Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Економічна природа конкуренції. Типи і види конкуренції

Економічна природа конкуренції. Типи і види конкуренції

Назва:
Економічна природа конкуренції. Типи і види конкуренції
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,95 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Заказ: Економічна природа конкуренції. Типи і види конкуренції


Зміст


Вступ
Таким чином, у ринковому господарстві діє властива йому система економічних законів, серед яких не останню роль відіграє й закон конкуренції, який, поряд із законом вартості, виступає регулятором товарного виробництва.
Закон конкуренції базується на різниці між вартістю товару і витратами виробництва, і на створюваній нею можливості з прибутком продавати товар нижче його вартості.
У цілому конкуренція – це неодмінна умова підтримання динамізму і економіці. Для ринку більш характерним є прагнення рівноваги, а ніж досягнення та утримання цього стану. Оскільки в умовах рівноваги немає місця а ні конкуренції, а ні підприємництву, що, звичайно, є неприйнятним для світу. Сучасні процеси економічного розвитку обумовлюють неоціненну значущість природних ресурсів як особливого ресурсу країни та держави.
Вищезазначене обумовлює актуальність теми роботи, яка має назву “Економічна природа конкуренції. Типи і види конкуренції”.
Виходячи з цього метою дослідження роботи є розкриття сутності конкуренції, її економічної природи, аналіз різних типів і видів конкуренції, її значення в ринкових умовах.
Об’єктом дослідження є економічна природа конкуренції, типи і види конкуренції.
Предметом дослідження роботи є сукупність теоретичних і практичних проблем, пов’язаних з економічною природою конкуренції, аналізом різних типів конкуренції.
Відповідно до мети були поставлені наступні завдання.
1. Висвітлити основні поняття конкуренції.
2. Провести оцінку досконалої та недосконалої конкуренції.
3. Охарактеризувати основні види та типи конкуренції.
Відповідно до завдань роботи побудована її структура, яка складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури.
Робота містить 38 сторінок тексту, 1 таблицю, 8 рисунків, 17 джерел використаної літератури.
Інформаційною основою дослідження є статистичні дані, різноманітні навчальні посібники, підручники, монографії економістів, періодичні видання.


1. Основні поняття конкуренції
1.1. Підходи до визначення конкуренції
Перші системні погляди на конкуренцію сформувалися лише в середині вісімнадцятого сторіччя, в працях таких представників класичної політичної економії як А. Сміт (“Дослідження про природу та причини багатства народів”), Д. Рікардо (“Принципи політичної економії та оподаткування”), К. Маркс (“Капітал”), Дж. С. Мілл (“Основи політичної економії”).
Відмітимо, що в цей час політична економія розглядала конкуренцію як явище, без якого взагалі неможливо існування економіки, що пронизує усі її галузі та обмежується лише суб’єктивними причинами. І найбільшу увагу приділяла конкуренції за допомогою цін.
Для того щоб далі продовжувати огляд цієї проблеми необхідно спочатку дати визначення, що ж саме мається на увазі, коли звучить слово “конкуренція”.
Під конкуренцією розуміють [9, c. 44]:
1. Суперництво декількох осіб у процесі досягнення однієї і тієї ж промислової мети. Вільна конкуренція, звільнив господарську діяльність від середньовічної цехової регламентації по відношенню до виробництва та обміну, дала позитивні результати покращив якість та здешевивши продукти; однак має й негативні сторони; перемога в умовах вільної конкуренції дуже часто є не на боці кращого та справедливішого, а лише сильнішого; у процесі взаємовідносин між великим та дрібним виробництвом конкуренція призводить до пригнічення та експлуатації більш слабкої сторони, - звідси випливає необхідність втручання держави в економічні відносини та фабричне законодавство. (Велика радянська енциклопедія, 1974).
2. Конкуренція у радянській політекономії – антагоністична форма економічного суперництва приватних товаровиробників за отримання якомога більшого прибутку. У ході конкурентної боротьби відбувається масове розорення дрібних та середніх товаровиробників, банкрутства підприємств (Політична економія. Підручник 1962).
3. Конкуренція у теорії ринку – це ступінь залежності загальних ринкових умов від поведінки окремих учасників ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Економічна природа конкуренції. Типи і види конкуренції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок