Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> курсова робота українською: Сегментування ринку

Загрузка...

Сегментування ринку / сторінка 5

Назва:
Сегментування ринку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,79 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
При цьому карта інтересів, виявлена в процесі наступного аналізу, розглядається як вторинна. Цей метод застосовують при сегментуванні споживчих ринків, сегментна структура яких не визначена у відношенні продаваного продукту.
У висновку можна підбити підсумок. Вибір методики сегментування ринку представляє складну задачу. Коли перед аналітиком виникають задачі сегментування ринку, йому необхідно визначитися з технологією і методами побудови сегментів.


1.5. Сегментування ринку товарів промислового призначення
Промисловий ринок – це ринок організацій-споживачів, що здобувають товари для подальшого виробництва і перепродажу іншим споживачам.
Як основу для сегментування ринків товарів промислового призначення можна використовувати велику частину тих же перемінних, що і при сегментуванні споживчих ринків. Покупців товарів промислового призначення можна сегментувати по географічному принципу і по ряду поведінкових перемінних, наприклад на основі шуканих ними вигод, статусу користувача, інтенсивності споживання, ступеня прихильності, готовності до сприйняття товару і відношення до нього.
Найчастіше сегментування ринку товарів промислового призначення проводять по різновидах кінцевих споживачів товару. Різні кінцеві споживачі часто шукають у товарі і різні вигоди. А виходить, стосовно них можна застосовувати різні комплекси маркетингу Ребрин Ю. И. «Основы экономики и управления производством: конспект лекций»., Таганрог, «ТРТУ», 2000 г., -с. 58.
Ще одною перемінною, котру можна використовувати для сегментування ринку товарів промислового призначення, є вагомість замовника. Багато фірм засновують у себе роздільні системи по обслуговуванню великих і дрібних клієнтів.
Таким чином, критерії сегментації промислового ринку, у принципі, можуть бути аналогічними критеріям сегментації споживчого ринку.
Так, відповідно до роботи Еванса і Бермана, регіональні критерії повинні включати характеристики регіону, де розміщаються організації-споживачі. «Демографічні» критерії можуть включати область спеціалізації, ресурси, що існують, контракти, минулі покупки, розмір замовлень, характеристики осіб, що приймають рішення. Фактори стилю життя включають спосіб функціонування організації, прихильність торговій марці, причини здійснення покупки, соціальні і психологічні характеристики співробітників. Ці параметри можуть являти собою основу для сегментації ринку.
Більш чіткою процедурою сегментації промислового ринку, заснована на п'ятьох групах критеріїв, що діють за принципом вкладеної ієрархії, представлена в роботі. Переходячи від зовнішніх критеріїв до внутрішніх, ці групи мають наступний вид.
1) Середовище: *
сектор промисловості,*
розмір фірми,*
географічне положення.
2) Робочі характеристики:*
застосовувана технологія,*
використання даного товару,*
технічні і фінансові ресурси.
3) Метод здійснення закупівлі:*
наявність центра закупівлі,*
ієрархічна структура,*
відносини покупець – продавець,*
загальна політика закупівель,*
критерії закупівлі.
4) Ситуаційні фактори:*
терміновість виконання замовлення,*
застосування товару,*
розмір замовлення.
5) Особисті якості покупця.
В міру руху усередину цієї ієрархічної структури приступність для спостереження і стабільність критеріїв сегментування змінюються. Рекомендується сегментування починати з зовнішніх рівнів, оскільки тут дані більш доступні, а визначення більш чіткі .
У самому загальному випадку критерії сегментування промислового ринку залежать від типу виробництва і від кінцевого використання конкретного товару виробничого призначення. Важливе значення також мають функції товаруху у виробничому процесі, інакше, включення даного товару в групи основного устаткування, допоміжного устаткування, що комплектують виробів, що витрачаються засобів, сировинних чи матеріалів виробничих послуг.
Вибір цільового сегмента здійснюється на основі критеріїв сегментування споживчого чи промислового ринків, докладно розглянутих вище.


2. Сегментування ринку споживання кондиціонерів
2.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Сегментування ринку

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок