Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Сегментування ринку

Сегментування ринку

Назва:
Сегментування ринку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,79 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Сегментування споживачів


Зміст


Вступ
Зрозуміло, що кожен продавець бажає продати якомога більше товару. Але кожен покупець прагне отримати якомога більше вигоди від купівлі. Зусилля прямого маркетингу спрямовані на те, щоб збільшити знання покупця про ці вигоди. Але як дізнатися, які вигоди шукають покупці в товарі? Як зрозуміти потреби покупців? На ці і багато інших питань про потреби і бажання покупців дає відповідь сегментування.
У той же час кожна фірма усвідомлює, що її товари не можуть подобатися відразу всім покупцям. Покупців занадто багато. Деяким фірмам найкраще направити свою увагу на обслуговування визначеної їх частини, чи сегментів, ринку. Фірма повинна вибрати найбільш привабливі сегменти ринку, що вона в стані ефективно обслуговувати.
Проблеми сегментування ринку є ключовими при організації маркетингової роботи. Практично у всіх видах маркетингової діяльності аналіз сегментів ринку знаходить застосування і впливає на результати виконання робіт. В цьому полягає актуальність та сучасність даної теми.
Успішне вирішення питань сегментування ринку фірмою приведе до збільшення продажів, і, відповідно, доходів компанії. Одержання ж прибутку – головна мета діяльності будь-якої комерційної організації.
Завдяки достатку економічної літератури на сучасному ринку, розкриття питання сегментування можна знайти практично в будь-якому підручнику і в періодичній літературі. Яскравими представниками у вивченні цього питання з закордонних авторів можна назвати Ламбена і Котлера. У вітчизняній літературі найбільше часто висвітлюють питання сегментування Попов Е. В., Голубків Е. П., Алексєєв А. А., С.С.Гаркавенко і ін.
Метою даної курсової роботи є вивчення сутності, ознак та критеріїв сегментування ринку. Дана мета досягається шляхом рішення наступних питань:
1.Поняття сегментування ринку та його етапи
2. Критерії та ознаки сегментування ринку
3. Визначення факторів сегментування
4. Методи ринкової сегментації
5. Сегментування ринку товарів промислового призначення
6. Сегментування ринку споживання кондиціонерів
7. Рекомендації щодо покращення ситуації.
Об'єктами сегментації ринку збуту є:
- групи споживачів;
- групи продуктів (товарів, послуг);
- підприємства (конкуренти).


1. Сегментування ринку.
1.1.Поняття сегментування ринку та його етапи
Ідеальним підходом до планування маркетингової діяльності з погляду задоволення потреб споживачів без перебільшення можна вважати пристосування виробів і послуг до вимог кожного окремого споживача ( причому незалежно від того, про споживача яких товарів йдеться – споживчих чи промислових). Протилежний підхід – розробляти універсальний, однаковий для всіх споживачів товар. У принципі обидва ці підходи існують на практиці, наприклад, унікальне устаткування для атомних станцій, медичних лабораторій у першому варіанті, і єдиний квиток на всі види громадського транспорту в другому.
Проте зрозуміло, що обидва підходи не ідеальні. Перший – занадто дорогий, другий своїм “універсалізмом” нехтує розбіжності, які властиві різним покупцям. Потрібен компроміс, за якого, з одного боку, враховувалися б відмінності споживачів (їхні вимоги до товару, уподобання, інтенсивність споживання), а з іншого, з'являлася б можливість досягти фінансової мети фірми. Таким компромісом можна вважати сегментування ринку.
В ідеалі, фірма, звичайно, буде намагатися зайняти всі ринкові ніші (сегменти), для максимізації прибули. На ділі ж вона проводить маркетингові дослідження й у результаті акцентує своє "увагу" на окремих сегментах ринку, де її продукт принесе максимальний доход - адже досить очевидно, що різні споживачі бажають придбати різні товари. Щоб глибше досліджувати цю проблему, розглянемо основні стратегії маркетингу.
Масовий маркетинг. При масовому маркетингу продавець займається масовим виробництвом, масовим розподілом і масовим стимулюванням збуту того самого товару для всіх покупців відразу. Основний доказ на користь масового маркетингу полягає в тому, що при подібному підході повинні максимально знизитися витрати виробництва і ціни і сформуватися максимально великий потенційний ринок Котлер Ф.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Сегментування ринку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок