Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Ефективна вербальна комунікація в менеджменті

Ефективна вербальна комунікація в менеджменті

Назва:
Ефективна вербальна комунікація в менеджменті
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,95 KB
Завантажень:
517
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Ефективна вербальна комунікація в менеджменті


Зміст
Вступ…………………………………………………………………………3
1. Комунікативна природа управління……………………….……….5
2. Форми комунікацій в організаціях.………………………………….8
3. Вербальні комунікативні операції менеджера…………………. 12
4. Культура говоріння та слухання в організації…….……………..17
5. Комунікативна поведінка менеджера………………………….….22
6.Шляхи досягнення ефективної вербальної комунікації на підприємстві……………………………………………………………….25
Висновок…………………………………………………………………...28
Список використаних джерел……………………………….………….30
Вступ
Управління в організації здійснюється через людей. Одним з важливих інструментів управління в руках менеджера є інформація, яка знаходиться в його розпорядженні. Використовуючи і передаючи цю інформацію, а також дістаючи зворотні сигнали, він організовує, керує і мотивує підлеглих. Багато залежить від його здатності передавати інформацію таким чином, щоб досягалось най адекватніше сприйняття даної інформації теми, кому вона призначена. Багато менеджерів розуміють важливість цієї проблеми і приділяють цьому більшу увагу.
В процесі безпосередньо організаційної роботи, здійснюється багато особистих контактів, де двохсторонній зв’язок між керівником та іншими працівниками, протікає в різних формах: прийом відвідувачів, ділові переговори, обхід цехів і робочих приміщень, апарату управління, телефонні розмови, відрядження.
Процедури, які зв’язані зі збором, передачею, обробкою інформації, нараховують багато різновидів і складають значну частку в бюджеті робочого часу керівників. Лише робота з усною інформацією займає в структурі робочого часу керівників до 30 % і більше. Наприклад, в роботі начальників служб постачання, збуту, транспорту, головних диспетчерів і деяких інших частка затрат часу на роботу з усною інформацією складає 50-60 % робочого часу, в тому числі телефонні переговори – більше половини часу, який витрачений на обробку усної інформації. Обмін інформацією чи спілкування є багатоплановим[2,с. 52].
Мовне спілкування(комунікація) – це свого роду гра. В ній присутній елемент змагання, прагнення до виграшу, випробувальні тести та експерименти відповідно до визначених правил. В цій грі коммуніканти постійно ставлять один перед одним задачі розуміння, інтерпретації. Використання в акті мовної взаємодії двозначностей, метафор, гіпербол, каламбурів робить вербальну комунікацію захопливішою. Від того, наскільки коммуніканти готові до мовної взаємодії, в багато чому залежить успіх комунікації. В такій грі корисно використовувати лінгвістичні методи, такі як асоціативний експеримент, метод класифікації(сортування), метод семантичного диференціала, методика особистих конструкторів. Всі вони направлені на семантичний аналіз речі, розпізнавання сенсу та значення слів.
Вербальна комунікація – основний елемент успіху керівника, а отже і запорука іміджу цілої організації. Вплив слова на людину - надзвичайно великий. Слова можуть впливати на почуття і емоції людини, як своїм звучанням, так і сенсом та значенням. Найбільше слово впливає на інтелект, розум, свідомість. Ефект взаємодії обумовлений тим, що відбувається взаємодія значення сприймаючого слова з минулим досвідом людини, закріпленим в її пам’яті.
Отже, можна сказати, що сила слова має величезний вплив на результати діяльності керівника підприємства та успіх організації в цілому, а вміння досягати взаєморозуміння під час спілкування виступає головним предметом праці в сфері управління.
1.Комунікативна природа управління.
Ми живемо в світі комунікацій. 70% свого часу людина витрачає на комунікацію. Без ефективного ведення комунікації зупинилося б багато виробничих процесів[9, с.7].
Комунікація – це один із виявів соціальної взаємодії людей. Сучасна наука визначає комунікацію як обмін інформацією ( від лат. communico – “спілкуюся з кимось”). Вона виступає неодмінною складовою безпосереднього керівництва людьми. Поза комунікацією, без співпраці й діалогу, взаємодії та взаємного сприйняття людей управлінська діяльність керівника неможлива.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Ефективна вербальна комунікація в менеджменті

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок