Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Дослідження конкурентів і рівня конкуренції

Дослідження конкурентів і рівня конкуренції

Назва:
Дослідження конкурентів і рівня конкуренції
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,11 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота
З дисципліни «Маркетингові дослідження»
На тему: «Дослідження конкурентів і рівня конкуренції»


ПЛАН
Вступ
Дослідження конкурентів і рівня конкуренції.
Аналіз діяльності підприємства готелю «Надія».
2.1. Загальна характеристика підприємства.
2.2. Аналіз діяльності підприємства.
2.3. Аналіз конкурентів.
Шляхи та пропозиції щодо підвищення конкурентоздатності.
Висновки
Список використаної літератури
Вступ
Оскільки Міжнародна конкуренція і конкурентоспроможність окремих фірм, підприємств і організацій відбувається і проявляється на міжнародному ринку доцільно розглянути особливості його функціонування і утворення ринкових ніш.
На міжнародному ринку конкурують окремі підприємства. Від рівня їх конкурентоспроможності залежить місце, яке вони займають на цьому ринку. Кожне підприємство входить до складу відповідної галузі і національної економіки. Від рівня конкурентоспроможності окремого підприємства залежить, певним чином, конкурентоспроможність галузі і національної економіки в цілому. Після чого, аналізуються основні параметри, що визначають міжнародну конкурентоспроможність підприємства.
Окремі фірми і країни розробляють стратегії міжнародної конкурентоспроможності. А тому цій проблемі присвячується відповідна тема курсу.
Конкуренція в самому широкому розумінні цього слова означає суперництво на будь якому поприщі між окремими юридичними або фізичними особами (конкурентами), які зацікавлені у досягненні однієї і тієї ж цілі -- переваги над своїми суперниками (конкурентами).
З точки зору підприємства такою метою є максимізація прибутку за рахунок завоювання переваг споживачів.
І. Модель п`яти сил конкуренції та їх склад
1.1. Модель п`яти сил конкуренції
Конкуренція на ринку складається з п`яти сил конкуренції:
1. Суперництво між конкуруючими продавцями однієї галузі;
2. Спроби компаній з інших галузей залучити покупців даної галузі на бік своїх товарів-замінників;
3. Потенціал входження у галузі нових фірм;
4. Ринкова сила і контроль за умовами угоди з боку поставщиків ресурсів;
5. Ринкова сила і контроль за умовами угоди з боку покупців продукції.
Модель п'яти сил конкуренції, наведена нижче, є цінним концептyальним інструментом вивчення основних впливів конкуренції на ринок і оцінці сили і слабкості кожного з них. Використання цієї моделі дає можливість зрозуміти як функціонує конкуренція. Щодо міжнародної конкуренції то їі форми в різних галузях суттєво розрізняються. На одному кінці спектра форм конкуренції знаходиться форма, яку можна назвати "множинно-національною" (multidomestic).
Конкуренція у кожній країні або невеликій групі країн відбувається незалежно; певна галузь наявна у багатьох країнах (наприклад ощадні банки є у Кореї, Італії, США), але у кожній з них конкуренція йде по своєму. Репутація, коло клієнтів і капітал банку в одній країні не впливають (або майже не впливають) на успіх його дій в інших кpaїнax.
У числі конкурентів можуть бути і МПК, але дія їх конкурентних переваг у більшості випадків обмежуються межами тієї країни, в якій ця компанія діє. Таким чином, міжнародна галузь являє собою як би набір галузей (кожна в межах своєї країни). Звідси і термін "множинно-національна" конкуренція. До числа таких галузей, де конкуренція традиційно має таку форму, входять багато які типи торгівлі, виробництво продуктів харчування, оптова торгівля, страхування життя, ощадні банки, виробництво простих металовиробів та їдких хімічних речовин.
На протилежному кінці спектра - глобальні галузі, в яких конкурентна позиція фірми в одній країні суттєво впливає на ії позиції в інших країнах. Тут конкуренція проходить на дійсно глобальній основі, конкуруючі фірми покладаються на переваги, які випливають з їх діяльності в усьому світі. Фірми комбінують переваги, яких вони досягли в країні базування, з тими, яких вони домоглися завдяки присутності в інших країнах. Наприклад, ефект масштабу, здатність обслуговувати клієшів в різних країнах або репутація, яку можна утвердити в іншій країні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота на тему: Дослідження конкурентів і рівня конкуренції

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок