Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Мотивація діяльності

Загрузка...

Мотивація діяльності

Назва:
Мотивація діяльності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,62 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Мотивація діяльності
1   Загальна характеристика мотивації
1.1  Що таке мотивація
1.2  Мотиваційний процес
2   Теорії змісту мотивації
2.1  Теорія ієрархії потреб Маслоу
2.2  Теорія ERG Альдерфера
2.3  Теорія придбаних потреб МакКлелланда
2.4  Теорія двох чинників Герцберга
2.5  Узагальнений погляд на теорії змісту мотивації
3   Теорії процесу мотивації
3.1  Теорія очікування
3.2  Теорія постановки цілей
3.3  Теорія рівності
3.4  Концепція партисипативного управління


Наскільки авторитарною не була б організація, вона повинна задовольняти амбіції і потреби своїх членів і робити це по відношенню до них як до індивідів.
Пітер Дракер
Чому люди працюють? Чому одні роблять легку роботу і залишаються незадоволені, а інші роблять важку роботу із задоволенням? Що потрібно робити для того, щоб люди працювали краще і продуктивніше? Як зробити роботу більш захоплюючі? Що викликає бажання і потребу працювати? Ці і багато інші аналогічні питання обов'язково виникають тоді, коли відбувається управління людьми. Керівництво організації може розробити прекрасні плани і стратегії, знайти оптимальні структури і створити ефективні системи передачі і обробки інформації, встановити в організації найсучасніше устаткування і використати найсучасніші технології. Проте все це буде зведено нанівець, якщо члени організації не працюватимуть належним чином, якщо вони не справлятимуться з своїми обов'язками, не поводитимуться в колективі відповідним чином, прагнути своєю працею сприяти досягненню організацією її цілей і виконання нею своєї місії.
Готовність і бажання людини виконувати свою роботу є одними з ключових чинників успіху функціонування організації. Людина не машина, його не можна "включити", коли потрібна його робота, і "вимкнути", коли необхідність в його праці відпадає. Навіть якщо людина повинна виконувати рутинну роботу, дуже просту що за змістом і легко піддається контролю і обліку, роботу, що не вимагає творчого підходу і високої кваліфікації, - навіть і в цьому випадку механічне примушення до праці не може дати високого позитивного результату. Рабовласницька система господарювання і комуністична табірна система наочно довели, що всупереч волі і бажанню людини від нього не можна добитися багато чого.
Маючи певне розташування, маючи бажання і настрій, виходячи з певної системи цінностей, слідуючи певним нормам і правилам поведінки, людина кожну конкретну роботу персоніфікує, а отже, "олюднює" ті, додаючи їй певною мірою унікальний характер. Проте з цього ніяк не витікає, що їм неможливо ефективно управляти.
1   Загальна характеристика мотивації
Для того, щоб скласти достатньо повне загальне уявлення об мотивації, необхідно відповісти на питання, єства, зміст і структури мотивації, а також єства, зміст і логіків процесу мотивації, що стосуються.
1.1  Що таке мотивація
У найзагальнішому вигляді мотивація людини до діяльності розуміється як сукупність рушійних сил, що спонукають людину до здійснення певних дій. Ці сили знаходяться зовні і усередині людини і примушують його усвідомлено або ж не усвідомлено скоювати деякі вчинки. При цьому зв'язок між окремими силами і діями людини опосередкований дуже складною системою взаємодій, внаслідок чого різні люди можуть абсолютно по-різному реагувати на однакові дії з боку однакових сил. Більше того, поведінка людини, здійснювані їм дії у свою чергу також можуть впливати на його реакцію на дії, внаслідок чого може мінятися як ступінь впливу дії, так і спрямованість поведінки, що викликається цією дією.
Беручи до уваги сказане, можна спробувати дати визначення мотивації, що більш деталізується. Мотивація – це сукупність внутрішніх і зовнішніх рушійних сил, які спонукають людину до діяльності, задають межі і форми діяльності і додають цій діяльності спрямованість, орієнтовану на досягнення певної мети.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Курсова робота на тему: Мотивація діяльності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок