Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Мотивація як функція управління організацією

Мотивація як функція управління організацією

Назва:
Мотивація як функція управління організацією
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,89 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота
на тему: “Мотивація як функція
управління організацією”
Зміст
Вступ
Функція мотивації є однією із найважливіших в управлінні організацією, адже від того, наскільки гармонічно поставлена робота в цьому напрямку залежить прибутковість, ефективність праці, зрештою – майбутнє підприємства.
Актуальність обраної теми підкреслює особливе значення дослідження проведеного в даній курсовій роботі, оскільки в сучасних умовах в Україні використовується лише обмежений набір всіх можливих засобів та методів мотивації. Розширення кола застосування мотивації на думку автора просто необхідне, адже це дасть можливість на багато разів поліпшити ефективність роботи організацій, а зокрема – туристичних. Оскільки туристична галузь дуже специфічна, широке застосування функцій мотивації дасть набагато кращі результати, ніж в будь-якій іншій сфері.
Практична значимість даної курсової роботи полягає в тому, що автором в ній наводяться пропозиції та вказуються типові недоліки вітчизняних туристичних фірм з проблематики мотивації та управління процесами, що неї стосуються.
Проблематика дослідження досить широка. Автор вважає, що функцію мотивації можна розглядати не лише з точки зору персоналу, а й з точки зору мотивації збуту фірми (тобто мотивації споживачів), її партнерів. Отже, мотивуюча функція розглядається в роботі не лише як суто внутрішньоорганізаційний чинник, але і як активний чинник зовнішньої діяльності підприємства.
Об’єктом дослідження в роботі є декілька туристичних фірм України, їх організація роботи щодо мотивації, порівняльна характеристика між самими фірмами та між теорією і світовою практикою. Наводяться конкретні приклади, спільність та деякі особливості мотиваційної діяльності вітчизняних фірм. На основі аналізу робляться висновки та рекомендації щодо вдосконалення процесів управління заохочувальною діяльністю.
Джерельна база роботи складається з такої літератури по даній тематиці:
- Література з загального менеджменту таких авторів як Мескон і Хедоурі, Андрушків, Еремберг та ін., розглядає основні визначення та засади мотиваційного процесу, його види та складові.
- Інші автори, такі як Вілюнас, Грачов та Абрамов розглядають функцію мотивації на більш конкретних прикладах, з ухилом на психологічні особливості людини.
- Існує ще дуже великий перелік авторів, що пишуть на цю тематику, але вони не згадуються в огляді джерельної бази, а іноді навіть здається що вони просто копіюють один одного. Слід відмітити, що з усієї літератури опрацьованої автором дуже рідко зустрічаються нові думки та “свіжі” погляди, що свідчить про низький рівень обізнаності та креативності деяких авторів.
Мета курсової роботи – дослідження функції мотивації організації – теоретично, на конкретних прикладах туристичних фірм та у світовій практиці.
Завдання курсової роботи.
Основним завданням курсової роботи є практичне дослідження функції мотивації на конкретних прикладах (туристичних організаціях) та співставлення отриманих даних з теорією мотивації, а також світовому менеджменті.
Дослідження туристичних організацій складає декілька етапів:
- Визначення сфер діяльності, де мотивація має практичне застосування і співставлення з напрямками де вона теоретично має застосовуватися.
- Визначення конкретного виду (способу) мотивації, порівняння з конкурентами та теорією. Отримання даних про те, які види (способи) мотивації не застосовуються, але можуть знайти практичне втілення в даній фірмі.
- Отримання конкретних сукупних довідок з приводу мотиваційного процесу по кожній організації: позитивні сторони та недоліки та розроблення власних рекомендацій щодо покращення стану діяльності кожної розглянутої організації та галузі в цілому.
- Виявлення основних проблем та перспектив мотиваційної діяльності в туристичній галузі України, подання пропозицій щодо її вдосконалення та перетворення (вірніше – докорінної зміни).
При написанні курсової роботи виходячи з наведених етапів дослідження туристичних організацій, а також теорії мотиваційного процесу автор намагається відповісти на такі ключові питання:
- Що уявляє собою мотивація та мотиваційний процес?
- Яка буває мотивація за видами та об’єктами?
- Що таке матеріальна мотивація, її види та складові?
- Нематеріальна мотивація праці, які її переваги та особливості?
- Мотивація споживача: чи буде ефективною діяльність без цієї складової і чи можна її віднести до функції, яка потребує управління?
- Чому мотивація посередників та партнерів не отримала широкого розповсюдження на туристичному ринку України, хоча і посідає важливе місце в роботі організації?
Аналіз мотиваційного процесу:
- Які сфери діяльності сучасних туристичних фірм України охоплені мотиваційним процесом, а які невиправдано не задіяні в ньому?
- Які види мотивації використовуються в туристичній галузі України? Чому не використовується багато видів мотивації? Які актуальні її види доречно було б використовувати на сучасному етапі?
- Які практичні рекомендації можна розробити для туристичних фірм і галузі туризму України в цілому?
Структура курсової роботи складає:
- Вступ
- Основну частину, яка поділена на теоретичну частину, практичну частину, висновки та пропозиції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Мотивація як функція управління організацією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок