Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Бартер: сутність, причини виникнення, негативні наслідки та шляхи подолання

Бартер: сутність, причини виникнення, негативні наслідки та шляхи подолання

Назва:
Бартер: сутність, причини виникнення, негативні наслідки та шляхи подолання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,77 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Бартер: сутність, причини виникнення, негативні наслідки та шляхи подолання


План


Вступ
Останнім часом питання, пов'язані з підвищенням ефективності господарювання, стають особливо актуальними для економік перехідного періоду. Разом з тим, спектр досліджуваних у цьому руслі проблем розширюється, включаючи в себе такі специфічні для перехідних економік питання, як бюджетні обмеження, слабкі механізми контролю за виконанням зобов'язань, наявність великого державного сектору, що потребує реструктуризації.
Крім розширення спектру проблем, міняються також і акценти. Захист інвесторів, а також розвиток чіткої працюючої системи корпоративних законів повинні стати першочерговими задачами інституціональної реформи, проведеної урядами країн з перехідною економікою.
Для досягнення цих цілей необхідно глибоке розуміння і ретельне вивчення положення справ у країні. Ситуація ускладнюється тим, що більшість країн з перехідною економікою істотно розрізняються як з погляду їхньої історії, так і в плані інституціонального устрою, що створює великі труднощів для співвідносного аналізу реформ і вимагає дуже уважного ставлення до політики запозичення стратегій.
Що добре для однієї країни, то може мати зовсім протилежний ефект в іншій, якщо не враховувати визначені імпліцитні фактори. У випадку України не може залишитися непоміченою одна з найбільш характерних рис української економіки - бартер.
Україна – чи не єдина з країн з перехідної економікою, що пережила такий бурхливий розквіт бартеру. Частка бартеру в угодах українських фірм зросла з 5% у 1992 році до практично 50% у 1998. [2]
Така ситуація виглядає дуже невтішно з погляду економіки, тому що бартер будується на ланцюжках обміну й у зв'язку з цим вимагає “подвійного збігу потреб” у двох сторін, що обмінюються. Це, у свою чергу, робить необхідним пошук, що вимагає значних витрат часу, а також веде до підвищення цін за рахунок включення витрат на товарообмін.
Використання бартеру веде також і до “непрямих” витрат: затримкам зарплати, ослабленню конкурентноздатності товарів, а також уповільненню реструктуризації підприємств. [11]
Спочатку бартер сприймався як природна реакція на високу інфляцію, при якій використання грошей приводило до великих витрат, тим часом у міру стабілізації процесу інфляції бартер не зникав, що змушує думати, що феномен бартеру обумовлений і іншими факторами.
Це визначає актуальність теми даної курсової роботи.
У даному курсовому проекті на основі вивчення наукових праць вітчизняних та зарубіжних економістів пропонується кілька пояснень живучості бартеру.
Мета даної курсової роботи – розглянути сутність бартеру, причини його виникнення, негативні наслідки та шляхи подолання.
Відповідно до поставленої мети в роботі поставлені наступні завдання:
- дати характеристику сутності і причинам виникнення бартеру;
- окреслити роль бартеру в економіці України;
- висвітлити вплив бартеру на фінансовий стан українських підприємств;
- визначити шляхи подолання бартеру.
Структурно робота складається з вступу, основної частині, висновків і списку використаної літератури.


1. Сутність і причини виникнення бартеру
Загальновідомо, що існування інституту паперових грошей принципово залежить від переконаності учасників угод, тому що паперові гроші не мають безумовної вартості і володіють нею лише в людських розумах.
Будучи введені в обертання, гроші стимулюють розвиток інших економічних інститутів (наприклад, податкової системи, банківської системи і т.д.), роль яких складається в підтримці і посиленні економічного зростання, чи, у загальному значенні, людського добробуту.
Названі інститути тим часом зв'язані з інститутом грошей не однобічним образом, а взаємно впливають один на одного. Неправильне функціонування кожного з них підриває цінність грошей і бажання ці гроші використовувати.
У випадку України саме неадекватна робота названих інститутів поряд з невдалою макроекономічною політикою з'явилася причиною демонетаризації і зростання бартеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Бартер: сутність, причини виникнення, негативні наслідки та шляхи подолання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок