Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Теоретичні аспекти поняття моніторингу

Теоретичні аспекти поняття моніторингу

Назва:
Теоретичні аспекти поняття моніторингу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,80 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Теоретичні аспекти поняття моніторингу
Моніторинг – економічна категорія, яка передбачає неперервний нагляд за економічними об’єктами та аналіз їх діяльності як складової частини управління [11].
Наведемо більш чітке визначення: моніторинг – це процес динамічного відстеження стану і параметрів системи, а також видача звітів по змінах, які відбуличя, за пройдений період [12].
Отже, термін «моніторинг» поєднує в собі такі важливі елементи як контроль та аналіз, які є найважливішими компонентами при прийнятті управлінських рішень.
Управлінська функція моніторингу виявляється в системному узагальненні діяльності підприємства, установи, організації у сфері „зовнішнього аналізу”[9].
Моніторинг має здійснюватися як на рівні підприємства в цілому, так і в кожному окремому підрозділі підприємства. Крім того, він повинен мати комплексний характер. Комплексність моніторингу на підприємстві характеризує одну з провідних закономірностей функціонування моніторингових систем, які мають забезпечувати користувачів своєчасною інформацією для здійснення відповідних управлінських рішень [2].
Ефективна система моніторингу має складатися з постійного відстеження досягнутих результатів та їхнього порівняння з запланованими показниками.
Досвід створення ефективної ситеми моніторингу охоплює декілька різних підходів. З одного боку, вчені приділяють увагу становленню та розвитку сучасних інформаційних систем та баз даних зовнішньоекономічної діяльності, недостатньо пов’язуючи їх з прийняттям управлінських рішень, здійснення регулювання. Серед них Д. Г. Лук’яненко, В. Є. Новицький, С. М. Бровков, Л. В. Руденко, Д. М. Черваньов, А. В. Шевченко. З іншого боку, існують підходи щодо обгрунтування змісту та напрямків реформування
зовнішньоекономічної діяльності в цілому і інформаційного забезпечення обліку товарами зокрема. Серед визнаних науковців в цьому напрямку слід зазначити таких як В. П. Оніщенко, В. Г. Андрійчук, П. С. Запалов, О. І.Кириленко, Т. І. Щедріна, І. Піддубний, А. Мокій [2].
На сьогоднішній день важливим і навіть бажаним попереднім етапом у створенні системи моніторингу маркетингового зовнішього середовища організації є створення єдиної національної системи моніторингу зовнішньоекономічної інформації, в якій особливо зацікавлені малі і середні підприємства, що мають обмежені порівняно з великими об’єднаннями, концернами можливості міжнародних контактів. Тому доступ до неї має бути якомога більше спрощеним організаційно та необтяжливим матеріально.
Розв’язанню цього завдання сприятиме створення в Україні розвиненої моніторингової інформаційної бази, що надає можливість кожному споживачеві інформації підключитися до всіх необхідних національних та міжнародних банків даних, одержувати вичерпні консультації, рекламні матеріали. Ця інформаційна база має бути наповненою як зовнішньоекономічною, так і загальною з точки зору українського національного господарського комплексу інформацією, достатньою для того, щоб запропонувати в деяких випадках навіть альтернативний міжнародно-коопераційному типу співробітництва.
Науково-технічні, інформаційні особливості сучасного етапу господарського розвитку давно спричинили інтенсивну діяльність багатьох моніторингових агенств на Заході у вигляді видання інформаційних бюлетнів, прес-релізів, теле-, радіоінформування тощо. Втім, на особливу увагу заслуговує багатокомпонентна мережа моніторингу електронної інформації, створення та розвиток якої мають завдячувати зусиллям національних урядів, бізнесовим структурам, міжнародним організаціям. Так, з участю Комісії європейських співтовариств було створено мережу „Євро-
Інфо” із 200 моніторинговими центрами у різних країнах ЄС та далеко за межами цього блоку. Відомою є так звана Busines Cooperation Netwok (BC – NET), що почала діяти у Західній Європі в 1986 р. і до якої вже підключилися кілька східноєвропейських та північноамериканських країн [2].
Існують три питання, на які треба обов’язково відповісти в процесі моніторингу:
Чи реалізація цієї програми допомагає досягнути поставленої мети?
Чи це завдання все ще є актуальним?
Якою є віддача від інвестицій у цю програму?
Ефективна система моніторингу має давати об’єктивну та правильну оцінку результатів виконання плану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Теоретичні аспекти поняття моніторингу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок