процеси як частина загальної концепції організації будуть розглянуті в подальших розділах підручника.
Даний розділ присвячений проектуванню організації як системи і, зокрема, однієї з її основних складових - структури, як способу організації цієї системи.
Зображені на мал. 7.1 чинники можуть окремо або в комбінації впливати на рішення по проектуванню організації через ге компоненти, які укладені в кожному з них.
§1. Чинники проектування організації
Дж. Гелбрейт визначив проектування організації як постійний пошук найефективнішого поєднання організаційних змінних. Чинники, що роблять вплив на цей процес, як показали численні дослідження, носять ситуативний характер. Виділяється чотири групи таких ситуативних чинників:*
полягання зовнішнього середовища, тобто всього того, що оточує організацію;*
технологія роботи в організації;*
стратегічний вибір керівництва організації відносно її цілей;*
поведінка працівників.
1.1. Зовнішнє середовище
Нерідко відрізнивши одній організації від іншої пояснюється відмінністю середовища, в якому їм доводиться функціонувати. Зовнішнє по відношенню до організації середовище складається з двох рівнів: загальне оточення і безпосереднє оточення (детально ця взаємодія освітлена в гл. 3).
Керівники повинні постійно аналізувати поточну і, бажано, майбутню розстановку сил в загальному оточенні і вимоги, які пред'являють до розвитку окремих частин або підрозділів організації інститути безпосереднього зіткнення.
Інститути зовнішнього середовища, що входять з організацією в безпосереднє зіткнення, є або організаціями, або групами індивідів. Для конкретної аналізованої організації вони виконують роль посередників між силами загального оточення і частинами або підрозділами організації, формуючи через задачі, яку вони вирішують, попит на ту або іншу функцію організації. Виявлення цих інститутів є першим кроком в проектуванні організації, оскільки допомагає визначити в першому наближенні основні функціональні частини або підрозділи організації, які, як правило, здійснюють прямий контакт з тим або іншим "посередником" із зовнішнього середовища.
Наступним кроком є оцінка характеристик цих інститутів і їх відносної важливості для організації. Зовнішнє середовище характеризують складність і динамізм.
Складність зовнішнього оточення визначається тим, як багато чинників впливає на проектування організації і наскільки ці i чинники схожі між собой-
Динамізм зовнішнього оточення характеризується тим, як швидко міняються чинники, що впливають на проектування організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Проектування організації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок